Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

צוואה הדדית- מה חשוב לדעת

צוואה הדדית- מה חשוב לדעת
קרדיט - Canva

כאשר אדם מגיע לגיל מבוגר, הוא מתחיל לעכל את העובדה שחייו לא יימשכו לנצח ויש להתכונן לכך בכל המובנים. אחד הנושאים שמומלץ להסדיר הוא ירושה, האופן בו יחולק עיזבונו לאחר לכתו. אמנם ישנו חוק הירושה על פיו מחולקת הירושה כאשר אין צוואה, אך הדבר לא בהכרח ישקף את רצונו של המנוח. לכן, ההמלצה הגורפת היא לערוך צוואה אצל עורך דין ירושות וצוואות. אחד מסוגי הצוואה שישנם הוא צוואה הדדית. כאן מדובר על צוואה משותפת אותה עורכים בני זוג יחד ובה כל אחד מהם מצווה להעביר את כל הרכוש לבן או בת הזוג שבחיים. הדבר נותן לבני הזוג שקט מסוים וידיעה שאם אחד מהם ילך לעולמו לא יהיה ספק לגבי הרכוש והדבר יאפשר לבן הזוג האחר לשמור על רמת חיים וביטחון כלכלי.

בחירת עורך דין מתאים לליווי בתקופה רגישה ולא פשוטה

התקופה שאחרי לכתו של אדם קרוב, לרוב אחד ההורים, היא תקופה רגישה ולא פשוטה. ענייני ירושה יכולים לעורר אמוציות ולהביא להתפתחות מחלוקות בתוך המשפחה. לכן, מומלץ לפנות אל עורך דין ירושות וצוואות כבר כאשר מתחילים לעסוק בענייני חלוקת הירושה, בין אם יש צוואה ובין אם לא. עורך הדין יסייע בכל העניינים הבירוקרטיים שסביב חלוקת הירושה כמו הגשת בקשה לצו קיום צוואה או ירושה ועד החלוקה בפועל ורישום הירושה ע"י היורשים. לכן, חשוב לבחור עורך דין שיהיה מקובל על כולם בניהול התהליך, עורך דין בעל ניסיון רב בתחום ירושות וצוואות אשר זהו אחד מתחומי ההתמחות המרכזיים שלו. ידע בחוקים וניסיון בהתנהלות הדברים בפועל לצד היותו אדם נוח ונעים גם בפן האישי יקלו על היורשים לעבור תהליך לא פשוט זה.

אתם במצב בו צברתם חובות רבים? יש מה לעשות

לצערנו לא מעט אנשים מוצאים את עצמם היום עם עסקים שהתרסקו ולאחר שצברו חובות לגורמים שונים, חובות שהם יודעים בוודאות שלא יצליחו להחזיר במלואם. החל מ 2019 חל שינוי בחוק הנוגע לכך ותהליך פשיטת רגל הפך להיות הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי אשר רואה  גם את שיקום החייב כחלק מהמטרה ולא רק את גביית החובות. כדי להיכנס לתהליך חשוב לפנות אל עורך דין חדלות פירעון מומלץ אשר בעזרתו תגישו את הבקשה בצורה ברורה ובצירוף כל המסמכים הרלוונטיים. התהליך אינו פשוט ואורך מספר שנים עד קבלת צו הפטר הפוטר את החייב מכלל חובותיו ולכן חשוב שעורך הדין יהיה מעורב ויסייע בכל בעיה המתעוררת.

עו"ד ערן כהן הוא  עורך דין לענייני משפחה וכן עורך דין חדלות פירעון אשר בעזרת ניסיונו הרב עושה כל שניתן כדי לסייע ללקוח לעבור תקופה מורכבת, בין אם מדובר על גירושין, נושא ירושה או חדלות פירעון. מוזמנים ליצור קשר.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
שירות מקצועי ומהיר לכל סוגי תקלות המחשבים
מעבדה לתיקון מחשב נייד בקוסמי מחשבים מציעה ללקוחותיה שירות מקצועי...
מה באמת צריך לדעת על הובלת משרד?
כל מי שמחליט להעביר את המשרד שלו למקום חדש תוהה...
האחים סופר מריו- המשחק הנוסטלגי שרלוונטי גם עכשיו
זירת הגיימרים רוחשת כותרים חדשים, הרפתקאות ועלילות ומרתקת רבים כאשר...
כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור מלון לליל הכלולות
אנחנו לא חושבים כי בחיים הבוגרים יש אירוע משמעותי ומרגש...
ככה תכינו עוגיות חמאה שנמסות בפה
עוגיות חמאה הן מאפה קלאסי אהוב שקשה לעמוד בפניו. העדינות,...
במעמד רעיית נשיא המדינה, הגב' מיכל הרצוג: פורום "120 מנהיגות מחברות" ערך את הכנס השנתי, בסימן ברית נשים ישראלית בבית הנשיא
שיתוף הפעולה בין בית הנשיא לפורום '120 מנהיגות מחברות' הוא...
לעבוד בתנאים האופטימליים ביותר בכל מפעל
מבנה של מפעל מתוכנן כך שיהיו לו תשתיות שיתאימו לכל...
להכיר בני זוג בדרך מהנה יותר
דייטים הם סיוט לאנשים רבים, במיוחד לאחר שנכוו במערכות יחסים...
גניבת פרטים- איך מתמודדים מבחינה משפטית?
עבירות הקשורות למחשבים, אינטרנט ולמידע הרב שרץ בו נחשבות לבעיה...
פסטיבל EGG'S BENEDICT בוולדורף אסטוריה מלון וולדורף אסטוריה ירושלים מזמין את הקהל הרחב לחגוג בארוחת בוקר מפנקת עם מגוון מנות EGG'S BENEDICT (בין התאריכים 19.5 –31.5)
מנת ה EGG'S BENEDICT היא אחת ממנות ארוחת הבוקר והבראנץ'...