Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

פותחים שנת לימודים בירושלים: מעל 265,000 תלמידים

פותחים שנת לימודים בירושלים: מעל 265,000 תלמידים
לימודים בירושלים. צילום באדיבות ג'קי לוי

585 תלמידים יותר בחינוך הציוני, כ-84 מיליון ש"ח לשיפוץ בתי הספר וגני הילדים, 316 כיתות חדשות לכל הגילאים ובכל המגזרים, 27 בתי ספר מצטיינים, 3 בתי ספר חדשים – וירושלים אחת

עם פתיחת שנת הלימודים תשע"ח חנך ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, גן ילדים חדש בעיר: גן "אקליפטוס" בשכונת ארנונה מהחינוך הממלכתי-דתי ואגף חדש ובו 8 כיתות בבית ספר ממ"ד גבעת מרדכי. בנוסף פתח ראש העיר את היום המרגש עם תלמידי כיתה א' בבית ספר יסודי ממלכתי יפה נוף המשלב ילדים בעלי צרכים מיוחדים בחינוך הרגיל והשתתף בפעילות משחקית במתמטיקה.

ראש העיר ירושלים ומחזיק תיק החינוך, ניר ברקת, פתח את שנת הלימודים תשע"ח וסייר במוסדות החינוך בעיר- גן "אקליפטוס" ברח' וולטר אבלס בשכונת ארנונה, בית ספר ממ"ד גבעת מרדכי ובית ספר ממלכתי יפה נוף.

לימודים בירושלים. צילום באדיבות ג'קי לוי

במהלך הביקור במוסדות החינוך ברך ראש העיר את התלמידים, המורים והמנהלים בברכת שנת לימודים פורייה, שנה של חדשנות, למידה וצמיחה.  ראש העיר ברקת ציין "זה היום הכי מרגש בשנה עבורי, השנה פתחנו 316 כיתות חדשות לכל הגילאים בכל המגזרים בירושלים. מאוד מרגש להיכנס לביה"ס היום ולראות את תלמידי כיתה א׳. יש לנו זכות גדולה לחיות וללמוד בעיר ירושלים ואני מאחל שנת שלום, בשורות טובות והצלחה בלימודים.

עוד הוסיף ברקת כי "30% מתושבי ירושלים הם התלמידים, אבל הם 100% מהעתיד של העיר ולכן עיריית ירושלים פועלת כל העת לצמצם את הפערים בכיתות הלימוד, להוסיף תכניות לימודיות ותכנים ערכיים".

במסגרת הביקור, חנך ראש העיר את המבנים החדשים של גני הילדים ברחוב וולטר אבלס ובירך את הילדים העולים לכיתות החובה וטרום חובה, הצטרף לטקס קבלת תלמידי כיתות א' בבית הספר ממ"ד גבעת מרדכי בהשתתפות הרב אריה שטרן, רב העיר ירושלים ומר זבולון אורלב.

בסיום, הגיע ראש העיר ברקת לבית הספר הממלכתי יפה נוף, יחד עם השר אופיר אקוניס וגם שם נערך טקס חניכת המבנה המשופץ וקביעת מזוזה.

בהמשך למגמה בתשע השנים האחרונות, מאז כניסתו של ראש העיר ברקת לתפקיד, נמשכת העלייה במספר התלמידים במגזר הציוני בירושלים גם בשנת הלימודים תשע"ח, זאת לאחר למעלה מעשור של ירידה. זאת ועוד, בשנת הלימודים הקרובה נרשמה עלייה של למעלה מ- 580 תלמידים בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים במערכת החינוך הציונית (מ"מ וממ"ד) בבירה, לצד צמיחה המתקיימת גם במגזר החרדי ובמגזר הערבי.

לצד הקמת 10 גנים חדשים ו-10 בתי ספר בכל המגזרים בעיר, השקיעה השנה עיריית ירושלים כ-84 מיליון ₪ בשיפוץ ושדרוג מוסדות החינוך במערכת החינוך בעיר לקראת פתיחת שנת הלימודים תשע"ח שכללו חידושי כיתות גן, חצרות גנים, טיפולים שוטפים ושיפוצי עומק בבתי הספר ברחבי העיר על מנת לחדש ולהתאים אותם לקראת שנת הלימודים הבאה.

כמו כן, תכנית הדגל החדשה של החינוך היסודי היא תוכנית" מחדש", המאפשרת לבתי הספר להגשים את חלומותיהם החינוכיים תוך למידה חדשנית ואלטרנטיבית. כ-9,000 תלמידים בכ-30 בתי ספר לוקחים השנה חלק בתכנית זו. עלות התוכנית עומדת על 4.8 מיליון ₪.

מערכת החינוך בירושלים הינה מערכת החינוך הגדולה ביותר בישראל והיא מונה למעלה מ- 265,000 תלמידים בחינוך הממלכתי, ממ"ד, ערבי וחרדי.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
התעניינות שיא בקרב תושבי חוץ לרכישת דירות בפרויקט אשטרום קריית היובל
מורן בר-שי סמנכ"ל מכירות משגב שיווק מתחמי מגורים המשווקת את...
שבוע הקולנוע היהודי ירושלים 2023 יציין השנה את מהדורתו ה-25 ויתקיים בחג החנוכה, בתאריכים 9 עד 14 בדצמבר 2023, בסינמטק ירושלים
"נפש אחת" (One Life) בכיכובו של זוכה אוסקר, סר אנתוני...
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'
נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח ביום רביעי, י"ב בתשרי, 27...
שיתוף פעולה ישראלי-אמריקני: הושלם אימון משותף במערכות ההגנה האווירית של ישראל וארה"ב להגנה מטילים
מנהלת חומה במפא״ת שבמשרד הביטחון, הסוכנות האמריקאית להגנה מפני טילים...
נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל ביום שלישי, ד' בתשרי, 19...
משרד הביטחון וצה״ל החלו בעבודות לשדרוג והרחבת מעבר מזמוריה מדרום לירושלים והמעברים אייל ותרקומיא לאורך קו התפר
העבודות הן חלק מפרויקט רחב, ביוזמת שר הביטחון, יואב גלנט,...
אירוע לציון 50 שנה ללחימת חטיבה 14 במלחמת יום הכיפורים
"לפני חמישים שנה בדיוק עמדנו בפני איום קיומי מבחוץ, כשאויבינו...
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה השתתף באמירת הסליחות בירושלים
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה יצחק הרצוג, השתתף...
נשיא המדינה העניק את "עיטור הנשיא" לשנת תשפ"ג לאישים שתרמו תרומה ייחודית למדינת ישראל
לרגל שנת ה-75, נשיא המדינה יצחק הרצוג העניק ביום רביעי...