Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

"שפכטלון" "גירבולון" או "מתריפון"?

"שפכטלון" "גירבולון" או "מתריפון"?

בין המוצרים: מנגנון לפלאפון שמתריע מפני קרינה חזקה, שפכטל חסכוני, קולב ממוחזר, תוסף תזונתי בצורת מסטיק.
את ירושלים תייצג הנבחרת העסקית של בית-הספר רנה קאסן עם ה"שפכטלון".

עיריית ירושלים מארחת, זו הפעם הראשונה, את תחרות הגמר הארצית של התוכנית "עושים עסקים" בירושלים. התחרות תיערך ב-21.06.11, החל מהשעה 16:30 באולם המועצה בעירייה, כיכר ספרא 1, קומה 6. בשעה 17:45 יתקיים טקס הכרזה על הקבוצה הזוכה במעמד ראש העיר ירושלים, ניר ברקת. במסגרת התחרות יעלו לבירה הקבוצות המצטיינות מעשרת אזורי הפעילות של ארגון יזמים צעירים בישראל. הנבחרת העסקית של ביה"ס רנה קאסן תייצג את ירושלים ותתמודד מול 9 קבוצות מאזורי פעילות אחרים. הקבוצה הזוכה תיסע לייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית שתתקיים בנורווגיה.

בתחרות ישתתפו 10 קבוצות, תלמידי כיתות ט'-י' ממגזרים ומבתי-ספר שונים ברחבי הארץ, שנבחרו מתוך כ-200 קבוצות אותן מפעיל ארגון יזמים צעירים ישראל. הקבוצות תגענה מאשקלון, מהרצלייה, ממיתר שבנגב, מנס ציונה, מקדימה, מטמרה, מעכו, מהמועצה האזורית זבולון שבצפון ומירושלים.

עיריית ירושלים, בשיתוף "היחידה להתנדבות" במנח"י הפעילה את התכנית "עושים עסקים" בחינוך העל יסודי בעיר. במסגרת התכנית, הוקמו 10 קבוצות בית-ספריות של יזמים שבנו חברה עסקית. לשלב הסופי הגיעה הנבחרת העסקית של בית-הספר רנה קאסן, אשר מונה 23 תלמידי כיתה ט'. הקבוצה פיתחה מוצר, המאפשר שימוש נוח ופחות מלכלך בשפכטל והוא נקרא שפכטלון. החומר מגיע מוכן בתוך שפופרת, אשר בקצה שלה מחוברת המרית, מה שמעניק לה תכונות של חסכוניות ופשטות. מזה כשנה הקבוצה מקיימת אורח חיים של חברה; בחירת בעלי תפקידים, רכישת מניות ופתיחת חשבון בנק. את הקבוצה מלווים מנחים עסקיים ומורה מלווה מטעם ביה"ס. ביריד שהתקיים במאי הקבוצה שיווקה ומכרה את המוצר וכעת משעלו לשלב הסופי הם עובדים על פיתוח מוצר מוגמר למעמד התחרות הארצית.

בתחרות יחשפו הקבוצות חוויות ותהליכים יזמיים שנלמדו במהלך השנה. ביום התחרות יוצבו דוכנים עסקיים שיחשפו את המוצר, את תהליך הייצור ואת ההתנסות בשיווק ובמכירה.

את ביצועי החברות הצעירות יבחן צוות שופטים מבכירי המגזר העסקי בישראל ,על פי הקריטריונים שקבע הארגון הבינלאומי. בתהליך השיפוט יינתן דגש ליצירת איזון בין הישגים עסקיים והתפתחות אישית של כל אחד מהשותפים בחברה. השופטים יעריכו את אופן הצגת התהליך ותוצאותיו ויבחנו עד כמה התנסתה הקבוצה במחזור חיים שלם של חברה עסקית. ייבחנו גם היבטים של חדשנות וההבנה ששיפור מתמיד באמצעות חדשנות ויצירתיות הינו חיוני להצלחת העסק. הקבוצה שתיבחר כקבוצה הטובה ביותר בתחרות זו , תייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית שתתקיים בנורבגיה באוגוסט 2011.

התכנית" עושים עסקים" מופעלת על ידי ארגון יזמים צעירים ישראל בכל רחבי הארץ. הארגון חבר בארגון גג בינלאומי מארה"בJunior Achievement worldwid , בו חברות כיום כמאה מדינות. הארגון מטפח את נושא החדשנות והיזמות בישראל. התוכנית חורטת על דגלה לימוד בני נוער כיצד להטביע את חותמם על העולם הסובב אותם כיחידים, כעובדים וכצרכנים ומכשירה אותם להתמודדות עתידית עם בעיות בעולם האמיתי, תוך הדגשת מחויבות קהילת העסקים לשיתוף פעולה עם מערכת החינוך.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
התעניינות שיא בקרב תושבי חוץ לרכישת דירות בפרויקט אשטרום קריית היובל
מורן בר-שי סמנכ"ל מכירות משגב שיווק מתחמי מגורים המשווקת את...
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל ביום שלישי, ד' בתשרי, 19...
אירוע לציון 50 שנה ללחימת חטיבה 14 במלחמת יום הכיפורים
"לפני חמישים שנה בדיוק עמדנו בפני איום קיומי מבחוץ, כשאויבינו...
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה השתתף באמירת הסליחות בירושלים
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה יצחק הרצוג, השתתף...
נשיא המדינה העניק את "עיטור הנשיא" לשנת תשפ"ג לאישים שתרמו תרומה ייחודית למדינת ישראל
לרגל שנת ה-75, נשיא המדינה יצחק הרצוג העניק ביום רביעי...
פעוטון העצים של 'יער האקלים' יישתל על גגו של אברהם ירושלים
הכדור שלנו מתחמם, והעיר מתמלאה ביותר מידי בניינים ופחות מידי...
גאווה מקומית- מצטיין מאו״ג 91
רב סרן יאיר צ'יקו שגדל בלוד קיבל ב-5 בספטמבר הצטיינות...
מצטייני שר הביטחון
ביום ראשון הקרוב ה-3.9, התקיים טקס מצטייני שר הביטחון. בין...
נשיא המדינה יצחק הרצוג במפגש עם חברי הקהילה היהודית באוסטריה:
״ישנם רגעים במשברים מהסוג הזה, שמנהיגות נדרשת כדי לנצל את...