Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

רפואה אלטרנטיבית: צמחי מרפא המחזקים את הגוף

רפואה אלטרנטיבית: צמחי מרפא המחזקים את הגוף
קרדיט - Canva

כאשר אנו קונים לעתים קרובות תרופות בבית המרקחת, אנו לא חושבים שחלק מהכדורים גורמים יותר נזק מתועלת. כאשר מחלה מכה בנו, אנו סומכים לעתים קרובות יותר על פרסום של חברות התרופות מאשר עם שיטות טיפול עתיקות בנות אלפי שנים, כמו למשל צמחי מרפא.

הבה נזכור שהשימוש במתנות הטבע בריפוי הגוף נשאר בשיא הפופולריות מאז ימי קדם ועד היום. חליטות צמחים הן מרכיבים טבעיים שגדלו בידיו האכפתיות של הטבע. רובנו זוכרים מילדות את חליטת פרחי הקמומיל, המרפאה כאבי גרון. בעשורים האחרונים, הרפואה עשתה צעדי ענק בטיפול כמעט בכל סוגי המחלות. לצד הטיפול המסורתי, נעשה יותר ויותר שימוש בשיטות רפואה אלטרנטיבית, והיום ניתן למצוא גם עבור יבלות ויראליות טיפול טבעי.

רפואה מודרנית וצמחי מרפא

בשנים האחרונות ניתן לראות שינוי בו הרפואה המערבית המודרנית משנה את התפיסה השלילית שלה לגבי הרפואה המסורתית האלטרנטיבית, ועושה שימוש יותר ויותר בניסיונה בטיפול במחלות יום יומיות הפוקדות אותנו. רפואת צמחים משמשת להקלת ההשלכות של הליכים רפואיים ותופעות לוואי הנלוות לטיפול, כמו למשל, ניתן למצוא טיפול לתהליכים הנגרמים בעקבות הזדקנות ולמצוא פתרון לבעיות זיכרון על ידי נטילת תוסף לשיפור הזיכרון העשוי מצמחי מרפא טבעיים.

טיפול בצמחי מרפא הוא כמובן טיפול עזר בלבד, אך השפעתו חשובה לא פחות. הם יכולים לספק תמיכה לתפקוד התקין של מערכת העיכול, הכבד והריאות. צמחי מרפא עוזרים לנרמל את תפקוד כל המערכות על ידי ניקוי הגוף מחומרים רעילים שהצטברו וחיזוק מערכות הגוף השונות.

לפי אילו מאפיינים נבחרים צמחי המרפא?

הבסיס של תרופות טבעיות הם חומרים פעילים בצמחים ומיקרו-אלמנטים, המעניקים להם תכונות ריפוי. תכונה ספציפית של צמחים היא שהם יכולים לסנתז אינספור תרכובות כימיות שונות, לעתים מורכבים מאוד במבנה. עם זאת, רק לאלה המאופיינים בפעילות פיזיולוגית יש סגולות רפואיות, כלומר, יכולת להשפיע על התהליכים הביוכימיים המתרחשים בגוף של בני אדם ובעלי חיים. חומרים כאלה נקראים פעילים ביולוגית. ברוב המקרים, ההשפעה הטיפולית של תכשירים טבעיים אלו קשורה לא לחומר פעיל אחד, אלא למכלול של תרכובות.

בנוסף לחומרים הפעילים מבחינה פיזיולוגית, הצמחים מכילים גם תרכובות נוספות שיכולות להיות להן השפעה מסוימת על תהליכי הגוף בעקיפין. חומרים נלווים אלו מאיצים או מאטים את ספיגת החומר הפעיל, זמן סילוקו מהגוף, מעברו דרך דפנות התאים, משנים את יכולתו לקיים אינטראקציה עם מרכיבי התא השונים, מולקולות חלבון ופחמימות. אין ספק כי מדובר בתורה שלמה של רוקחות טבעית. כדי לקבל את התרכובת המתאימה עבורכם באופן אישי, שתוכל לעזור לכם להתמודד עם המחלה שלכם, צרו קשר עם איציק בכר, המתמחה ברוקחות מצמחי מרפא טבעיים.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
יוון כמו שלא הכרתם - מחכה לכם לטיול מרתק
את המראות הקסומים שתפגשו בצפון יוון, קשה לתאר במילים. מלבד...
למי פונים כשזקוקים לעזרה בחיפוש מידע?
אירועים שונים בחיים מחייבים לפעמים שינוס מתניים כדי לצאת מאזור...
הפיכתם של מרחבים עירוניים לאזורים מתחדשים
עורך דין התחדשות עירונית מתמחה בעניינים משפטיים הקשורים לפרויקטים של...
לפי אלו קריטריונים בוחרים את שיטות יציקת הבטון לתבניות?
כאשר מתחילים פרויקט בניה חדש, חשוב לקחת בחשבון כי יסודות...
לחגוג אחרת את האירועים הפרטיים שלכם
כמה שנים הבטחתם לעצמכם שיום אחד תקומו מהכיסא באירוע כלשהו...
במילים פשוטות, מה כולל טיפול באלכוהול וסמים?
כאשר אתם צריכים טיפול בהתמכרויות, אתם עשויים לקבל אותו דרך...
מצבה: הכתובת של יקירינו לאחר שהלכו לעולמם
אף אחד מאיתנו לא רוצה להיות במצב הזה המצב בו...
הסטודנט משאנן הנציח את חבר הילדות מירושלים
בטקס מרגש בבית יד לבנים בירושלים השתתפו השבוע משפחות שכולות,...
תערוכת ענק לכבוד ציון 40 שנה לסדנאות האמנים
"האומן 26" ניהול אמנותי: לי היא שולוב אוצרות: הילי וורטמן מויאל, דביר...
איך אפשר לדעת כמה שווה הנכס שלכם באמת?
שיקולים רבים מעורבים בכל מה שקשור לקביעת ערך של נכסים...