Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

"ירושלים אינה מכירת סוף עונה"

"ירושלים אינה מכירת סוף עונה"

קונסול ארה"ב בירושלים, ג'ק וואלס, חשף את גניבת הדעת והעמדת הפנים של אולמרט ולבני במו"מ עם אבו מאזן. בשיחות החשאיות, המתקיימות בין ישראל והפלשתינים, כבר הסכימו עקרונית לחזרה לגבולות 67', כולל מזרח ירושלים.

"בימי דעיכתה של הממשלה הנוכחית מתבצעת בחשאי מכירה כללית של חבלי ארץ ישראל וירושלים", כך מזהיר חה"כ מאיר פרוש, המועמד לראשות עיריית ירושלים.

חה"כ פרוש הוסיף כי יש לקרוא בתשומת לב רבה את דברי הקונסול וולאס, בראיון לעיתון הפלשתיני "אל איאם": "ממשל בוש אינו מעוניין בהסכם ביניים, ומטרת הבית הלבן היא להגיע להסכם קבע עד סוף השנה האזרחית, כלומר עד דצמבר 2008. ממשלת ישראל זו הכניסה אותנו למלכוד. עתה אצה הדרך לממשל להגיע להישגים עוד בימי כהונת הנשיא בוש, ומחשש לחילופי שלטון בישראל בעקבות בחירות".

"לצערנו", מדגיש פרוש, "ההתפרקות המדינית הטוטאלית של אולמרט ולבני עדיין לא בהירה לציבור הרחב. טענתם המניפולטיבית, לאורך חודשים של מו"מ, כאילו ממשלת 'קדימה' לא באמת מוותרת על עקרונות היסוד, כל עוד הפלשתינים לא מקיימים אחת לאחת את כל ההתחייבויות שנטלו על עצמם, כולל המלחמה בטרור, הוכחה כריקה מתוכן. אולמרט ולבני הכניסו את מדינת ישראל למלכוד ולמצב מדיני שיהיה קשה לממשלה הבאה להיחלץ ממנו".

הוא הוסיף, כי מעולם לא שמענו מהצד השני על נכונותו לוויתורים משמעותיים, על אף העמדות הישראליות בעניין הקמת מדינה פלשתינית, ולמרות המחוות הנדיבות והסיוע המעשי לרשות הפלשתינית לבצר את כוחה. "אנו מוותרים מהר על כל עקרונות היסוד שלנו מבלי שהצד השני יראה סימן ואות לשינוי התנהגותי או הצהרתי".

"מן הראוי שנצא במסע הסברה בעולם, ונבהיר כי גם לשיטת אנשי מחנה השלום הקיצוניים שבינינו, המקסימום שישראל יכולה לתת, הוא פחות מהמינימום שהפלשתינים מעוניינים לקבל. ולכן, אין מקום למדינה פלשתינית ופשרה טריטוריאלית בחבלי ארץ ישראל, ובטח שלא בירושלים, שחייבת להישאר מאוחדת, חזקה ויהודית", מטעים פרוש.

למרות ההכחשות הגורפות, יותר ויותר דיווחים חושפים את האמת המרה, על הסכמות מסוכנות שהושגו כבר בסוגיות הליבה במו"מ עם הפלשתינאים. בנוסף להצהרתו של הקונסול האמריקאי, פרסם העיתון "א- שארק", היוצא לאור במפרץ הפרסי, כי הוסכם על העברת שטחים לרשות הפלשתינית במזרח ירושלים, וכן על חזרתם לישראל של כ-20 אלף פליטים.

לדברי פרוש, גם הדיון בממשלה על חוק פינוי-פיצוי למתיישבים מעבר לגדר, הוא חסר בסיס מוסרי וייפול בהצבעה בכנסת. "אני עצמי החתמתי את רוב הח"כים היהודיים נגד חוק זה, אם וכאשר יעלה להצבעה. וכך, ידחה הרוב בכנסת את ההסכמה הנואלת להחזיר פליטים לישראל, שמשמעה כניעה לתביעת 'השיבה' של הפלשתינאים".

כזכור, חה"כ פרוש היה ממתנגדיה הבולטים והחריפים של תוכנית ההתנתקות בזמן ממשלת אריאל שרון ודחה אינספור הצעות להצטרף לקואליציה ולקבל תפקיד מיניסטריאלי כתמורה להצבעת מפלגתו בעד התוכנית, שקירבה אל שטח מדינת ישראל את הרשות הפלשתינית העוינת ועקרה אלפי תושבים מבתיהם וממקום פרנסתם.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל ביום שלישי, ד' בתשרי, 19...
אירוע לציון 50 שנה ללחימת חטיבה 14 במלחמת יום הכיפורים
"לפני חמישים שנה בדיוק עמדנו בפני איום קיומי מבחוץ, כשאויבינו...
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה השתתף באמירת הסליחות בירושלים
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה יצחק הרצוג, השתתף...
נשיא המדינה העניק את "עיטור הנשיא" לשנת תשפ"ג לאישים שתרמו תרומה ייחודית למדינת ישראל
לרגל שנת ה-75, נשיא המדינה יצחק הרצוג העניק ביום רביעי...
פעוטון העצים של 'יער האקלים' יישתל על גגו של אברהם ירושלים
הכדור שלנו מתחמם, והעיר מתמלאה ביותר מידי בניינים ופחות מידי...
גאווה מקומית- מצטיין מאו״ג 91
רב סרן יאיר צ'יקו שגדל בלוד קיבל ב-5 בספטמבר הצטיינות...
מצטייני שר הביטחון
ביום ראשון הקרוב ה-3.9, התקיים טקס מצטייני שר הביטחון. בין...
נשיא המדינה יצחק הרצוג במפגש עם חברי הקהילה היהודית באוסטריה:
״ישנם רגעים במשברים מהסוג הזה, שמנהיגות נדרשת כדי לנצל את...
נשיא המדינה התקבל בארמון הנשיאותי בברטיסלבה בטקס קבלת פנים ממלכתי
נשיא המדינה יצחק הרצוג התקבל הבוקר, יום שני, י"ח באלול,...