Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

מייק אוונס השיק בירושלים קמפיין תמיכה ראשון בעולם בעם האוקראיני

מייק אוונס השיק בירושלים קמפיין תמיכה ראשון בעולם בעם האוקראיני
צילום אורן בן חקון.

ד"ר מייק אוונס, מייסד מוזיאון ידידי ישראל בירושלים, סופר רבי מכר, עיתונאי זוכה פרסי עיתונות ופרשן אמריקאי מוכר השיק היום במרכז התקשורת של מוזיאון ידידי ישראל קמפיין עולמי לגיוס תמיכה באוקראינה. הקמפיין נקרא " "Ukraine can't breathe ובעברית- אוקראינה לא יכולה לנשום".

על בנין מוזיאון ידידי ישראל הנמצא במקום מרכזי מאד במרכז העיר ירושלים, נתלה הבוקר דגל אוקראינה ענק בגודל של 18 מטר רוחב על 15 מטר גובה ועליו המילים Ukraine can't breathe. זהו דגל אוקראינה הגדול ביותר שניתלה בחודש האחרון במזרח התיכון. סיסמת הקמפיין מתחברת לתנועת Black Lives Matter בארצות הברית הפועלת נגד אי שוויון בחברה.

צילום אורן בן חקון.

"אם אי פעם היה אי שוויון, האוקראינים הם אכן הקורבנות. הם צריכים את כל התמיכה שהם יכולים לקבל", אמר אוונס והוסיף "נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי הוא יהודי וקרובי משפחתו נרצחו בשואה. כמעט מחצית מילדי אוקראינה, כיום יותר מ-3 מיליון בני אדם, הם פליטים. אנחנו פה בשביל לסייע ליהודים ולכל מי שצריך עזרה באוקראינה. שואה שניה אסור שתהיה. כל תושבי העולם צריכים לפעול ולסייע לעם האוקראיני".

לארוע הגיעו עשרות ילדים מבית הילדים עלומים בז'יטומיר, אותם אימץ מייק אוונס ואשר הצליחו לצאת מאוקראינה אחרי 11 יום ולהגיע לישראל. כמו כן הגיעו משפחות של ניצולי שואה שבעזרת הכספים של ידידי ישראל חולצו מלבוב, מוסול, קייב ועוד ערים באוקראינה. לוחם מג"ב אליהו גרינקביץ שעלה לפני כ7 שנים מאוקראינה ומשרת במג"ב גזרת ירושלים סיפר את סיפורו האישי והודה לעם ישראל ולידידי ישראל על שהצליחו לחלץ את כל משפחתו מקייב. 3 שנים לא נפגשו וההתרגשות היתה גדולה.

ד"ר מייק אוונס ובנו, מייקל אוונס, חזרו זה עתה מאוקראינה. זו היתה הפעם השניה בתוך שבועיים שיצאו בעצמם לאוקראינה לספק 19 טונות של מזון ולהאכיל 45,000 אנשים.

בנו של מייק, מיכאל חזר הבוקר מקייב, שם סיפק אוכל שתיה ומצרכים נדרשים לקהילה היהודית. מייק אוונס עצמו פועל באוקראינה כבר למעלה מעשור, מסייע באוכל ואספקה שוטפת למאות ניצולי שואה ויתומים יהודים. בירושלים בנה אוונס מרכז קהילתי לניצולי שואה אוקראינים כולל דירות עבור ברמה הגבוהה ביותר בקמפוס במרכז ידידי ישראל. אוונס מממן מזה שנים רבות אלפי ניצולי שואה מדי שבוע בישראל, מארגן עבורם מסיבות, חגים, אירועים ואף את טקס בר ובת המצוה לניצולי שואה שלא חגגו מעולם.

אוונס אמר באירוע: "אסור לעולם לשתוק. הצעירים ברחבי העולם חייבים לצאת ולארגן צעדות תמיכה ולגייס כספים כדי להפגין חמלה לאנשים הסובלים. כיום באוקראינה מיליוני פליטים שאין להם כלום ואלה שחיים שם סובלים באופן בלתי יתואר. האוקראינים לא יכולים לנשום וחייהם חשובים. אני פותח היום בקמפיין עולמי לגיוס תמיכה של כל חברי בעולם, מאות מיליוני אנשים ומבקש מכולם להיכנס ל https://ukrainehope.com/ ובכך לעזור לרבבות משפחות של פליטים שתקועים בלי מדינה, בלי בית ובלי בעל, ולאוקראינים שנמצאים בגיהנום באוקראינה בלי חשמל, אוכל ואפילו תרופות".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מעלים זיכרונות: נשיא המדינה יוצא בפרויקט הנצחה מרגש לזכרם של הנופלים והנרצחים במלחמת ״חרבות ברזל״
נשיא המדינה יצחק הרצוג יוצא בפרויקט חדש ומרגש שמטרתו היא...
10,000 עפיפונים עם שמות חללים וחטופים יופרחו לאוויר ביום העצמאות
מטס עפיפונים ענק בהובלת "120 מנהיגות מחברות" ובהכנת והשתתפות הקהל...
לקראת יום הזיכרון נשיא המדינה אירח את נציגי משפחות חללי צה״ל
לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, נשיא המדינה יצחק הרצוג...
נשיא מדינת ישראל נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעיתו מיכל בטקס הנחת זרים ליום הזיכרון לשואה ולגבורה
נשיא מדינת ישראל יצחק (בוז'י) הרצוג נשא דברים בטקס הפתיחה...
נשיא המדינה יצחק הרצוג במפגש עם משפחות שכולות, באתר ההנצחה הממלכתי לזכר חללי צה״ל הבדואים
אנחנו עוסקים כל העת - כל יום, שעה שעה, בימים...
נשיא המדינה נפגש עם מזכיר המדינה האמריקאי
נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש הבוקר, יום רביעי, כ״ג בניסן,...
נשיא המדינה נפגש עם משפחתו של ענר שפירא ז״ל
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל נפגשו הבוקר, יום שלישי,...
הדוקטור הבכיר מ'הדסה' הלחין להקת הרבנות הצבאית ותומר מתנה מבצעים "ריבה ריבך"
להקת הרבנות הצבאית ותומר מתנה בסינגל חדש – "ריבה ריבך"....
נשיא המדינה אירח אחיות ואחים מצטיינים ממערכת הבריאות
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, אירחו היום, יום שלישי,...
הפועל לב ירושלים מסכמת עונה היסטורית
הפועל לב ירושלים מסכמת עונה היסטורית כמחזיקת גביע המדינה וסגנית...