Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

הלוחמת ביוקר המחייה מכוונת לכנסת ישראל: "כאן כדי להוביל את השינוי"

הלוחמת ביוקר המחייה מכוונת לכנסת ישראל: "כאן כדי להוביל את השינוי"
קרדיט ראובן חיון

חלי פנחס, מיוזמות ומובילות המחאה הבולטות ביוקר המחיה בישראל שהגיע לשיאים בתקופה האחרונה, רוצה להמשיך את שליחותה גם בבית הנבחרים ומצהירה: "האזרח מן השורה צריך להתחיל לחיות את חיו ולא לרדוף אחר הפרנסה 24/7 כדי להאכיל את המשפחה בדוחק, חייבים להביא לשינוי אמיתי"

חלי פנחס, פעילה חברתית ופוליטית ישראלית, מיוזמות המחאה הבולטות נגד "יוקר המחיה" ולשעבר יועצת אסטרטגית ופוליטית בכנסת ישראל. אלא, שנראה שהרעב שלה רק נפתח לאור הפעילות החברתית המשמעותית שלה ועתה היא לא מתביישת להצהיר שפועלה למען העשייה החברתית הרחבה צריכה להתקדם לשלב הבא והשליחות שלה היא לייצג בכנסת את העם המושתק.

קרדיט ראובן חיון

חלי בת ה-33, היא אמא לתאומים מקסימים וסטודנטית לתקשורת ויחסים בין לאומיים. צברה רזומה עשיר בהקמת מחאות חברתיות כנגד משרד הרווחה על שלילת זכות הורית והוצאת ילדים מביתם ללא סיבה מוצדקת לכך.

עד היום חלי מנהלת עמותה למען נערות בסיכון, אשר נפלטו ממערכות החינוך, ודואגת להן למסגרות חינוכיות תומכות, אוזן קשבת וחזרה למסלול התקין של החיים. בכוונתה של חלי לפעול גם כנגד מערכת בתי משפט אשר עושה לדבריה עוול להרבה מאוד אנשים.

אחד הנושאים הבוערים ביותר כיום הוא יוקר המחיה, שעלה לכותרות במיוחד לאחרונה לאור שורה של גזירות כלכליות שנכנסו לתוקף והכניסו משפחות רבות למצוקה. אך היכן נושא יוקר המחיה פגש את חלי? בכל חודש בחודשו מחירו של סל הקניות עולה, ההוצאות הקבועות מתנפחות, מים, חשמל, הוצאות חינוך ועוד. במחקר מקיף אשר ערכה, שמה לב חלי כי הרבה מיסים במדינתנו ממוצאים ומנופחים, יחסית למדינה קטנה.

מהמחקר עולה שרוב מדינות העולם עוזרות לתושבים להתקיים בכבוד וברווחה, ישנם מיסים מופחתים, אשר מעניקים לאזרח אוויר לנשימה כדי לחיות ברווחה כללית. ובנוסף, שעות העבודה מופחתות במדינות המדוברות, כדי לחיות חיי משפחה ולאמא להמצא קרוב לילדיה. 

היום, לאור העובדה ששעות העבודה בישראל מרובות ומעבר לכך השכר במשק לא הולם את כמות ההשקעה, כאשר במקביל ישנן עוד הוצאות נוספות כגון בייביסיטר, הדבר בא על חשבון גידול הילדים וחיי המשפחה והאמהות נאלצות לעבוד קשה יותר כדי לעזור בפרנסת משפחתן.

חלי פנחס טוענת כי הדבר היווה עבורה את 'האש הבוערת' כדי לעשות כל שביכולתה כדי לתקן את המעוות: "החלטתי שחייבים לעשות שינוי אמיתי ולא רק כסיסמה בחיי מדינתנו, כדי שאנשים יתחילו לחיות כאן ולא רק לשרוד, לא היתכן שלטייקונים ולחברות הגדולות יקצצו במיסים וימחקו חובות מצד המדינה והעול הכבד יפול בסופו של דבר על כתפיו של האזרח הפשוט".

קרדיט ראובן חיון

עוד הוסיפה: "האזרח מן השורה צריך להתחיל לחיות את חיו ולא לרדוף אחר הפרנסה 24/7 כדי להאכיל את המשפחה בדוחק. לא ייתכן שאני רואה אנשים מבוגרים בני 80 העובדים סביב השעון כדי לקנות תרופות או לחם. זה מצב בלתי סביר ובלתי נסבל. אני כואבת את כאבם של הקשישים, של מעוטי היכולת, של המשפחות ממעמד הביניים, הזוגות והמשפחות שהן כבר לא רק זוגות צעירים אשר ידם אינה משגת בלרכוש דירה צנועה".

לסיום מסבירה חלי: "חייבים לחולל שינוי אמיתי ואני כאן כדי לעבוד בכל הכח כדי להוביל את השינוי דרך התמודדות לכנסת הבאה, ובכך לשנות מהיסוד את ההחלטות הפוגעות ישירות באזרחי המדינה ובדגש על מעמד הביניים ובעלי מעמד הסציואקנומי הנמוך, ויפה שעה אחת קודם".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
לעבוד בתנאים האופטימליים ביותר בכל מפעל
מבנה של מפעל מתוכנן כך שיהיו לו תשתיות שיתאימו לכל...
להכיר בני זוג בדרך מהנה יותר
דייטים הם סיוט לאנשים רבים, במיוחד לאחר שנכוו במערכות יחסים...
גניבת פרטים- איך מתמודדים מבחינה משפטית?
עבירות הקשורות למחשבים, אינטרנט ולמידע הרב שרץ בו נחשבות לבעיה...
האם אפשר לעשות שינוי תודעתי? התשובה היא כן
כל כך הרבה פעמים אנחנו פועלים על אוטומט, ובפועל, פשוט...
תהליך בדיקות ההאזנה – כיצד זה עובד?
בעולם שבו פרטיות הפכה למטבע נדיר, חשיבותה של בדיקת האזנה...
צוואה הדדית- מה חשוב לדעת
כאשר אדם מגיע לגיל מבוגר, הוא מתחיל לעכל את העובדה...
תכנון נכון מבטיח עתיד מאושר!
ההחלטה מה לעשות עם הפנסיה שלכם יכולה להיות אחת ההחלטות...
הורידו עומס מבלי להתפשר על איכות- הזמינו מפעיל ליום הולדת לילדים
יש הרבה חלקים נעימים כשזה מגיע לתכנון מסיבת יום הולדת...
הצלחה באכלוס פרויקט קריית היובל של אשטרום מגורים להשכרה ארוכת טווח בירושלים
בזמן קצר מאד הושכרו כ 350 דירות מתוך 396 דירות...
מרפאה וטרינרית היא הרבה יותר מחיסונים בלבד
טיפולים רבים שמקבלים היום במרפאה וטרינרית הפכו אותה למרכז רפואי...