Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

גניבת פרטים- איך מתמודדים מבחינה משפטית?

גניבת פרטים- איך מתמודדים מבחינה משפטית?
קרדיט - Canva

עבירות הקשורות למחשבים, אינטרנט ולמידע הרב שרץ בו נחשבות לבעיה משמעותית בעולם הטכנולוגיה המתקדמת בו אנו חיים. עבירות סייבר נעשות לעיתים על אנשים פרטיים אשר פרטיהם נגנבים ע"י האקרים שזהו תחום ההתמחות שלהם. לעיתים יש מקרי סייבר חמורים יותר המופעלים על מוסדות שבמערכות שלהם ישנו מידע רב על מאות ואלפי אנשים כמו בתי חולים, זאת במטרה לאלץ את המוסד לשלם כופר. עורך דין עבירות סייבר הוא הגורם אליו יש לפנות אם נפגעתם מעבירה בתחום אבטחת מידע וסייבר אך גם אם אתם חשודים בביצוע עבירה מסוג זה וכמו בכל סוג של עבירה פלילית אתם זכאים וזקוקים גם להגנה.

שימוש עצמי לעומת סחר בסמים- איפה עובר הגבול?

הן סמים קלים כמו חשיש או מריחואנה והן סמים קשים כמו קוקאין או הרואין נכללים תחת פקודת הסמים המסוכנים. כך, גם אם תחזיקו בסם קל מעל לכמות המותרת וגם בסם קשה מעל הכמות המותרת הדבר כבר יחשב לאחזקת סמים שלא לשימוש עצמי אלא לצורך הפצה או מסחר. העונש על אחזקת סמים מעבר לכמות המותרת יכולה להיות דומה בשני סוגי הסמים, אך הדבר תלוי ברמת החריגה. ההבדל בין סם קל לקשה הוא בכמות הנחשבת לשימוש עצמי. אם בסמים כמו קנאביס הכמות הנחשבת לשימוש עצמי היא עד 15 גרם, כשמדובר על קוקאין וסמים קשים אחרים הכמות היא קטנה בהרבה, למשל 0.3 גרם בהרואין. בשני סוגי הסמים הענישה יכולה להגיע גם לעשרים שנות מאסר. עם זאת, עורך דין סחר בסמים יבדוק את פרטי המקרה ויוכל למצוא את הדרך איך להביא להקלה בסעיפי האישום ובעונש.

סמים בצבא- עבירה חמורה יותר מאשר באזרחות

לא במקרה ישנם דיני צבא, קובץ דינים מיוחד בו ישנם כל החוקים שהצבא פועל על פיהם. גם בנושאים שאינם צבאיים אלא קיימים גם באזרחות כמו נושא הסמים למשל, התייחסות החוק בצבא שונה מהתייחסות החוק הרגיל. עד כמה שעבירות סמים הן חמורות באופן כללי, בצבא הן נחשבות חמורות הרבה יותר. אפילו עבירה קלה יחסית כמו אחזקת סמים קלים לשימוש עצמי נחשבת חמורה בצבא הרבה יותר מאשר באזרחות, שלא לדבר על סחר בסמים שיכול להיחשב כך גם כשהכמות בה החזיק חייל היתה חרגה מעט מהכמות הנחשבת לשימוש עצמי. במקרה כזה חשוב להתייעץ עם עורך דין סחר בסמים שהוא גם עורך דין צבאי ומכיר היטב את חוקי הצבא בנוגע לסמים.

משרד עורכי דין MBM מתמחה במשפט הפלילי והצבאי ולצוות המשרד ניסיון רב בייצוג וליווי לקוחות במגוון סוגי עבירות ובכל שלבי ההליך הפלילי. מוזמנים ליצור קשר.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
חשיבות התחזוקה של מערכת סולארית
המשמעות של תחזוקת מערכת סולארית לאחר התקנת מערכת סולארית יש חשיבות...
שינויים במשכנתא במהלך החיים
החיים הם אינם צפויים וכך גם המצב הכלכלי שלנו -...
ציוני הדרך המשמעותיים ביותר בטיול לבודפשט
בודפשט היא עיר אירופאית מעניינת ויעד חופשה פופולרי בתקציב נמוך....
מתחדשות בבירה: חן אמסלם, טליה עובדיה, ליבר בלילתי ומירי כהן במינגלינג אופנתי באירוע לרגל השקת סניף הדגל הראשון של מותג האופנה RESERVED בירושלים
כ 250 מוזמנים הגיעו השבוע לחגוג בירושלים את פתיחת סניף...
נהלו את המאבק שלכם נכון יותר
לכל עובד שמורה הזכות לנהל מאבק על הזכויות שלו אבל...
מותג האופנה RESERVED מגיע לראשונה לירושלים ופותח סניף דגל בקניון עזריאלי ירושלים בהשקעה הנאמדת ב- 6 מיליון ₪
מותג האופנה RESERVED, המצוי בהתפתחות גדולה מאוד באירופה ולאחר פתיחת...
דברי נשיא המדינה בטקס הממלכתי לציון יום ירושלים
אני מבקש להתייחס מכאן - מבירת ישראל - למה שקורה...
דברי הנשיא בטקס האזכרה הממלכתי ליהודי אתיופיה שניספו בדרכם לישראל
"שימלה שימלה, אגראצ'ין ירוסלם דנה?" - "חסידה חסידה, מה שלום...
עקצו אתכם? כך תרחיקו צרעות באופן טבעי
צרעות בסביבת הבית זו בהחלט צרה צרורה. לא רק שהן...
מה חשוב לדעת לפני מכירת דירת יוקרה?
כל אחד מאיתנו היה רוצה לגור בדירה גדולה במגדל לעשירון...