Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

3.12  יום המודעות הבינלאומי לאנשים עם מוגבלות

3.12  יום המודעות הבינלאומי לאנשים עם מוגבלות
קרדיט בעל מיקראלווין ישראל

עמותת אליווין ישראל מעניקה למאות מעסיקים את אות ההוקרה החברתית- "מעסיק פותח", על העסקת עובדים עם מוגבלות 

 

לרגל יום המודעות הבינלאומי לאדם עם מוגבלות המצויין ברחבי העולם ובישראל ב 3.12.20, מעניקה עמותת אלווין ישראל למאות מעסיקים ברחבי הארץ את אות ההוקרה החברתית- "מעסיק פותח", על העסקת עובדים עם מוגבלות בבית העסק שלהם.  דוד מרקו,  מנכ"ל אלווין ישראל: "המודעות להעסקת אנשים עם מוגבלות צוברת תאוצה בשנתיים האחרונות.  למרות אתגרי הקורונה ופגיעה בעסקים רבים בתקופה זו,  ניתן לראות מעסיקים אשר דווקא כעת החליטו לקלוט עובדים עם מוגבלות לשורותיהם".

 

ב 3.12 מתקיים ברחבי העולם ובישראל יום המודעות הבינלאומי לאנשים עם מוגבלות.  במסגרת יום זה מוצפים בדר"כ נתונים מדאיגים על השתלבות אנשים עם מוגבלות בחברה.  ארגונים רבים בוחרים להציג ביום זה את "השונה" ולא את "השווה".  דווקא מסיבה זו החליטה השנה עמותת אלווין ישראל,  הנותנת שירות למעל 5,200 מקבלי שירות עם מוגבלות קוגניטיבית ופיסית,  להציג את הנתונים החיובים במטרה לעודד את המגמה להשתלבות אנשים עם מוגבלות בכל תחומי החיים,  בכלל,  ובנושא התעסוקה בפרט.

 

דוד מרקו,  מנכ"ל אלווין ישראל:"עמותת אלווין ישראל פועלת כבר 37 שנים בפיתוח והפעלת שירותים מגוונים לאנשים עם מוגבלות ברחבי הארץ ,  בכל המגזרים ובכל הגילאים מינקות ועד זקנה.  בין השירותים אותה מעניקה העמותה שמנו דגש דווקא על ההשתלבות התעסוקתית.  במסגרת זו,  אנו מפעילים מגוון תוכניות תעסוקתיות ברחבי הארץ במסגרתם אנו מכשירים עובדים עם מוגבלות לתעסוקה בשוק החופשי. מנהלי ומנהלות תוכניות ההשמה בתעסוקה של אלווין ישראל עושים לילות כימים במפגשים עם מעסיקים פוטנציאלים במטרה לשכנע אותם לשלב בשורותיהם עובדים עם מוגבלות".

קרדיט בעל מיקראלווין ישראל

ביום חמישי,  3.12,  יום המודעות הבינלאומי לאנשים עם מוגבלות יוצאת אלווין ישראל בקמפיין "אות מעסיק פותח" במסגרתו יקבלו מעסיקים ברחבי הארץ את האות המהווה גם "אות הוקרה למצויינות חברתית" על העסקת עובדים עם מוגבלות."לא רחוק היום,  מדגיש מרקו,  שלקוחות יעדיפו לקנות ממעסיק עם "תו מעסיק פותח" מתוך הבנה שמדובר בעסק חברתי משלב.  כך ניצור חברה טובה ומשלבת יותר".

 

מרגלית פילר,  משנה למנכ"ל אלווין ישראל:"המחסום הבולט בהשתלבות אנשים עם מוגבלות בשוק החופשי הוא חוסר ידע ודעות קדומות" מסבירה פילר. מנהלי ומנהלות ההשמה שלנו נפגשים איתם,  מקטינים חסמים ומסבירים למעסיקים על התמיכות המקצועיות שמעניקה העמותה והמדינה לסיוע בהשתלבות עובדים עם מוגבלות.  על פי נתוני העמותה בתקופת הקורונה,  מתוך מקבלי שירות המועסקים בשוק החופשי 60% עובדים בפועל בעבודות המוגדרות חיוניות,  כ- 25% מהם הוצאו לחל"ת וכ- 15% נמצאים בתהליך של השמה או התאמה תעסוקתית בדגש על משרות  המוגדרות חיוניות.  בין התפקידים הבולטים בהם מועסקים העובדים המיוחדים: לוגיסטיקה,  קיטרינג והסעדה,  מחסנאות וסידור סחורות ועוד".

 

עמותת אלווין ישראל מפעילה כאמור תוכניות מגוונות להכשרה תעסוקתית כאשר הבולטת שבהן היא תוכנית התעסוקה הנתמכת בשוק העבודה, תוכנית הפועלת בפיקוח משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים והרשויות המקומיות. התוכניות מאפשרות מגוון תמיכות והתאמות לאלפי עובדים ועובדות עם מוגבלות מרחבי הארץ המעוניינים להשתלב בשוק העבודה בשכר וביחסי עובד-מעביד. צוות התוכנית מלווה את האדם באיתור משרות מבוקשות ובהשתלבות, לרוב פרטנית או קבוצתית, במעגל העבודה.

 

תוכנית דגל נוספת הינה תוכנית "יוצרים עתיד", תוכנית שפותחה במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים על ידי ד"ר שלי נורדהיים וד"ר מינה רז, בשיתוף משרד החינוך והלשכות לשירותים חברתיים ומופעלת מזה כעשור על ידי אלווין ישראל. התוכנית הינה תוכנית מעבר לבני נוער עם מוגבלות בגילאי 16-21 אשר נועדה להכשיר אותם ולתת בידיהם  מיומנויות תעסוקה וכישורי חיים תוך התנסות במקומות עבודה בשוק התחרותי. עם סיום הלימודים בוגרי התוכנית משתלבים לרוב במקומות  עבודה כעובדים מן המניין ולא במרכזי תעסוקה מוגנים כפי שהיה בעבר.  כיום משתתפים בתוכנית כ1,300 תלמידים בשנה מכ- 130 בתי ספר בפריסה ארצית .  לאחרונה אף זכתה התוכנית בפרס היוקרתי של THE 2020 ZERO PROJECT AWARD בבניין האו"ם שבווינה, אוסטריה וזאת עבור תכנית המעבר "יוצרים עתיד" המופעלת ברחבי הארץ על ידי אלווין ישראל.

 

בין העסקים הבולטים רשק יקבלו את אות "מעסיק פותח" ניתן למצוא בין השאר את: רשת מלונות דן,  רמי לוי,  פעמית סטור, רשת MAX,  ארומה,  "קינג סטור", אושר עד, רשות שדות התעופה, דואר ישראל  ועוד עסקים רבים,  קטנים ובינוניים המעסיקים מספר קטן של עובדים אולם עם סיפורים מרגשים במיוחד.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הקרן לידידות תרמה רכב הסעות בקרוב לחצי מיליון שקלים למרכז לטיפול בקשיש בקהילה בירושלים
בכך יתאפשר למלב"ב בירושלים, המציע לקשישים עם דמנציה פעילות חברתית,...
כל הפרטים החשובים על תהליך גירושין
תשלומי מדור מייצגים את חובתם של ההורים להעניק לילדיהם סביבה...
איך מחשבים התקנה של מערכת סולארית לבית הפרטי
עם כל הכבוד לאידיאולוגיה ולהכרה בכך שעלינו, על כולנו, מוטלת...
מתגייסים למענם: רשת מלונות פתאל ועמותת 'נצח יהודה' ביוזמה מרגשת למען פצועי צה"ל והמשפחות השכולות
רשת מלונות פתאל בשיתוף עמותת 'נצח יהודה' יארחו בסוף השבוע...
פסח במוזאון קסטל
מוזאון הצייר משה קסטל מזמין אתכם לחוויה משפחתית ייחודית ומהנה...
נשיא המדינה נפגש עם נשיא רואנדה והעניק לו את דיסקית החטופים בקריאה לשחרורם המיידי
נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש היום, יום ראשון, כ״ח באדר...
חדש בירושלים מרכז הקונגרסים בנייני האומה מציין 70 שנה ופותח לראשונה את שעריו לסיורים מודרכים בתערוכות השונות
הסיורים חינם בתיאום מראש! במסגרת חגיגות ה70 יפתח לראשונה מרכז הקונגרסים...
הפיכתם של מרחבים עירוניים לאזורים מתחדשים
עורך דין התחדשות עירונית מתמחה בעניינים משפטיים הקשורים לפרויקטים של...
לפי אלו קריטריונים בוחרים את שיטות יציקת הבטון לתבניות?
כאשר מתחילים פרויקט בניה חדש, חשוב לקחת בחשבון כי יסודות...
קבוצת בית ירושלמי תקים מגדל בן 30 קומות מעורב שימושים בכניסה לעיר- בית הכרם
הוועדה המחוזית נתנה תוקף לפרויקט "פני העיר" בבית הכרם הכולל...