Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

משרד הבינוי והשיכון הפשיר בימים האחרונים בירושלים קרקעות לבניית 1,117 דירות חדשות

משרד הבינוי והשיכון הפשיר בימים האחרונים בירושלים קרקעות לבניית 1,117 דירות חדשות

בצל המתיחות בין ישראל לארצות הברית על רקע הבניה בשכונת גילה, הוציאו השבוע משרד הבינוי והשיכון ומינהל מקרקעי ישראל לשיווק במכרזים פומביים 5,859 יחידות דיור בו זמנית בכ-20 ערים וישובים ברחבי הארץ. זהו המקבץ השני היוצא לשיווק בתוך תקופה קצרה, דבר המשקף את מדיניות שר הבינוי והשיכון ר' אריאל אטיאס, להגדיל באופן משמעותי את היצע הדירות וכך להיאבק בעלית מחירי הדירות. כזכור, הכריז השר אטיאס על תוכנית מתמשכת שתשפיע על היצע הדיור שסובל ממחסור, זאת במטרה להוזיל את מחירי הדיור לזוגות צעירים. בערב ראש השנה יצאו לשיווק במסגרת המקבץ הראשון כ-5,400 יחידות דיור.

בין יתר יחידות הדיור שישווקו במקבץ הנוכחי: ירושלים – 1,117 יח"ד (412 באזור דרך חברון, 362 בשכונת רמות, 290 בשכונת קרית היובל ו-53 בעין כרם), מודיעין – 86 יח"ד, מבשרת ציון – 56 יח"ד.
 
מטרת השיווק המסיבי היא, כאמור, להגדיל את היצע הקרקעות המשווקות כדי לשנות את מגמת הביקוש לדיור ולמתן את קצב עלית המחירים באמצעות שיווק רחב היקף בו זמנית של קרקעות מתוך המכסה השנתית המיועדת לשיווק. במשרד הבינוי והשיכון ובמינהל מקרקעי ישראל מאמינים כי בטווח הבינוני והארוך יביא הדבר לירידת מחירי הדירות בישראל, ויאפשר לזוגות צעירים דיור בר השגה.

"גלים גדולים – מתחמים קטנים", חזר על הסיסמא השר אטיאס. "בשיטה הזו נוציא לשוק אלפי יחידות דיור בפעם אחת, נייצר אווירה חדשה ואמיתית של מאבק בחוסר הקרקעות, ונאפשר גם ליזמים קטנים להתמודד על המתחמים במטרה למתן ולהוריד את מחירי הדיור בישראל. מדובר בשיווק קרקעות בהיקף נרחב בהינף אחד לבניה למגורים באזורי ביקוש שבחלקם לא היה שיווק מסיבי מזה זמן", אמר ר' אריאל אטיאס, והוסיף כי: "לשמחתי, שתי זרועות השיווק – משרד הבינוי והשיכון ומינהל מקרקעי ישראל – התייצבו יחד סביב השולחן וביחד אנו עמלים כדי להדביק פערים של שנים רבות. המטרה המוצהרת שלי היא לסייע בכלי הכלכלי הנכון להורדת מחירי הדיור וזה באמצעות ההיצע. המאבק במחירי הדירות הוא משימה לאומית שיש להתמיד בה לטובת הזוגות הצעירים. לנגד עיני עומדות אלפי המשפחות הצעירות המבקשות לרכוש דירה במחיר ראוי והוגן, ולכך ארתום את עובדי המשרד. אנו מתייחסים לפריפריה כיעד לאומי חשוב. פועל יוצא של התוכנית יהיה שיווק של דירות חדשות במחיר סביר למשפחות שגרות גם באזורים אלו", אמר השר אטיאס.

מנהל מינהל מקרקעי ישראל ירון ביבי מסר כי: "תוכנית שיווק הקרקעות המסיבית מהווה את הנדבך המרכזי במדיניות שמתווה יושב ראש מועצת המינהל, השר ר' אריאל אטיאס, הכוללת גם את הרפורמה במינהל, ונועדה ליעל ולהגביר את הפעילות בשוק המקרקעין. התוכנית מהווה מנוע חשוב ליצירת צמיחה במשק ומהווה רכיב מרכזי במסגרת מדיניותה הכלכלית של הממשלה. ישום התוכנית עתיד להביא לירידה במחירי הקרקעות ובמחירי הדיור תוך מתן מענה לביקושים קיימים לדיור ברחבי הארץ."

במשרד הבינוי והשיכון ובמינהל מקרקעי ישראל מאמינים כי ככל שימשכו הגלים הגדולים לשיווק, כך יושפע באופן ישיר שוק הדיור ויביא להוזלת מחירים.בעוד שבימים אלה יחלו היזמים להגיש הצעות מחיר למכרזים חדשים, בשני הגופים הללו נערכים לגל השיווק הבא, שיונפק כבר בחודש הקרוב.
 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
התעניינות שיא בקרב תושבי חוץ לרכישת דירות בפרויקט אשטרום קריית היובל
מורן בר-שי סמנכ"ל מכירות משגב שיווק מתחמי מגורים המשווקת את...
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל ביום שלישי, ד' בתשרי, 19...
אירוע לציון 50 שנה ללחימת חטיבה 14 במלחמת יום הכיפורים
"לפני חמישים שנה בדיוק עמדנו בפני איום קיומי מבחוץ, כשאויבינו...
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה השתתף באמירת הסליחות בירושלים
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה יצחק הרצוג, השתתף...
נשיא המדינה העניק את "עיטור הנשיא" לשנת תשפ"ג לאישים שתרמו תרומה ייחודית למדינת ישראל
לרגל שנת ה-75, נשיא המדינה יצחק הרצוג העניק ביום רביעי...
פעוטון העצים של 'יער האקלים' יישתל על גגו של אברהם ירושלים
הכדור שלנו מתחמם, והעיר מתמלאה ביותר מידי בניינים ופחות מידי...
גאווה מקומית- מצטיין מאו״ג 91
רב סרן יאיר צ'יקו שגדל בלוד קיבל ב-5 בספטמבר הצטיינות...
מצטייני שר הביטחון
ביום ראשון הקרוב ה-3.9, התקיים טקס מצטייני שר הביטחון. בין...
נשיא המדינה יצחק הרצוג במפגש עם חברי הקהילה היהודית באוסטריה:
״ישנם רגעים במשברים מהסוג הזה, שמנהיגות נדרשת כדי לנצל את...