Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

איך למנוע סכסוכי ירושה?

איך למנוע סכסוכי ירושה?
קרדיט - Canva

סדרת הטלוויזיה "יורשים" זכתה בשורה ארוכה של פרסים, וגם באהבת הצופים במדינות רבות ברחבי העולם. הסיפור הבסיסי בסדרה, קרבות ירושה, מהווה גם מציאות בלא מעט משפחות אמיתיות. כל קרב כזה עלול להוביל לקרע, גם במשפחות שהיו מלוכדות, ולגרום לצער רב. בעזרת עורך דין סכסוכי ירושה נפתרים ללא נזקים ותוך שמירת כל האינטרסים המהותיים שלכם.

מינוי עורך דין לענייני עיזבון

דרך אחת להתמודד עם קונפליקטים סביב ירושה היא למנות עורך דין לענייני עיזבון, כלומר איש מקצוע שיהיה אחראי לניהול הנכסים השונים, לרוב לפרק זמן מוגבל. התועלת היא קודם כל הרגעת המצב, ולא פחות חשוב – עורך הדין שמנהל את העיזבון ימנע הפסד כספי עקב הסכסוך. כך למשל הוא יוכל להשכיר דירה כך שלחשבון העיזבון ייכנסו סכומי כסף משמעותיים עד להחלטת החלוקה. פתרון אפשרי נוסף לסכסוך ירושה הוא הסכם שמייצר מצב win-win, כך שלכל היורשים יש אינטרס לחתום עליו. גיבוש הסכם כזה מחייב ניסיון רב, יכולות גבוהות בניהול משא ומתן וחשיבה יצירתית שמהווה בסיס לפתרונות גם למצבים שנראים בלתי אפשריים לפתרון. בדרך זו בעזרת עורך דין סכסוכי ירושה נפתרים תוך זמן קצר, וללא מלחמות. חשוב להדגיש שרק הסכם שעליו חתומים כל היורשים מאפשר את מימוש הירושה.

צעדים משפטיים

במרבית המקרים פשרה עדיפה על מאבק. בדיוק כפי שכל עורך דין גירושין במרכז שמכבד את עצמו ימליץ על הידברות כדי להגיע להסכם בלי מהלכים משפטיים ממושכים ותובעניים, כך עורך דין לענייני ירושה ינסה לפתור בעיות בדרכי שלום. יחד עם זאת יש גם מצבים שבהם הדרך המיטבית היא פעולה משפטית – למשל הגשת התנגדות למתן צו ירושה. במקרה כזה, עצם ההתנגדות עשויה להניע את הצד השני להסכים לחלוקה הוגנת של הירושה, ובכל מקרה יימנעו צעדים בלתי הפיכים על בסיס צו ירושה שלא תואם את המציאות.

משרד עו"ד אלון מליחי מתמחה בכל הנושאים הקשורים לדיני משפחה. בהתאם ניתן לפנות אליו גם במקרי גירושין מורכבים, וגם כשיש סכסוך סביב ירושה או שעלול להתפתח סכסוך כזה.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
שירות מקצועי ומהיר לכל סוגי תקלות המחשבים
מעבדה לתיקון מחשב נייד בקוסמי מחשבים מציעה ללקוחותיה שירות מקצועי...
מה באמת צריך לדעת על הובלת משרד?
כל מי שמחליט להעביר את המשרד שלו למקום חדש תוהה...
האחים סופר מריו- המשחק הנוסטלגי שרלוונטי גם עכשיו
זירת הגיימרים רוחשת כותרים חדשים, הרפתקאות ועלילות ומרתקת רבים כאשר...
כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור מלון לליל הכלולות
אנחנו לא חושבים כי בחיים הבוגרים יש אירוע משמעותי ומרגש...
ככה תכינו עוגיות חמאה שנמסות בפה
עוגיות חמאה הן מאפה קלאסי אהוב שקשה לעמוד בפניו. העדינות,...
במעמד רעיית נשיא המדינה, הגב' מיכל הרצוג: פורום "120 מנהיגות מחברות" ערך את הכנס השנתי, בסימן ברית נשים ישראלית בבית הנשיא
שיתוף הפעולה בין בית הנשיא לפורום '120 מנהיגות מחברות' הוא...
לעבוד בתנאים האופטימליים ביותר בכל מפעל
מבנה של מפעל מתוכנן כך שיהיו לו תשתיות שיתאימו לכל...
להכיר בני זוג בדרך מהנה יותר
דייטים הם סיוט לאנשים רבים, במיוחד לאחר שנכוו במערכות יחסים...
גניבת פרטים- איך מתמודדים מבחינה משפטית?
עבירות הקשורות למחשבים, אינטרנט ולמידע הרב שרץ בו נחשבות לבעיה...
פסטיבל EGG'S BENEDICT בוולדורף אסטוריה מלון וולדורף אסטוריה ירושלים מזמין את הקהל הרחב לחגוג בארוחת בוקר מפנקת עם מגוון מנות EGG'S BENEDICT (בין התאריכים 19.5 –31.5)
מנת ה EGG'S BENEDICT היא אחת ממנות ארוחת הבוקר והבראנץ'...