Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עליה של 19% בזכאות לבגרות בכתות המב"ר בירושלים

עליה של  19% בזכאות לבגרות בכתות המב"ר בירושלים

עיריית ירושלים מציגה עליה משמעותית של 19% בזכאות לבגרות בכיתות המב"ר בשנה"ל תש"ע בהשוואה לשנה"ל תשס"ט, כך עולה מנתוני אגף שח"ר (שירותי חינוך ורווחה) במחוז ירושלים. תוכנית מב"ר מניבה פרי כאשר בשנת-הלימודים תש"ע אחוז הזכאות לבגרות בכיתות המב"ר עומד על 66.14% בהשוואה ל-47.35% בשנת-הלימודים תשס"ט. בתי-הספר בהם נרשמה העלייה המשמעותית ביותר: דנמרק, קדמה, אולפנא לאמנויות, אולפנא בני עקיבא בפסגת זאב ובית צפאפא.

תוכנית מב"ר פועלת כבר יותר מ-15 שנה בבתי-הספר העל יסודיים ברחבי ירושלים. התוכנית מיועדת לסייע לתלמידים עם הישגים נמוכים ומושתתת על לימודים עיוניים במסלול בגרות רגיל. התוכנית מופעלת על ידי אגף שח"ר (שירותי חינוך ורווחה) במשרד-החינוך בשיתוף הפיקוח הכולל בבתי-הספר וצוותי ההוראה של כיתות המב"ר, מתוך אמונה כי: "כל תלמיד יכול להצליח בבחינות הבגרות ובדרך לאוניברסיטה".

הפעלת תוכנית תה"ל (תכנית העצמה לבגרות) בירושלים תרמה רבות להצלחת תוכנית מב"ר. תוכנית תה"ל מבוססת על מיפוי וניתוח ממוקד של אוכלוסיית התלמידים המסיימים את לימודיהם ללא זכאות לתעודת בגרות, כאשר מתוכו נבנית תכנית שנתית מיוחדת המותאמת לרמה הפרטנית של כל ילד.

בבתי הספר בהם פועלת תכנית תה"ל חלה עלייה של 6% במספר הזכאים לבגרות. תוכנית תה"ל פועלת במערכת החינוך ביוזמת ראש העיר, ניר ברקת, ובשיתוף משרד החינוך ב-23 בתי ספר בעלות של 6 מיליון ₪ ובמסגרתה עוברים תלמידים מתקשים קורס נקודתי בהיקף של 60 שעות על ידי מורים המתמחים בתחום ההכנה לבגרות. על פי הנתונים, מדובר בעלייה הגדולה ביותר בארץ מקרב 10 ערים המשתתפות בתכנית.

מרכיב נוסף בהצלחה הינו התיאום ושיתופי הפעולה בין הגורמים הפדגוגים השונים. כך היחידה לקידום ונוער צעירים, אגף שח"ר וגופי הרווחה החינוכית יושבים כולם תחת ניהולה ופיקוחה של מנח"י. כך כל מנהל בית-ספר ברחבי העיר, מוצא מענה ותוכנית מתאימה לרמות השונות של התלמידים: למצטיינים, לנושרים, לעולים ולנזקקים.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, המחזיק את תיק החינוך בירך על התוצאות וציין כי "ההשקעה האדירה שאנו משקיעים במערכת החינוך מתחילה לתת פירות. אנו פועלים לקדם את איכות המורים והמנהלים, להפוך את בתי הספר לאטרקטיביים ומושכים, להכניס תכניות ושיטות לימוד מתקדמות וחדשניות ולפתח מצוינות בקרב תלמידי העיר. המשמעות היא שילדים ירושלמים רבים יקבלו כרטיס כניסה לחיים האזרחיים והכרה ביכולות שלהם".

מנהל מינהל חינוך ירושלים, דני בר גיורא אמר כי זוהי בשורה חשובה למערכת החינוך בעיר. "אנו פועלים כל העת כדי לשפר ולחזק את בתי הספר על מנת שנביא לאווירה לימודית יוצרת ומתקדמת, ממנה ייהנו התלמידים בכל המגזרים".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל ביום שלישי, ד' בתשרי, 19...
אירוע לציון 50 שנה ללחימת חטיבה 14 במלחמת יום הכיפורים
"לפני חמישים שנה בדיוק עמדנו בפני איום קיומי מבחוץ, כשאויבינו...
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה השתתף באמירת הסליחות בירושלים
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה יצחק הרצוג, השתתף...
נשיא המדינה העניק את "עיטור הנשיא" לשנת תשפ"ג לאישים שתרמו תרומה ייחודית למדינת ישראל
לרגל שנת ה-75, נשיא המדינה יצחק הרצוג העניק ביום רביעי...
פעוטון העצים של 'יער האקלים' יישתל על גגו של אברהם ירושלים
הכדור שלנו מתחמם, והעיר מתמלאה ביותר מידי בניינים ופחות מידי...
גאווה מקומית- מצטיין מאו״ג 91
רב סרן יאיר צ'יקו שגדל בלוד קיבל ב-5 בספטמבר הצטיינות...
מצטייני שר הביטחון
ביום ראשון הקרוב ה-3.9, התקיים טקס מצטייני שר הביטחון. בין...
נשיא המדינה יצחק הרצוג במפגש עם חברי הקהילה היהודית באוסטריה:
״ישנם רגעים במשברים מהסוג הזה, שמנהיגות נדרשת כדי לנצל את...
נשיא המדינה התקבל בארמון הנשיאותי בברטיסלבה בטקס קבלת פנים ממלכתי
נשיא המדינה יצחק הרצוג התקבל הבוקר, יום שני, י"ח באלול,...