Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

"ממשיכים לפתח את השכונות"

"ממשיכים לפתח את השכונות"

הוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיריית ירושלים הכריזה על התנאים לקבלת היתר בניה בשכונת בית הכרם על פי תכנית המתאר לשכונה שיזמה והבילה העירייה בשיתוף התושבים והמינהל הקהילתי תכנית המתאר הועברה לעיון  הוועדה המחוזית בדצמבר 2012 לקראת הפקדתה, ועד עד אישורה הסופי של התכנית, היתרי בניה בשכונה יינתנו בהתאם לתנאים שנקבעו בתכנית המתאר.

תכנית המתאר שהוכנה ביוזמת האגף לתכנון עיר, על-ידי משרדו של אדריכל יגאל לוי ובשיתוף המינהל הקהילתי בית הכרם ותושבי השכונה באה במטרה לשמור את המבנים ההיסטוריים בשכונה ולאפשר פיתוח והקמת יחידות דיור חדשות, פיתוח שטחים פתוחים וכיכרות ועוד.

לתכנית החדשה נקבעו מספר עקרונות: שימור המורשת ההיסטורית, איכויותיה הפיסיות, החינוכיות והחברתיות ושימור צביונה כשכונת מגורים ירוקה, בעלת איכות חיים גבוהה המממשת את פוטנציאל ההתחדשות שלה.

התכנית שהתגבשה מציעה תוספת פוטנציאלית של כ- 1,400 יחידות דיור  בשלושה מתחמים עיקריים: המתחם ההיסטורי בלב השכונה, בו נקבע כי גובה הבתים לא יעלה על 3 קומות וגג רעפים בשימוש. המתם (בתפר), בין השכונה ההיסטורית לבית הכרם החדשה, בו נקבע בינוי עד 5 קומות והמתחם מציר הרצל וצפונה – בו הוגדרו זכויות הבניה לאזורי מגורים כבכל רחבי העיר בין 6 ל-8 קומות, בהתאם לגודל החלקה.

בנוסף, התכנית מציעה שמירה על  כיכרות, צירי הולכי רגל, שטחים פתוחים ועצים בגבולות החלקות הפרטיות ושימוש בגדרות אבן נמוכות. התכנית איתרה וסימנה את כל המבנים לשימור בשכונה וקבעה הוראות מיוחדות עבור כל אתר שימור בנפרד.

כמו כן, התכנית מציעה 3 חניונים חדשים עבור הציבור ומדרכות במרחב הציבורי, פיתוח שלושה מוקדים לאורך רחוב הרצל: בכיכר האפט (ליד מכללת דוד ילין) – כיכר שכונתית עם מוקד מסחרי קטן, כיכר דניה כמוקד עירוני ושכונתי וכיכר בסמוך למינהל הקהילתי וביה"ס זיו.

שכונת בית הכרם הינה אחת משש שכונות הגנים שהוקמו בעיר לפני כתשעים שנה ותוכננו על-ידי ריכארד קאופמן. השכונה שמרה על אופיה המקורי הירוק יותר מכל שאר שכונות הגנים וחיים בה כיום חיים כ- 8,000 תושבים.

על מנת לשמור על אופיה כשכונת גן נקבעו תנאים מחמירים אשר מגבילים את הבניה על החצרות וכמו כן, סומנו ואותרו העצים והצמחייה הוותיקה באמצעות סקר עצים שנערך בשכונה.

יש לציין כי בימים אלו מקודמת תכנית לשינוי ייעוד מרכז שכונת רמת בית הכרם מבית ספר לפארק וכן  קביעת שימושים ציבוריים באזור בית הספר זיו: הקמת ספריה רובעית, הרחבת המתנ"ס והקמת בית ספר יסודי נוסף בשכונה.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הפועל לב ירושלים פותחת את ההרשמה לאקדמיה לכדורסל נערות בחוות הנוער הציוני
למועדון כדורסל הפועל לב ירושלים פרויקט ייחודי לפיתוח שחקניות כדורסל...
13 אותות הוקרה לאזרחים בדואים שהצילו יהודים במהלך ה-7 באוקטובר
במוזיאון ידידי ישראל בירושלים התקיים אתמול ארוע הוקרה ראשון מסוגו,...
יפן בירושלים פריחת הדובדבן הקסומה בגן הבוטני גבעת רם ירושלים
סיורים בין עצי הדובדבן * איך נראה טקס תה יפני...
חדש בירושלים ICC College האקדמיה להפקות אירועים וכנסים בבנייני האומה יוצאת לדרך!
בנייני האומה פותחים לראשונה אקדמיה להפקות להכשרה מקצועית במגוון תחומים...
רעיית נשיא המדינה ביקרה בבסיס חיל הים בחיפה
רעיית הנשיא בקשר ספינת הטילים אח״י ניצחון של חיל הים:...
מלון המלך דוד ירושלים מארח את חאבייר מיליי, נשיא ארגנטינה הנכנס במהלך ביקורו הרשמי הראשון בישראל
נשיא ארגנטינה הנכנס, חאבייר מיליי הגיע עם פמלייתו אמש למלון...
נשיא ארגנטינה לנשיא המדינה: בכוונתי להכריז על חמאס כארגון טרור ולהעביר הצעת חוק בפרלמנט הארגנטינאי בדרישה לשחרור החטופים
נשיא המדינה יצחק הרצוג, אירח היום, יום שלישי, כ״ז בשבט,...
ט"ו בשבט במלונות ibis ירושלים במחירים אטרקטיביים וסיורים ברחבי העיר
מלונות ibis ירושלים מרכז העיר מזמינים את עם ישראל להתרענן...
"למדתי ממך שאפשר לדבר גם ללא מילים" חוגגים 80 לפנחס - ניצול שואה עם מוגבלות אשר מעביר, ללא מילים, הרצאות על חייו, מוגבלותו והדרך להגשים חלומות למרות האתגרים הפיזיים
סיפורו של פנחס, דייר המערך התומך של אלווין בירושלים, שזור...
לציון יום הולדתו של התינוק החטוף כפיר ביבס: נשיא המדינה עם תמונתו על בימת הכנס הכלכלי העולמי בדאבוס
תמונה בועידה המרכזית של הכנס בדאבוס וסיכה עם הפנים של...