Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

גם ברכישת ביטוח רכב: התנהלות כלכלית נבונה בזמן משבר

גם ברכישת ביטוח רכב: התנהלות כלכלית נבונה בזמן משבר
קרדיט צילום - פוטוליה

משבר הקורונה עצר את החיים של כולנו והטיל על מיליוני ישראלים משבר כלכלי המעורר אתגרים ממשיים. אחת הדרכים המתבקשות להתמודדות עם הפן הכלכלי של המשבר היא התנהלות נבונה ומושכלת יותר, וזו עשויה לבוא לכדי ביטוי בכל תחומי החיים. דוגמה טובה לכך היא תחום הביטוח לרכב והאופן בו ניתן לחסוך בהוצאה זו

גם ברכישת ביטוח רכב: התנהלות כלכלית נבונה בזמן משבר
קרדיט צילום – פוטוליה

חיסכון ברכישת ביטוח רכב הוא לא המקום הראשון אליו פונים מרבית הישראלים על מנת לנסות ולצמצם את הוצאותיהם החודשיות, אך זמנים קשים מצריכים צעדים שלא היינו מבצעים בזמנים רגילים, כולל בחינה ביקורתית של כל אחת מההוצאות השוטפות שלנו. הוצאה כמו ביטוח רכב אינה נתפסת בעיני מרבית האנשים כהוצאה בה ניתן לחסוך סכום משמעותי במיוחד, דווקא מכיוון שמדובר בהוצאה בסיסית ומתבקשת כל כך עד כי היא מוגדרת כחובה על פי חוק. כיצד בכל זאת ניתן לחסוך בהוצאה כמו ביטוח רכב, בתקופה בה כל אחת ואחד מאיתנו יכולים ליהנות מאוד מכל שקל שנקצץ מהוצאותינו?

חובה או מקיף – איזה ביטוח רכב יש לכם?

בתור התחלה, על מנת לנסות ולצמצם בהוצאות ביטוחי הרכב שלנו עלינו לשאול את עצמנו – איזה סוג ביטוח יש לנו והאם הוא הכרחי או אפילו רצוי עבורנו?

כמובן שרכישת ביטוח חובה לרכב אינה החלטה שאנחנו יכולים לקבל או לדחות, שכן אנו מחויבים לה על פי חוק כבעליהם של רכב. המקום לשקול ולנסות לחסוך עשוי להיות בביטוחי רכב נוספים, בהם מחזיקים כמעט כל בעלי הרכבים. ביטוח צד ג', למשל, אינו בגדר חובה. אך למרות שניתן להימנע מרכישת ביטוח זה, בפועל ההיגיון הבריא מכתיב כי זו לא ההוצאה בה נרצה לקצץ – ביטוח צד ג' אינו יקר במיוחד והכיסוי שהוא מציע לנו משתלם ביותר, כפי שיכול להעיד כל מי שאי פעם היה מעורב בתאונת דרכים באשמתו בה לא היה לו ביטוח צד ג'. החזרת החובות אליהם עלולים להיגרר במקרה נפוץ זה עשויה לקחת לנו שנים רבות.

ומה עם ביטוח מקיף? רכישת ביטוח זה צריכה להיעשות על פי שווי הרכב שלנו, עד כמה הוא חדש וכו'. במקרים בהם מדובר ברכב ישן וזול במיוחד, ייתכן בהחלט כי עדיף להימנע מרכישת ביטוח מקיף, מה שיחסוך עבורנו כמה אלפי שקלים טובים…

השוואת ביטוח רכב עשויה לחסוך המון

דרך נוספת ומתבקשת הרבה יותר לנסות ולצמצם בהוצאות הרכב שלנו בזמן המשבר הכלכלי היא באמצעות ביצוע השוואת ביטוחי רכבים. בשוק הביטוח פועלות חברות רבות המציעות פוליסות ביטוח שונות ומגוונות המתחרות ביניהן, והשוואת ביטוחים (אשר בעידן האינטרנט תיקח לנו כמה דקות בודדות בלבד) עשויה לסייע לנו למצוא ביטוח זול יותר משמעותית מזה שיש לנו כרגע או מזה שהתכוונו לרכוש.

רק חשוב לזכור בעת ביצוע השוואת ביטוח רכב כי יש להשוות את כל הקטגוריות והפרמטרים השונים, על מנת להיות בטוחים כי אתם אכן יודעים בדיוק מה אתם מקבלים בעבור הסכום שתוציאו בסופו של דבר.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
רפואה אלטרנטיבית: צמחי מרפא המחזקים את הגוף
כאשר אנו קונים לעתים קרובות תרופות בבית המרקחת, אנו לא...
הפעלה למבוגרים, קריוקי לאירועים
אם אתם מחפשים הפעלה למבוגרים או קריוקי לאירועים, הגעתם למקום...
האם כדאי לעבור יישור שיניים שקוף כמבוגר?
מבוגרים רבים, שפספסו את הליך יישור השיניים שלהם בצעירותם, מניחים...
הסיבות המרכזיות בגינן כדאי ללמוד קלינאות תקשורת
תואר ראשון בקלינאות תקשורת מציע נושאי לימוד מרתקים ומספקים, אבל...
טיפים להשגת הגדלת חזה במראה טבעי
הפופולריות של השתלות חזה נמצאת במגמת עלייה מתמדת. מדובר באחד...
איזור מגורים עם מחויבות לפיתוח ירוק ובר קיימא
דירות למכירה בהרצליה הירוקה המערבית בולטות כאזור מגורים מוביל המשלב...
נפרדים מהאלכוהול אחת ולתמיד
לאחרונה אחת מהאהבות הכי גדולות שיש לכם זה אלכוהול? בלי...
מה חשוב לדעת על תיקון רכב היברידי?
רכבים היברידיים הם רכבים נפוצים ביותר כיום. כך שאם בעבר...
כל מה שנחוץ לבטיחות ותקינות הרכב שלכם
כלי רכב משרתים אותנו כל עוד הם אמינים ותקינים והבטיחות...
סכסוכים משפטיים אזרחיים מנוהלים בידיים טובות
תביעות שאינן קשורות לתחום הפלילי הן תביעות שאזרחים מגישים נגד...