Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

תביעה לביטוח לאומי: עניין מורכב יותר ממה שחשבתם

תביעה לביטוח לאומי: עניין מורכב יותר ממה שחשבתם
קרדיט - Canva

כולנו משלמים לביטוח לאומי, בין אם בתור שכירים ובין אם בתור עצמאים. המוסד לביטוח לאומי אמור לדאוג לנו בכל מצב בו חלילה נעבור פגיעה שתביא לאובדן כושר עבודה ובכלל לתפקוד ברמה נמוכה יותר מכפי שהיה בעבר. ישנן תביעות בגינן קל יותר לקבל את הקצבה המיועדת כמו במצב של אבטלה, מילואים, ילדים או לידה. ישנם מצבים מורכבים יותר שדווקא בהם אדם זקוק יותר לקצבת ביטוח לאומי אך הוא לא מקבל אותה בקלות או לא כפי שציפה. כאשר מדובר על קבלת נכות כללית וקבועה הדברים אינם פשוטים. כך גם בהגשת תביעת סיעוד. עורך דין מומחה לביטוח לאומי מכיר את התנהלות המוסד, את שיקוליו והדרך בה הוא מסתכל על נתונים כאלה ואחרים ויוכל להביא לכך שהתובע יקבל את המקסימום.

מדוע חשוב להגיש תביעות ביטוח לאומי בעזרת עורך דין?

תביעות לביטוח לאומי מוגשות בעיקר בעקבות נזקי גוף ופגיעה ביכולתו של אדם להתפרנס, בין אם בשל איבוד יכולתו לעבוד ובין אם בשל הוצאות נוספות הנגרמות כתוצאה מהצורך בשיקום או בעזרה חיצונית בפעולות בסיסיות. המוסד לביטוח לאומי אמור לכסות באופן מלא הן את הנזקים הנובעים מירידה ביכולת ההשתכרות והן את ההוצאות הרבות יותר. לא בקלות ביטוח לאומי מאשר תביעה במלואה. לרוב ינסה לתת אחוזי נכות נמוכים יותר אשר מורידים מגובה הקצבה או מהזכויות המגיעות. לפיכך, חשוב שבתהליך יהיה מעורב עורך דין מומחה לביטוח לאומי בעזרתו התביעה תוגש באופן המשכנע ביותר וגם יוגש ערעור בעקבות החלטה שלא לקבל את התביעה במלואה.

תאונות דרכים: תחום מיוחד בתוך תביעות הנזיקין

לרוב בתחום הנזיקין, כאשר אדם גרם לנזק הוא לא יהיה זכאי לפיצוי. תאונות דרכים הן מצב שונה. כאן, גם אם אדם אשם באופן חד משמעי בתאונה אך גם נפגע, הוא יהיה זכאי לפיצויים מחברת הביטוח בה בוטח בביטוח חובה וזאת עפ"י חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. בתל אביב וגוש דן בכלל קורות תאונות רבות בשל הצפיפות הגדולה, חוסר בחניה וגם שימוש רב בכלים שהשימוש בהם בערים אחרות הוא נמוך יותר כמו קורקינטים חשמליים ואופניים חשמליים. עורך דין תאונות דרכים בתל אביב צריך להכיר היטב גם את התאונות מסוג זה ומה קורה בעקבותיהן. עדיין אין עיגון בחוק לגבי קורקינטים ואופניים חשמליים כך שעורך הדין צריך להכיר פסיקות המהוות תקדימים משפטיים וכמובן להכיר את פרטי התאונה לעומק.

עו"ד אורלי פנסו היא עו"ד נזיקין עם התמחות בתביעות גורמים שונים כמו ביטוח לאומי, חברות ביטוח ומשרד הביטחון. היא מייצגת את לקוחותיה במקצועיות רבה. מוזמנים ליצור קשר.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
שירות מקצועי ומהיר לכל סוגי תקלות המחשבים
מעבדה לתיקון מחשב נייד בקוסמי מחשבים מציעה ללקוחותיה שירות מקצועי...
מה באמת צריך לדעת על הובלת משרד?
כל מי שמחליט להעביר את המשרד שלו למקום חדש תוהה...
האחים סופר מריו- המשחק הנוסטלגי שרלוונטי גם עכשיו
זירת הגיימרים רוחשת כותרים חדשים, הרפתקאות ועלילות ומרתקת רבים כאשר...
כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור מלון לליל הכלולות
אנחנו לא חושבים כי בחיים הבוגרים יש אירוע משמעותי ומרגש...
ככה תכינו עוגיות חמאה שנמסות בפה
עוגיות חמאה הן מאפה קלאסי אהוב שקשה לעמוד בפניו. העדינות,...
לעבוד בתנאים האופטימליים ביותר בכל מפעל
מבנה של מפעל מתוכנן כך שיהיו לו תשתיות שיתאימו לכל...
להכיר בני זוג בדרך מהנה יותר
דייטים הם סיוט לאנשים רבים, במיוחד לאחר שנכוו במערכות יחסים...
גניבת פרטים- איך מתמודדים מבחינה משפטית?
עבירות הקשורות למחשבים, אינטרנט ולמידע הרב שרץ בו נחשבות לבעיה...
האם אפשר לעשות שינוי תודעתי? התשובה היא כן
כל כך הרבה פעמים אנחנו פועלים על אוטומט, ובפועל, פשוט...
תהליך בדיקות ההאזנה – כיצד זה עובד?
בעולם שבו פרטיות הפכה למטבע נדיר, חשיבותה של בדיקת האזנה...