Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

משרד הבינוי והשיכון הפשיר בימים האחרונים בירושלים קרקעות לבניית 1,117 דירות חדשות

משרד הבינוי והשיכון הפשיר בימים האחרונים בירושלים קרקעות לבניית 1,117 דירות חדשות

בצל המתיחות בין ישראל לארצות הברית על רקע הבניה בשכונת גילה, הוציאו השבוע משרד הבינוי והשיכון ומינהל מקרקעי ישראל לשיווק במכרזים פומביים 5,859 יחידות דיור בו זמנית בכ-20 ערים וישובים ברחבי הארץ. זהו המקבץ השני היוצא לשיווק בתוך תקופה קצרה, דבר המשקף את מדיניות שר הבינוי והשיכון ר' אריאל אטיאס, להגדיל באופן משמעותי את היצע הדירות וכך להיאבק בעלית מחירי הדירות. כזכור, הכריז השר אטיאס על תוכנית מתמשכת שתשפיע על היצע הדיור שסובל ממחסור, זאת במטרה להוזיל את מחירי הדיור לזוגות צעירים. בערב ראש השנה יצאו לשיווק במסגרת המקבץ הראשון כ-5,400 יחידות דיור.

בין יתר יחידות הדיור שישווקו במקבץ הנוכחי: ירושלים – 1,117 יח"ד (412 באזור דרך חברון, 362 בשכונת רמות, 290 בשכונת קרית היובל ו-53 בעין כרם), מודיעין – 86 יח"ד, מבשרת ציון – 56 יח"ד.
 
מטרת השיווק המסיבי היא, כאמור, להגדיל את היצע הקרקעות המשווקות כדי לשנות את מגמת הביקוש לדיור ולמתן את קצב עלית המחירים באמצעות שיווק רחב היקף בו זמנית של קרקעות מתוך המכסה השנתית המיועדת לשיווק. במשרד הבינוי והשיכון ובמינהל מקרקעי ישראל מאמינים כי בטווח הבינוני והארוך יביא הדבר לירידת מחירי הדירות בישראל, ויאפשר לזוגות צעירים דיור בר השגה.

"גלים גדולים – מתחמים קטנים", חזר על הסיסמא השר אטיאס. "בשיטה הזו נוציא לשוק אלפי יחידות דיור בפעם אחת, נייצר אווירה חדשה ואמיתית של מאבק בחוסר הקרקעות, ונאפשר גם ליזמים קטנים להתמודד על המתחמים במטרה למתן ולהוריד את מחירי הדיור בישראל. מדובר בשיווק קרקעות בהיקף נרחב בהינף אחד לבניה למגורים באזורי ביקוש שבחלקם לא היה שיווק מסיבי מזה זמן", אמר ר' אריאל אטיאס, והוסיף כי: "לשמחתי, שתי זרועות השיווק – משרד הבינוי והשיכון ומינהל מקרקעי ישראל – התייצבו יחד סביב השולחן וביחד אנו עמלים כדי להדביק פערים של שנים רבות. המטרה המוצהרת שלי היא לסייע בכלי הכלכלי הנכון להורדת מחירי הדיור וזה באמצעות ההיצע. המאבק במחירי הדירות הוא משימה לאומית שיש להתמיד בה לטובת הזוגות הצעירים. לנגד עיני עומדות אלפי המשפחות הצעירות המבקשות לרכוש דירה במחיר ראוי והוגן, ולכך ארתום את עובדי המשרד. אנו מתייחסים לפריפריה כיעד לאומי חשוב. פועל יוצא של התוכנית יהיה שיווק של דירות חדשות במחיר סביר למשפחות שגרות גם באזורים אלו", אמר השר אטיאס.

מנהל מינהל מקרקעי ישראל ירון ביבי מסר כי: "תוכנית שיווק הקרקעות המסיבית מהווה את הנדבך המרכזי במדיניות שמתווה יושב ראש מועצת המינהל, השר ר' אריאל אטיאס, הכוללת גם את הרפורמה במינהל, ונועדה ליעל ולהגביר את הפעילות בשוק המקרקעין. התוכנית מהווה מנוע חשוב ליצירת צמיחה במשק ומהווה רכיב מרכזי במסגרת מדיניותה הכלכלית של הממשלה. ישום התוכנית עתיד להביא לירידה במחירי הקרקעות ובמחירי הדיור תוך מתן מענה לביקושים קיימים לדיור ברחבי הארץ."

במשרד הבינוי והשיכון ובמינהל מקרקעי ישראל מאמינים כי ככל שימשכו הגלים הגדולים לשיווק, כך יושפע באופן ישיר שוק הדיור ויביא להוזלת מחירים.בעוד שבימים אלה יחלו היזמים להגיש הצעות מחיר למכרזים חדשים, בשני הגופים הללו נערכים לגל השיווק הבא, שיונפק כבר בחודש הקרוב.
 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
המילואימניק המצטיין: יגאל בנקין מאמית דתי ירושלים
יגאל בנקין, מורה בבית החינוך אמית דתי ירושלים, זכה לאות...
10,000 עפיפונים עם שמות חללים וחטופים יופרחו לאוויר ביום העצמאות
מטס עפיפונים ענק בהובלת "120 מנהיגות מחברות" ובהכנת והשתתפות הקהל...
לקראת יום הזיכרון נשיא המדינה אירח את נציגי משפחות חללי צה״ל
לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, נשיא המדינה יצחק הרצוג...
נשיא מדינת ישראל נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעיתו מיכל בטקס הנחת זרים ליום הזיכרון לשואה ולגבורה
נשיא מדינת ישראל יצחק (בוז'י) הרצוג נשא דברים בטקס הפתיחה...
מועדי הגבורה בחודש מאי באירוח ביתי בירושלים
מועדי הגבורה הם הזמן הנכון ביותר לשמוע על סיפור ההתיישבות...
נשיא המדינה יצחק הרצוג במפגש עם משפחות שכולות, באתר ההנצחה הממלכתי לזכר חללי צה״ל הבדואים
אנחנו עוסקים כל העת - כל יום, שעה שעה, בימים...
נשיא המדינה נפגש עם משפחתו של ענר שפירא ז״ל
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל נפגשו הבוקר, יום שלישי,...
נשיא המדינה אירח אחיות ואחים מצטיינים ממערכת הבריאות
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, אירחו היום, יום שלישי,...
הפועל לב ירושלים מסכמת עונה היסטורית
הפועל לב ירושלים מסכמת עונה היסטורית כמחזיקת גביע המדינה וסגנית...
מתגייסים למענם: רשת מלונות פתאל ועמותת 'נצח יהודה' ביוזמה מרגשת למען פצועי צה"ל והמשפחות השכולות
רשת מלונות פתאל בשיתוף עמותת 'נצח יהודה' יארחו בסוף השבוע...