Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

נשיא המדינה העניק את אות הנשיא בספורט- "מגן הכבוד"

נשיא המדינה העניק את אות הנשיא בספורט- "מגן הכבוד"
קרדיט צילום: קובי גדעון/לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל אירחו  את טקס הענקת ״מגן הכבוד״ – אות הנשיא בספורט. האות מוענק למועדונים מצטיינים בליגת העל בכדורגל בשל עשייתם הערכית, החינוכית והקהילתית בעונת 2021/22.

בפרס ״אות הנשיא עבור המועדון המצטיין״ זכו הפועל ירושלים, ובפרס ״אות הנשיא עבור המיזם המצטיין״ זכו "ביה"ס לכדורגל לילדים עם וללא צרכים מיוחדים" – מועדון הפועל ירושלים. את הזוכים בחרה ועדת האות המורכבת מגברים ונשים בענפי הספורט השונים ובראשות הספורטאי הפראלימפי נועם גרשוני.

אירוע אות הנשיא בספורט במשכן הנשיא בירושלים
Photo by Kobi Gideon / GPO
קרדיט צילום: קובי גדעון/לע"מ

הנשיא פתח את דבריו ואמר: ״אם מישהו היה נוטל מהעולם שלנו ולו ליום אחד את הספורט לסוגיו ולענפיו הוא היה מותיר לכולנו עולם אפרורי ומשעמם בהרבה, ואפילו עולם נטול שמחת-חיים. כי הספורט הוא הרבה מעבר למשחק עצמו או לתחרות הספציפית. הספורט הוא תרבות בפני עצמה, יש שיאמרו אפילו דת. הספורט הוא סם-חיים לרבים ולרבות, וההשפעה שלו כבר מזמן חורגת מגבולות המגרש או המסלול.״

עוד הוסיף הנשיא ואמר: ״בכוחו של הספורט לחבר בין אנשים אך בה בעת גם ליצור מחיצות ולעורר מחלוקות, בכוחו של הספורט להיות מנוע חברתי, ההופך שחקן מוכשר ממקום ישוב נידח לכוכב עולמי נערץ, בכוחו של הספורט לייצר שפה משותפת, להניע תהליכים בחברה, ובעצם לשנות את חייהם של רבים מן הקצה אל הקצה. כשם שהספורט משפיע על חייהם של רבים, הוא יכול להרחיב ולהעמיק את ההשפעה החיובית שלו, ולתרום את חלקו למען עיצובה של חברה מכילה את כל הגוונים בתוכה כמו החברה שלנו, סובלנית יותר, מגוונת יותר ואפילו מאוחדת יותר.״

רעיית הנשיא התייחסה למיזם החדש שהושק היום – "כולנו חלק מהמשחק": ״המיזם יעודד מוביליות חברתית באמצעות הספורט, יעצים נשים ונערות בכלל ענפי הספורט, יביא את הבשורה שלו גם לנוער וילדים בפריפריה החברתית והגאוגרפית, יעמיק את שילובם של בעלי מוגבלויות, ויחבר בין עוד ועוד אוכלוסיות באמצעות העשייה הספורטיבית.״

בסוף דבריה בירכה רעיית הנשיא את הזוכים: ״ברכות חמות לזוכים בפרס היום, אני בטוחה כי גם לאחר שנמצאתם ראויים להוקרה החשובה הזאת, תמשיכו במלוא העוצמה להוביל עשייה משמעותית ומעצבת בספורט – ובחברה הישראלית כולה. יישר כוח לכולכם – ובהצלחה!״

שר התרבות והספורט, חילי טרופר: ״מיזם ״ערכים בספורט״ מביא לידי ביטוי כמה מהערכים החשובים ביותר וביניהם שילוב אנשים עם מוגבלות, קידום אוכלוסיות מוחלשות, קידום הפריפריה וקידום נשים ונערות. כשערכים והישגים מתלכדים יחד אז אנחנו מבינים שהצלחנו ואין משמח מכך. נמשיך יחד איתכם לעשות כל מה שאפשר כדי לשלב הישגים וערכים, כדי לבנות חברה טובה יותר.

אני מבקש להודות לבית הנשיא על הבית והרוח, לחברי ועדת הפרס ובראשם נועם גרשוני ולכל השותפים שבחרו להקדיש לקידום הערכים והשינוי החברתי בספורט. ברכות לקבוצה הזוכה הפועל ירושלים, שמעניקים מעצמם למען החברה.״

בתום האירוע נשיא המדינה ורעייתו צפו בתערוכה הנקראת ״GOAL”, המספרת את סיפורו של הספורט הישראלי ובפרט את סיפורו של הספורט בעיר לוד; סיפור של דו-קיום, שוויון וחתירה משותפת לניצחון. בפרויקט תועדו רגעים יומיומיים בין חברי קבוצת הכדורגל המעורבת של העיר לוד, המגיעים מרקעים מגוונים בחברה הישראלית.

מנימוקי הועדה המייעצת להענקת אות הנשיא בספורט:

אות הנשיא עבור המועדון המצטיין ניתן על הצטיינות במדדים הבאים: תרבות הארגונית, עשייה קהילתית – חברתית, שיתוף וקשר עם האוהדים ומיצוב מחלקת הנוער כמסגרת חינוכית מיטיבה. המועדון הזוכה הוא: הפועל ירושלים.

מנימוקי הועדה: ״מועדון הכדורגל הפועל ירושלים חרט על דגלו את העשייה החברתית והערכית ואת החיבור העמוק לקהילה וחזונו של מועדון הוא יצירת שינוי חברתי באמצעות הכוח שיש למשחק הכדורגל כולו. חברי העמותה של המועדון מתווים בצורה ברורה ומוצהרת דרך של סובלנות, דו קיום, קבלת השונה, שווין מגדרי ופעילות ענפה למען הקהילה. הוועדה התרשמה שכל אחד מהערכים הללו מתבטא בפעילות מגוונת ויצירתית של המועדון".

אות הנשיא עבור המיזם המצטיין ניתן על הצטיינות במדדים הבאים: קידום מטרות מגן הכבוד, השפעה על הקהילה, ייחודיות ויצירתיות המיזם, היקף המשתתפים, שילוב אוכלוסיות. והמיזם הזוכה הוא: מיזם "ביה"ס על הרצף" – מועדון הפועל ירושלים.

מנימוקי הועדה: ״במסגרת המיזם הוחלט להקים מסגרת ספורטיבית עבור ילדים המתמודדים עם קשיים רגישים, חברתיים, ויסות חושי, הפרעות קשב וסרבול מוטורי. מטרת המיזם היא להוביל לכך שהאימונים יעודדו את הילדים עם הצרכים המיוחדים להשתלב בחברה. מועדון הפועל ירושלים מפגין עבודה עקבית שמתעצמת משנה לשנה בזכות עובדי המועדון, סטודנטים ומתנדבים שכל תפקידם הוא לדאוג שהמיזם יישא פירות בנוסף למיזמים חברתיים נוספים שהמועדון פיתח ובסס".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מעלים זיכרונות: נשיא המדינה יוצא בפרויקט הנצחה מרגש לזכרם של הנופלים והנרצחים במלחמת ״חרבות ברזל״
נשיא המדינה יצחק הרצוג יוצא בפרויקט חדש ומרגש שמטרתו היא...
10,000 עפיפונים עם שמות חללים וחטופים יופרחו לאוויר ביום העצמאות
מטס עפיפונים ענק בהובלת "120 מנהיגות מחברות" ובהכנת והשתתפות הקהל...
לקראת יום הזיכרון נשיא המדינה אירח את נציגי משפחות חללי צה״ל
לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, נשיא המדינה יצחק הרצוג...
נשיא מדינת ישראל נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעיתו מיכל בטקס הנחת זרים ליום הזיכרון לשואה ולגבורה
נשיא מדינת ישראל יצחק (בוז'י) הרצוג נשא דברים בטקס הפתיחה...
נשיא המדינה יצחק הרצוג במפגש עם משפחות שכולות, באתר ההנצחה הממלכתי לזכר חללי צה״ל הבדואים
אנחנו עוסקים כל העת - כל יום, שעה שעה, בימים...
נשיא המדינה נפגש עם מזכיר המדינה האמריקאי
נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש הבוקר, יום רביעי, כ״ג בניסן,...
נשיא המדינה נפגש עם משפחתו של ענר שפירא ז״ל
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל נפגשו הבוקר, יום שלישי,...
הדוקטור הבכיר מ'הדסה' הלחין להקת הרבנות הצבאית ותומר מתנה מבצעים "ריבה ריבך"
להקת הרבנות הצבאית ותומר מתנה בסינגל חדש – "ריבה ריבך"....
נשיא המדינה אירח אחיות ואחים מצטיינים ממערכת הבריאות
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, אירחו היום, יום שלישי,...
הפועל לב ירושלים מסכמת עונה היסטורית
הפועל לב ירושלים מסכמת עונה היסטורית כמחזיקת גביע המדינה וסגנית...