Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

איפה מומלץ לגור בדיור מוגן בישראל?

איפה מומלץ לגור בדיור מוגן בישראל?
קרדיט FREEPIK

ככל שאנו מתבגרים, תובנה אחת הולכת ומחלחלת ובסופו של דבר, נעשית בלתי נמנעת – החיים לבד בבית הופכים למאתגרים. הדבר בא לידי ביטוי בשלל היבטים. תחזוקת הבית נעשית מורכבת וקשה יותר עבורנו, המעגלים החברתיים שלנו מצטמצמים ותחושת הבדידות משפיעה באופן ניכר על מצב הרוח והתפקוד. חשוב שנזכור שלא מדובר בגזירת גורל. כיום יותר מתמיד, ממתינות לך שלל הזדמנויות לבנות חיים עשירים ומאתגרים במסגרות הדיור המוגן. אחת הדילמות הראשונות שנצטרך להתמודד עמן בדרך לבחירת המסגרת המתאימה, היא המיקום. בין אם נלך על דיור מוגן במרכז, בצפון הארץ או בכל אזור אחר בישראל, אלו כמה מההיבטים שיסייעו לך לקבל החלטה מושכלת.

קרדיט FREEPIK

לשמור על אורח חיים נגיש ונוח

העובדה כי בחרנו לעבור לדיור מוגן אינה סותמת את הגולל על חיינו החברתיים והאישיים. כיום יותר מתמיד רבים מבני הגיל השלישי רוצים לצאת לבלות, ללמוד ולספוג תרבות. לכן, חשוב שנוודא שאנו בוחרים בדיור מוגן הנמצא בקרבה למרכזים המועדפים עלינו. מעבר לעובדה שמומלץ לבחור במיקום שיהיה קרוב לנקודות שחשובות עבורנו כמו קופת החולים, מרכזי קניות מועדפים או הבנק שאנו מכירים כבר שנים, כדאי לבחון את ההזדמנויות שלנו להעשרת אורח החיים. דיור מוגן במרכז הארץ, ובעיקר באזור גוש דן, יפתח בפנינו נגישות חשובה למרכזי תרבות כמו תיאטראות, בתי קולנוע ומרכזי בילוי נחשקים אחרים.

גיל הפרישה הוא גם הזדמנות נהדרת לרכוש השכלה בנושאים שתמיד ריתקו אותך אך מעולם לא היה לך זמן להגיע אליהם. גם אם אין בכוונתך לעבור למרכז, מעבר אל דיור מוגן בירושלים, למשל, יפתח לך שער אל לימודים באוניברסיטה העברית. אין צורך להיכנס אל מסלול אקדמי מפרך כדי להעשיר את החיים. המוסדות האקדמיים מציעים מגוון רחב של תוכניות העשרה גמישות ולא מחייבות המעניקות ערך מוסף רב.

לחיות בקרבה לטבע

בין אם חוף הים מהווה עבורנו מקור לעונג, או אם תמיד העדפנו את הנופים הירוקים של יערות ישראל, אין ספק שלנופים שבסביבתנו יש השפעה ניכרת על איכות החיים שלנו. מעבר אל דיור מוגן בצפון הארץ יאפשר לנו תמיד להישאר במרחק פסיעה מנחלים, מעיינות ומבואות ירוקות שמרוממים את הנפש ומשובבים את העין. מסגרות דיור מוגן איכותיות יציעו לרוב טיולים מודרכים לסביבה שיהיו נגישים לצרכים שלך.

עד כמה המיקום מתאים לתקציב שלך?

לצד ההזדמנויות הרבות שמגיעות עם גיל הפרישה, ישנם גם לא מעט אתגרים. ההיבט הכלכלי הוא ללא ספק לעתים קרובות אחד מהבולטים שבהם. גם אם השכלנו לחסוך היטב לאורך כל חיינו, חשוב שנתנהל בתקציב מוקפד, בעיקר בהתחשב בקצבאות הזקנה הזעומות שמקבלים כיום בני הגיל השלישי. כך למשל, בעוד שמגורים בדיור מוגן בירושלים או באזור גוש דן טומנים בחובם הרבה הזדמנויות לבילויים והעשרה, לעתים הדבר עשוי לייקר את מחייתנו באופן ניכר. לכן, אם החלטנו ללכת על האזורים הללו, חשוב שנוודא שהדיור המוגן מציע לנו אפשרויות מימון נוחות ומותאמות לצרכים שלנו.

להישאר מחוברים לאנשים המשמעותיים בחיינו

גם אם מדובר בפתיחה של הרפתקה חדשה בחיים, רובנו נרצה להבטיח שהאנשים שליוו אותנו כל חיינו יישארו בתמונה. לכן, לא כדאי שנתרחק יתר על המידה ממרכזי החיים שלנו. מגורים בקרבה למשפחה יבטיחו שליקרים לנו יהיה קל לבקר ושיגיעו לעתים קרובות. בסופו של יום, עם כל פעילויות ההעשרה והבילויים שנוכל ליהנות מהם במיקום החדש, אין הרבה דברים שמסבים עונג כמו להיות לצד האנשים שאנחנו הכי אוהבים בעולם. כל עוד ניקח את העובדה הזו בחשבון, נוכל ליהנות מכל העולמות.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
להחזיר את עצמנו כמה שנים לאחור- זה אפשרי
במיוחד בעידן שלנו, בו כולם מצלמים ומצטלמים כל הזמן, המודעות...
התוכניות וההחלטות שחברה מקבלת
אסטרטגיה עסקית כוללת את התוכניות וההחלטות שחברה מקבלת כדי להשיג...
להכין את הארון לחורף- ממה מתחילים?
כשהיינו קטנים היתה החלפה ברורה של תכולת ארון הבגדים מבגדי...
כל הפרטים החשובים על תהליך גירושין
תשלומי מדור מייצגים את חובתם של ההורים להעניק לילדיהם סביבה...
איך מחשבים התקנה של מערכת סולארית לבית הפרטי
עם כל הכבוד לאידיאולוגיה ולהכרה בכך שעלינו, על כולנו, מוטלת...
יוון כמו שלא הכרתם - מחכה לכם לטיול מרתק
את המראות הקסומים שתפגשו בצפון יוון, קשה לתאר במילים. מלבד...
למי פונים כשזקוקים לעזרה בחיפוש מידע?
אירועים שונים בחיים מחייבים לפעמים שינוס מתניים כדי לצאת מאזור...
הפיכתם של מרחבים עירוניים לאזורים מתחדשים
עורך דין התחדשות עירונית מתמחה בעניינים משפטיים הקשורים לפרויקטים של...
לפי אלו קריטריונים בוחרים את שיטות יציקת הבטון לתבניות?
כאשר מתחילים פרויקט בניה חדש, חשוב לקחת בחשבון כי יסודות...
לחגוג אחרת את האירועים הפרטיים שלכם
כמה שנים הבטחתם לעצמכם שיום אחד תקומו מהכיסא באירוע כלשהו...