Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

כל היתרונות שיש בענף האורתופדיה:

כל היתרונות שיש בענף האורתופדיה:
קרדיט: Canva

ענף האורתופדיה הוא בין הענפים הגדולים ביותר הקיימים בעולם הרפואה. אורתופדים למעשה מומחים לטפל בבעיות הקשורות לשלד ולשרירים העוטפים אותו, מכף רגל ועד ראש. בתחום האורתופדיה ניתן להיתקל בשני מקרים; מקרה אקוטי שאינו סובל דיחוי ולכן צריך לקבל טיפול אורתופדי במיידי (גיבוס, ניתוח חירום וכיו"ב),  ומקרה של כאב תקופתי או כרוני שאת הטיפול בו מרבית האוכלוסיה נוטה לדחות.

כעת, נפנה לסקירה של כל היתרונות בענף האורתופדיה, ונבין מדוע אנו לא צריכים לחשוש מטיפול אורתופדי המגיע אף כדי ניתוח, וכיצד זה יכול לשפר פלאים את איכות חיינו.

 

אורתופדיה- שיפור איכות החיים:

אנשים רבים נוטים לדחות טיפולים ואף ניתוחים אורתופדיים ממגוון סיבות; לעיתים קופת החולים הציבורית אינה מאפשרת נגישות מספקת לרופא אורתופד, כמו כן בגלל שהמצב אינו אקוטי וניתן לחיות עמו, אנשים לא ששים להכניס את עצמם למצב של ניתוח, בעיניהם ניתוח נראה כמו דבר שיש בו יותר סיכונים מסיכויים. אך, חשוב להבין שכאשר באורתופדיה עסקינן לא כך הדבר.

רופאים בתחום אורתופדיה כירורגיה בכל הארץ, משתמשים בטכניקות ייחודיות וחדשניות לביצוע ניתוחים אורתופדיים שונים. הטכניקות והמכשירים הללו מאפשרים ניתוח עם פלישה מינימלית לגוף, ומבטיחים החלמה מהירה וקלה יותר.

קרדיט: Canva

טכניקות חדשניות לביצוע ניתוחים אורתופדיים:

ניקח לדוגמה פרוצדורה של החלפת ירך וברך באמצעות רובוט הMAKO- זהו רובוט המאפשר למנתח להכין תוכנית טרום ניתוחית בהתאמה אישית. כמו כן, במהלך הניתוח עצמו המנתח ישתמש בזרוע הרובוטית של MAKO בהתבססות על תוכנית הטרום ניתוחית, והיא מאפשרת לו להישאר בגבולות הגזרה שהוגדרו מראש. השימוש בMAKO מאפשר חזרה מהירה לשגרה וניתוח בחשיפה מינימלית לסיכון.

חשוב לציין כי גם בפרוצדורות מעין אלה כרוכים סיכונים, אך עם זאת הסיכון של הזנחת קבלת טיפול אורתופדי ראוי, גדול יותר. לעיתים אנו יכולים לדחות טיפול ולמעשה לשחוק לגמרי את החלק בגוף, כך שנגרום לו לנזק בלתי הפיך ברמה שלא נוכל כלל לעבור ניתוח. זוהי נקודת האל חזור ולכן חשוב מאוד לטפל בבעיה כשהיא נגרמת ללא דיחוי.

 

רופאים בתחום הכירורגיה אורתופדית בכל הארץ:

רופאים בתחום הכירורגיה אורתופדית בכל הארץ, מומחים ומנוסים בעבודה בטכניקות חדשניות ובשילוב רובוטים בשלב הטרום ניתוחי והניתוחי. במדינת ישראל נעשה אימוץ כמעט מיידי של טכנולוגיות מתחום האורתופדיה, מתוך הבנה שהליך ניתוחי בתחום זה הופך להיות דבר שבשגרה וכן הוא אינו תלוי גיל או מחלות רקע.

הסיבות שהוזכרו לעיל למעשה נותנות תמריץ לאימוץ טכניקות שישפרו את תוצאות הניתוח, ואת זמן ההחלמה. ברוב הפעמים יכול להיות מדובר באדם צעיר ללא מחלות רקע שצריך לשוב במהרה על הרגליים שלו.

אם כן, פרוצדורת בתחום האורתופדיה אינן מאיימות כמו שהם היו בעבר ואין סיבה לדחייה. אם יש לכם מצב רפואי הדורש טיפול אורתופדי, אל תהססו ותפנו לקבל עזרה מקצועית כדי שתוכלו להמשיך בחייכם במהרה.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
גדר מעוצבת - הדרך המושלמת לשדרג את הבית
גדר אלומיניום מעוצבת היא הבחירה האולטימטיבית לכל מי שרוצה להוסיף...
טיפים להתמודדות חכמה עם תביעת לשון הרע שהוגשה נגדכם
חוק איסור לשון הרע, התשכ"ה-1965, נועד להגן על כבודו ושמו...
שחזור מידע בירושלים
כך תפעלו כשהקבצים החשובים לכם נעלמו [פתרון] איבוד מידע חשוב הוא...
הבחירה המושלמת לגבר המודרני
רשת סוואג 69, שהוקמה בשנת 2017 על ידי מעצב האופנה...
איך עובד ומה תפקידם של מערכות כיבוי אש ספרינקלרים
על מנת לבנות מבנה גדול או בניין לצרכי מסחר, עסקים...
עיצוב בית פרטי VS עיצוב דירה בבניין למגורים
לא פעם עולות שאלות בנוגע להבדלים בין עיצוב פנים של...
היכן כדאי למקם את השירותים באירוע?
אחד היתרונות הבולטים בהפקת אירוע שטח הוא היכולת לתכנן בעצמכם...
לתת סיכוי לכל גישור
גירושין הם הפתרון לסכסוכים משפחתיים רבים אולם אינם הפתרון היחיד...
כך תיהנו מהגינה בכל ימות השנה
יש לכם בית גינה אבל האמת היא שאתם לא נהנים...
מוצרים לשיער מחומרים טבעיים בלבד- האם הם טובים יותר עבורך?
כבר זמן מה, מוצרי טיפוח אורגניים לשיער מבוקשים ביותר. מוצרים...