Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

משהו בצוואה מריח לכם לא טוב? אל תוותרו

משהו בצוואה מריח לכם לא טוב? אל תוותרו
קרדיט - Canva

לאחר שמוגשת בקשה לקיום צוואה לרשם הירושות, הוא מפרסם את העניין בעיתונות ובערוצי תקשורת אחרים למשך שבועיים. הפרסום נעשה כדי לוודא לפני מתן תוקף משפטי לצוואה וקיום הכתוב בה שאין עליה עוררין מסיבה כזאת או אחרת. במצב בו ישנו ספק או חשד לגבי אותה צוואה יכול יורש או אדם בעל עניין בדבר להגיש התנגדות. החוק דורש טיעונים משכנעים בהגשת ההתנגדות. לא כל מצב בו הכתוב בצוואה אינו מוצא חן בעיני יורש הוא עילה להתנגדות. עם זאת, ניתן לשמוע לא מעט סיפורים על צוואות ששונו בעקבות הפעלת לחץ על המצווה כך שישנה גרסה חדשה השונה מהקודמת באופן מהותי או כאשר נראה שעריכת הצוואה נעשתה כשהמצווה אינו כשיר. הגשת התנגדות בעזרת עורך דין התנגדות לצוואה תביא להצגת טיעונים משכנעים יותר והעלאת הסיכוי לקבלת ההתנגדות.

דרכי פתרון למצב של התנגדויות לצוואה

התנגדות לצוואה היא כאמור תהליך לא פשוט. מלבד במקרים בהם ישנו חשד משמעותי לכך שישנו דופי בעריכת הצוואה, החוק הולך עם מילותיו האחרונות של המצווה ומקנה לו בכך את הזכות לקבוע כיצד עיזבונו יחולק. זו הגישה כיוון שהמנוח לא נמצא כדי להסביר את שיקוליו. עם זאת, קיים גם מצב בו צוואה נפסלת כי ההתנגדות לה התקבלה. כאשר יורש מוצא לנכון להגיש התנגדות, מומלץ לו להתייעץ עם עורך דין התנגדות לצוואה. עורך הדין יפרוש את האפשרויות לפתרון הדברים. אחת האופציות היא התנהלות הדברים בבית המשפט כשההתנגדות הופכת לכתב תביעה: מגיש ההתנגדות הוא התובע והיורשים הם הנתבעים. אין ספק שמשפט עשוי להיות מורכב וארוך. אופציה נוספת היא יישוב הסכסוך מחוץ לבית המשפט באמצעות גישור. יתכן שכאן יהיה צורך בפשרה אך התהליך יהיה קצר מאשר משפט.

האם בחירת עורך דין לניהול עיזבון היא עניין הכרחי?

חלוקת עיזבון וניהולו לא חייבת להתבצע כאשר גורם מקצועי וניטרלי כמו עורך דין מנהל את הדברים. היורשים יכולים להתנהל בעצמם. עם זאת, במיוחד בתקופה רגישה כמו לאחר פטירתו של אדם אהוב, כל אחד מהיורשים עשוי להיות אמוציונלי יותר מאשר במצב רגיל והתנהלות הדברים לא תהיה מיטבית. עורך דין ירושה אשר מנוסה בניהול עיזבונות וחלוקתם יכול להקל משמעותית על התהליך, הן באמצעות הובלתו בצורה מקצועית ואובייקטיבית והן בעזרה בכל הפרוצדורה הנדרשת מול הרשויות על מנת להגיע לחלוקת העיזבון כמו הגשת בקשה לקיום צוואה/ ירושה ועוד. מומלץ מאוד להקל על עצמכם ולבחור יחד עורך דין שאתם סומכים על המקצועיות שלו וגם חשים איתו בנוח. כך תדעו שהדברים מתנהלים בצורה הוגנת.

עו"ד יוסי ברקוביץ הוא עו"ד לענייני צוואות וירושות. הוא בעל ניסיון רב בכל הנוגע לנושא ובחר להתמקד בתחום זה במטרה לספק ללקוחותיו את השירות והליווי הטובים ביותר. מוזמנים ליצור קשר.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כנס האנימה והמנגה הגדול של הקיץ אליו צפויים להגיע אלפי חברי הקהילה מכל רחבי הארץ 8 באוגוסט בבנייני האומה
כנס האנימה והמנגה הגדול של הקיץ אליו צפויים להגיע אלפי...
סדנת ההדפס הירושלמית חוגגת 50 שנה להווסדה!
סדנת ההדפס ירושלים: פתיחה: יום שישי, ה- 19.7.2024 בשעה :...
גדר מעוצבת - הדרך המושלמת לשדרג את הבית
גדר אלומיניום מעוצבת היא הבחירה האולטימטיבית לכל מי שרוצה להוסיף...
טיפים להתמודדות חכמה עם תביעת לשון הרע שהוגשה נגדכם
חוק איסור לשון הרע, התשכ"ה-1965, נועד להגן על כבודו ושמו...
שחזור מידע בירושלים
כך תפעלו כשהקבצים החשובים לכם נעלמו [פתרון] איבוד מידע חשוב הוא...
הבחירה המושלמת לגבר המודרני
רשת סוואג 69, שהוקמה בשנת 2017 על ידי מעצב האופנה...
איך עובד ומה תפקידם של מערכות כיבוי אש ספרינקלרים
על מנת לבנות מבנה גדול או בניין לצרכי מסחר, עסקים...
מפגש מרגש בין צעירים מוסלמים ממרוקו לישראלים התקיים במוזיאון ידידי ישראל וכלל שירה וריקודים משותפים לצלילי שירת זמרת ששרה במרוקאית
מוזיאון ידידי ישראל אירח את משלחת שראכה ממרוקו שהגיעה לישראל...
מישהו לרוץ איתו תערוכת ציורים חדשה בתמול שלשום מחווה לספרו של דוד גרוסמן במסגרת ציון 30 שנה להקמת תמול שלשום
מחווה לספרו של דוד גרוסמן 'מישהו לרוץ איתו' במסגרת אירועי...
נשיא המדינה במפגש ראשי רשויות מקומיות ואזוריות חדשים
״אני מאוד מודאג. אני מאוד מודאג מעליית הטון, מהעימותים המילוליים...