Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

עיריית י-ם: משדרגים את שוק מחנה יהודה

עיריית י-ם: משדרגים את שוק מחנה יהודה

עיריית ירושלים באמצעות חברת עדן, החברה לפיתוח מרכז העיר ירושלים, תחל בפרויקט שדרוג התשתיות בשוק מחנה יהודה. ההחלטה על ביצוע הפרויקט באה בעקבות זאת הגידול המתמיד במספר המבקרים במרכז העיר בכלל ובמתחם השוק בפרט. במסגרת השדרוג יפורקו לוחות הגג הישנים שקירו את השוק, בלוחות חדשים ומתקדמים העשויים חומרים משופרים, תחודש קונסטרוקציית הפלדה המחזיקה את גג השוק ויוכנסו למתחם השוק מערכות אוורור מתקדמות, לנוחותם של הסוחרים והמבקרים. בנוסף, יבוצעו עבודות חשמל נרחבות ברחבי השוק ויוכנו לשימוש מערכות תאורה חדשות. במקביל, תבצע עיריית ירושלים, באמצעות חברת עדן עבודות אינסטלציה בשוק, במטרה לחדש את מערכת הניקוז במקום. עלות הפרויקט כ-5 מיליון שקלים והוא צפוי להסתיים עד חגי תשרי הקרובים, בחודש ספטמבר 2013.

יש לציין כי העבודות יתבצעו בתיאום עם עמותת סוחרי השוק והעירייה והסוחרים יחתמו ביניהם על אמנה לאחזקת הגגות ושמירת תקינותם. בנוסף, העירייה תקצבה סכום של 1.5 מיליון שקלים לביצוע אחזקת הגגות לשלוש השנים הראשונות לאחר השדרוג.

ראש-העיר ירושלים, ניר ברקת מציין כי "בשנים האחרונות השקיעה עיריית ירושלים, באמצעות הרשות לפיתוח ירושלים וחברת עדן, כ-350 מיליון שקלים בשיקום ושדרוג התשתיות הפיזיות באזור מרכז העיר ואנו צפויים להשקיע עוד כ-150 מיליון שקלים. שדרוג מתחם שוק מחנה יהודה מהווה דוגמה מוצלחת נוספת לפעילות הענפה אשר מחזירה את מרכז העיר להיות מרחב ציבורי תוסס ומלא בפעילות מסחר ותרבות".

סמנכ"ל חברת "עדן" החברה לפיתוח מרכז העיר ירושלים, ליאור בר-דור אמר כי "התחלת פרויקט שדרוג מתחם שוק מחנה יהודה מהווה נדבך נוסף בפועלה של חברת עדן במרחב של מרכז העיר ירושלים. לאור הצלחה של שוק, הן כשוק 'ירושלמי אסלי' ותוסס המשמש ירושלים רבים והן כאטרקציה תיירותית המושכת מבקרים רבים, החברה תמשיך בקידום האזור."  

יו"ר עמותת סוחרי שוק מחנה יהודה, שמעון דרויש מדגיש כי "בעקבות שיתוף הפעולה של הוועד המנהל של עמותת סוחרי שוק מחנה יהודה עם עיריית ירושלים וחברת "עדן" במשך מספר שנים, הושגה ההבנה כי שיפוץ כוללני ומקיף של השוק יביא את השוק למאה ה- 21, יטיב עם הסוחרים ויחזיר את הקונים לשוק".

על פי מחקר שערכו לאחרונה כלכלני חברת צ'מנסקי בן שחר ושות', הפוטנציאל העסקי הבא במרכז ירושלים טמון באזור שוק מחנה יהודה, לאור מיקומו האסטרטגי בין צירים מחוללי תנועה ואטרקטיביות השוק עצמו כמוקד משיכה. כיום קיימים בשוק שטחי מסחר בהיקף של כ- 30,000 מ"ר, כאשר תמהיל העסקים המגוון כולל לצד העסקים המסורתיים (ממכר מזון, שירותים למיניהם וביגוד והנעלה), גם עסקים חדשים כמו חנויות בוטיק שונות, מסעדות גורמה ועסקים נוספים שהתפתחו כתוצאה מהמגמה העקבית של גידול במספר המבקרים מחתך סוציו-כלכלי גבוה. מתחם שוק מחנה יהודה הפך בשנים האחרונות, הודות לשילוב הידיים בין הסוחרים, בעלי העסקים המקומיים ועיריית ירושלים, באמצעות חברת עדן, לאבן שואבת למבקרים רבים מחוץ לירושלים ולסיפור הצלחה אדיר המסמל את התעוררותו של מרכז העיר ירושלים.

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל ביום שלישי, ד' בתשרי, 19...
אירוע לציון 50 שנה ללחימת חטיבה 14 במלחמת יום הכיפורים
"לפני חמישים שנה בדיוק עמדנו בפני איום קיומי מבחוץ, כשאויבינו...
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה השתתף באמירת הסליחות בירושלים
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה יצחק הרצוג, השתתף...
נשיא המדינה העניק את "עיטור הנשיא" לשנת תשפ"ג לאישים שתרמו תרומה ייחודית למדינת ישראל
לרגל שנת ה-75, נשיא המדינה יצחק הרצוג העניק ביום רביעי...
פעוטון העצים של 'יער האקלים' יישתל על גגו של אברהם ירושלים
הכדור שלנו מתחמם, והעיר מתמלאה ביותר מידי בניינים ופחות מידי...
גאווה מקומית- מצטיין מאו״ג 91
רב סרן יאיר צ'יקו שגדל בלוד קיבל ב-5 בספטמבר הצטיינות...
מצטייני שר הביטחון
ביום ראשון הקרוב ה-3.9, התקיים טקס מצטייני שר הביטחון. בין...
נשיא המדינה יצחק הרצוג במפגש עם חברי הקהילה היהודית באוסטריה:
״ישנם רגעים במשברים מהסוג הזה, שמנהיגות נדרשת כדי לנצל את...
נשיא המדינה התקבל בארמון הנשיאותי בברטיסלבה בטקס קבלת פנים ממלכתי
נשיא המדינה יצחק הרצוג התקבל הבוקר, יום שני, י"ח באלול,...