Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

כל היתרונות שיש בענף האורתופדיה:

כל היתרונות שיש בענף האורתופדיה:
קרדיט: Canva

ענף האורתופדיה הוא בין הענפים הגדולים ביותר הקיימים בעולם הרפואה. אורתופדים למעשה מומחים לטפל בבעיות הקשורות לשלד ולשרירים העוטפים אותו, מכף רגל ועד ראש. בתחום האורתופדיה ניתן להיתקל בשני מקרים; מקרה אקוטי שאינו סובל דיחוי ולכן צריך לקבל טיפול אורתופדי במיידי (גיבוס, ניתוח חירום וכיו"ב),  ומקרה של כאב תקופתי או כרוני שאת הטיפול בו מרבית האוכלוסיה נוטה לדחות.

כעת, נפנה לסקירה של כל היתרונות בענף האורתופדיה, ונבין מדוע אנו לא צריכים לחשוש מטיפול אורתופדי המגיע אף כדי ניתוח, וכיצד זה יכול לשפר פלאים את איכות חיינו.

 

אורתופדיה- שיפור איכות החיים:

אנשים רבים נוטים לדחות טיפולים ואף ניתוחים אורתופדיים ממגוון סיבות; לעיתים קופת החולים הציבורית אינה מאפשרת נגישות מספקת לרופא אורתופד, כמו כן בגלל שהמצב אינו אקוטי וניתן לחיות עמו, אנשים לא ששים להכניס את עצמם למצב של ניתוח, בעיניהם ניתוח נראה כמו דבר שיש בו יותר סיכונים מסיכויים. אך, חשוב להבין שכאשר באורתופדיה עסקינן לא כך הדבר.

רופאים בתחום אורתופדיה כירורגיה בכל הארץ, משתמשים בטכניקות ייחודיות וחדשניות לביצוע ניתוחים אורתופדיים שונים. הטכניקות והמכשירים הללו מאפשרים ניתוח עם פלישה מינימלית לגוף, ומבטיחים החלמה מהירה וקלה יותר.

קרדיט: Canva

טכניקות חדשניות לביצוע ניתוחים אורתופדיים:

ניקח לדוגמה פרוצדורה של החלפת ירך וברך באמצעות רובוט הMAKO- זהו רובוט המאפשר למנתח להכין תוכנית טרום ניתוחית בהתאמה אישית. כמו כן, במהלך הניתוח עצמו המנתח ישתמש בזרוע הרובוטית של MAKO בהתבססות על תוכנית הטרום ניתוחית, והיא מאפשרת לו להישאר בגבולות הגזרה שהוגדרו מראש. השימוש בMAKO מאפשר חזרה מהירה לשגרה וניתוח בחשיפה מינימלית לסיכון.

חשוב לציין כי גם בפרוצדורות מעין אלה כרוכים סיכונים, אך עם זאת הסיכון של הזנחת קבלת טיפול אורתופדי ראוי, גדול יותר. לעיתים אנו יכולים לדחות טיפול ולמעשה לשחוק לגמרי את החלק בגוף, כך שנגרום לו לנזק בלתי הפיך ברמה שלא נוכל כלל לעבור ניתוח. זוהי נקודת האל חזור ולכן חשוב מאוד לטפל בבעיה כשהיא נגרמת ללא דיחוי.

 

רופאים בתחום הכירורגיה אורתופדית בכל הארץ:

רופאים בתחום הכירורגיה אורתופדית בכל הארץ, מומחים ומנוסים בעבודה בטכניקות חדשניות ובשילוב רובוטים בשלב הטרום ניתוחי והניתוחי. במדינת ישראל נעשה אימוץ כמעט מיידי של טכנולוגיות מתחום האורתופדיה, מתוך הבנה שהליך ניתוחי בתחום זה הופך להיות דבר שבשגרה וכן הוא אינו תלוי גיל או מחלות רקע.

הסיבות שהוזכרו לעיל למעשה נותנות תמריץ לאימוץ טכניקות שישפרו את תוצאות הניתוח, ואת זמן ההחלמה. ברוב הפעמים יכול להיות מדובר באדם צעיר ללא מחלות רקע שצריך לשוב במהרה על הרגליים שלו.

אם כן, פרוצדורת בתחום האורתופדיה אינן מאיימות כמו שהם היו בעבר ואין סיבה לדחייה. אם יש לכם מצב רפואי הדורש טיפול אורתופדי, אל תהססו ותפנו לקבל עזרה מקצועית כדי שתוכלו להמשיך בחייכם במהרה.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
רפואה אלטרנטיבית: צמחי מרפא המחזקים את הגוף
כאשר אנו קונים לעתים קרובות תרופות בבית המרקחת, אנו לא...
הפעלה למבוגרים, קריוקי לאירועים
אם אתם מחפשים הפעלה למבוגרים או קריוקי לאירועים, הגעתם למקום...
האם כדאי לעבור יישור שיניים שקוף כמבוגר?
מבוגרים רבים, שפספסו את הליך יישור השיניים שלהם בצעירותם, מניחים...
הסיבות המרכזיות בגינן כדאי ללמוד קלינאות תקשורת
תואר ראשון בקלינאות תקשורת מציע נושאי לימוד מרתקים ומספקים, אבל...
טיפים להשגת הגדלת חזה במראה טבעי
הפופולריות של השתלות חזה נמצאת במגמת עלייה מתמדת. מדובר באחד...
איזור מגורים עם מחויבות לפיתוח ירוק ובר קיימא
דירות למכירה בהרצליה הירוקה המערבית בולטות כאזור מגורים מוביל המשלב...
נפרדים מהאלכוהול אחת ולתמיד
לאחרונה אחת מהאהבות הכי גדולות שיש לכם זה אלכוהול? בלי...
מה חשוב לדעת על תיקון רכב היברידי?
רכבים היברידיים הם רכבים נפוצים ביותר כיום. כך שאם בעבר...
כל מה שנחוץ לבטיחות ותקינות הרכב שלכם
כלי רכב משרתים אותנו כל עוד הם אמינים ותקינים והבטיחות...
סכסוכים משפטיים אזרחיים מנוהלים בידיים טובות
תביעות שאינן קשורות לתחום הפלילי הן תביעות שאזרחים מגישים נגד...