Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

קיצור תולדות המשרד הבריא

קיצור תולדות המשרד הבריא
קרדיט: Unsplash
קרדיט: Unsplash

זה לקח שנים למעצבים להבין שלא יכולים להתפשר על בריאות העובדים במשרד, ולכן אי אפשר גם לוותר על הריהוט המשרדי שמעוצב ארגונומית. ארגונומי פירושו מותאם למבנה הגוף ולנקודות הלחץ והעומס שעמוד השדרה רגיש בהן, ולכן כל הריהוט המשרדי חייב להתאים לתפקוד מיטבי של העובדים במשך השעות הרבות שבהן הם מבלים במשרד. יש כמה עקרונות אורתופדיים חשובים שחייבים להתחשב בהם, כמו התאמת הכיסא, השולחן והסביבה של העובד לתפקוד נוח ובריא שאינו יוצר לחצים ומצוקה בשלד ובעמוד השדרה לאורך השעות הרבות שבהן הוא עובד. לדוגמה, שולחן משרדי חייב להתאים לעבודה נוחה בגובה נכון של הכתפיים, הצוואר, הראש והעיניים והזרועות, וגם במרחק נכון מהכיסא ומהמחשב. כך אפשר למצוא גם בחברת אמגד – אופיס רויאל שולחנות שאפשר להתאים אותם לעבודה נוחה ונכונה לכל גובה ולכל מבנה גוף.

חשיבות הישיבה הנכונה

יציבה נכונה מתחילה בתפקוד נכון בכל תנוחה. עמוד השדרה שלנו מחייב חשיבה כוללת על שלל התפקודים שלו במהלך היום, וזה כולל ישיבה נוחה על מושב מרופד שאינו מכאיב ועם משענות ידיים וגב שתומכות בגוף ולא מחייבות אותו להתאמץ ולפצות על תנוחה לא נוחה כלשהי. חשוב להתאים לכל עובד כסא מנהלים ארגונומי, שיש לו תכונות אורתופדיות שתומכות בגב ובאגן, משום שהתמיכה מונעת את הלחצים ואת העיוותים המוכרים לכל אדם שאינו יושב בכיסא מותאם לו וחוזר אחר כך הביתה עם כאבים ועומס רב על החוליות והמפרקים. תמיכה ארגונומית מונעת את כל זה ומאפשר גם עבודה נוחה למשך שעות ותרגישו את ההבדל גם כאשר תצטרכו לקום כל הזמן לחלץ עצמות.

עבודה יושבנית גובה מחיר

מומחים קוראים לזה עבודה יושבנית ויודעים היטב איזה מחיר היא גובה מכל מי שאינו מקפיד גם לשמור על כושר גופני על מנת לשפר את כוח הסבולת של השרירים שלו לעמוד במעמסה. כשאין תמיכה טובה קיים עומס בלתי הגיוני על כל חוליות עמוד שדרה במשך השעות שבהן יושבים על כיסא לא נוח. זה קורה גם משום שמסתכלים במחשב שלא תמיד נמצא בגובה הנכון, ולכן מאמץ את חוליות הצוואר או גורם לדלקות בפרקי הידיים ובאמות. כשמתכננים עיצוב משרד נכון חשוב לקחת בחשבון כיסאות ארגונומיים כמו כסא מזכירה בנוי היטב ומחומרים יציבים ועמידים שמאפשרים לה לשבת בנוחות על כיסא יציב. בחברת אמגד – אופיס רויאל ישמחו לייעץ לכם בנוגע לריהוט משרדי מתאים לשמירת הבריאות של העובדים שלכם.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כיצד תבחרו את העורך דין המתאים לצרכים שלכם?
שילוב של מומחיות משפטית ואינטליגנציה רגשית תפקידו של עורך דין גירושין...
הליווי המשפטי החשוב ביותר למשפחה שלכם
ברגעים בהם אירועים בחיים מחייבים פנייה לרשויות ופעולות רישום שמקבלות...
מה באמת צריך לדעת על ריהוט ודשא לגינה?
אתם נמצאים היום בנקודה שבה אתם רוצים לשנות את עיצוב...
החמרה במצב רפואי בעקבות מלחמה - מה ניתן לעשות?
בימים קשים אלו במדינת ישראל, לא נדיר לשמוע על אנשים...
איך להבטיח שהכל יתנהל כשורה בחייכם גם במצבים רגישים?
מצבים שונים שנקלעים אליהם במהלך החיים גורמים לכך שהם נוטלים...
הפיצויים שמגיעים לכם בגלל נזקי גוף
תאונות קורות וחלק מהתאונות אפשר להגדיר כרשלנות של מי שבאחריותו...
6 טיפים לשתייה בריאה
שתיית מים במהלך היום מהווה דבר חשוב וחיוני מאוד לגוף...
הסרת שיער במקומות הכי רגישים במקצועיות
כשאתן מחפשות שיטה יעילה שאיתה אפשר להסיר שיער ביעילות ולטווח...
מגשי פירות
שף הטעמים: יצירת מציאות חדשה עם מגשי פירות
מגשי פירות, המעטפת המיוחדת שנוצרה כדי להעניק לך חוויה קולינרית...
מעברים וכניסות למשרדים ולעסקים
אט אט מתחילים דלתות אוטומטיות לכבוש את נתחי השוק הרחבים...