Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

מטמון מטבעות שייחשף לראשונה לציבור הרחב יוצג בפתיחה מחדש של מוזיאון ישראל

מטמון מטבעות שייחשף לראשונה לציבור הרחב יוצג בפתיחה מחדש של מוזיאון ישראל
מוזיאון ישראל צילום אלי פוזנר

לאחר כשלושה חודשים שבהם היה המוזיאון סגור, ביום שלישי הקרוב ייפתחו שעריו מחדש לציבור הרחב. באגף לארכאולוגיה יוצג מטמון מטבעות עתיק שהתגלה בחפירות בקיסריה לפני כשנתיים ועד כה מעולם לא הוצג. כמו-כן ייפתחו תערוכות חדשות, ובהן "מלח הארץ" ובמרכזה שלושה אמני-מופת יהודים, התערוכה "בעיקר ורוד" של האמנית תמרה ריקמן ו"בובותיים" שנפתחת בספריית האיור באגף הנוער ועוסקת בזוגות ובצמדים בעולם ספרות הילדים

מלח הארץ
צילום אלי פוזנר מוזיאון ישראל

ביום שלישי הקרוב (1.12.20) יפתח מוזיאון ישראל מחדש את שעריו לקהל הרחב. הכניסה תתאפשר רק ברכישת כרטיסים מראש באתר המוזיאון והביקור יותאם לכללי התו הסגול, הכוללים בין השאר הקפדה על ריחוק, עטיית מסכות והגבלת מספר המבקרים באולמות. 

באגף לארכאולוגיה יוכלו המבקרים ליהנות ממוצג מיוחד – מטמון ובו 26 מטבעות זהב, בצעי מטבעות ועגיל זהב יחיד. המטמון שנחשף בחפירות רשות העתיקות בקיסריה לפני כשנתיים יוצג לראשונה לציבור הרחב. מדובר במטמון ייחודי בהרכבו שהוטמן כנראה זמן קצר לפני שהצלבנים כבשו את קיסריה בסערה בשנת 1101, ונמצא בכלי ברונזה חתום בשבר חרס שהוסתר בדופן באר עתיקה. המטמון הוא עדות נדירה ליחסי מסחר ענפים שאפיינו את האזור באותה התקופה, והוא אחד המטמונים היפים והמרתקים שהתגלו בישראל בשנים האחרונות. 

בובותיים
צילום אלי פוזנר

באגף לאמנויות מוצעות לקהל שתי תערוכות חדשות: "מלח הארץ" המעמידה במרכז את יצירותיהם של יוזף ישראלס, מקס ליברמן ולסר אורי, ובוחנת את ייצוגם של עובדי האדמה, הדייגים והאיכרים הנוצרים דווקא בעיניהם של אמנים יהודים במאה ה-19, והתערוכה "בעיקר ורוד" המציגה עבודות מהשנים האחרונות של האמנית תמרה ריקמן.

בספריית האיור באגף הנוער תיפתח התערוכה "בובותיים" בהשראת השיר "שתי בנות" מאת ח"נ ביאליק. התערוכה מנסה להעניק לצילי וגילי גיבורות השיר פרשנות עכשווית ותלת-ממדית באמצעות איורי מקור של נחום גוטמן, ספרים נדירים  ובובות ישנות וחדשות. השיטוט בספרייה, מאפשר לחפש ולמצוא כל מיני זוגות; צמד בובות ענק ובובות זעירות, בובות עשויות פלסטיק, מתכת או עץ, צמדים מצוירים באיורי ספרים, וגם זוגות של צלמיות ששימשו בפולחן דתי.  

מוזיאון ישראל
צילום אלי פוזנר

עו"ד יצחק מלכו, יו"ר מועצת המנהלים של מוזיאון ישראל: "פתיחתו מחדש של מוזיאון ישראל היא יום חג לציבור הרחב שצמא לתרבות ולאמנות. אנו נרגשים להדליק מחדש את האור באולמות התצוגה שלנו ולאפשר לקהל המבקרים ליהנות מהעושר החומרי והתרבותי של מוזיאון ישראל".     

פרופ' עידו ברונו, מנכ"ל מוזיאון ישראל: "אנחנו נרגשים לפתוח מחדש את שערי המוזיאון עם שפע של תכנים חדשים ומרתקים. חללי מוזיאון ישראל גדולים, מרווחים ומאפשרים הקפדה על כללי הריחוק החברתי והגנה על בריאות הציבור. אנו מקווים כי פתיחת המוזיאון תוביל לפתיחתם של כל מוסדות התרבות במדינה, שכן צריכת תרבות ואמנות אינה בגדר מותרות, אלא תנאי לקיומה של כל חברה חפצת חיים".

מטמון מטבעות
צילום קלרה עמית באדיבות רשות העתיקות
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
במעמד רעיית נשיא המדינה, הגב' מיכל הרצוג: פורום "120 מנהיגות מחברות" ערך את הכנס השנתי, בסימן ברית נשים ישראלית בבית הנשיא
שיתוף הפעולה בין בית הנשיא לפורום '120 מנהיגות מחברות' הוא...
מסעדת תמול שלשום מציינת 30 שנות פעילות עם שפית חדשה ומנות חדשות
תמול שלשום, מוסד התרבות ובית הקפה הירושלמי המוכר והאהוב, בבעלות...
פסטיבל EGG'S BENEDICT בוולדורף אסטוריה מלון וולדורף אסטוריה ירושלים מזמין את הקהל הרחב לחגוג בארוחת בוקר מפנקת עם מגוון מנות EGG'S BENEDICT (בין התאריכים 19.5 –31.5)
מנת ה EGG'S BENEDICT היא אחת ממנות ארוחת הבוקר והבראנץ'...
מעלים זיכרונות: נשיא המדינה יוצא בפרויקט הנצחה מרגש לזכרם של הנופלים והנרצחים במלחמת ״חרבות ברזל״
נשיא המדינה יצחק הרצוג יוצא בפרויקט חדש ומרגש שמטרתו היא...
10,000 עפיפונים עם שמות חללים וחטופים יופרחו לאוויר ביום העצמאות
מטס עפיפונים ענק בהובלת "120 מנהיגות מחברות" ובהכנת והשתתפות הקהל...
לקראת יום הזיכרון נשיא המדינה אירח את נציגי משפחות חללי צה״ל
לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, נשיא המדינה יצחק הרצוג...
76 יצירות, שרובן מוצגות לראשונה, בתערוכה לכבוד יום העצמאות ה- 76 למדינת ישראל – "דיוקן עצמאי: דמות ונפש הצייר באמנות הישראלית" במוזיאון קסטל במעלה אדומים
בתערוכה, שנפתחת לקהל הרחב החל מיום ראשון, 12 במאי, וצפויה...
נשיא מדינת ישראל נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעיתו מיכל בטקס הנחת זרים ליום הזיכרון לשואה ולגבורה
נשיא מדינת ישראל יצחק (בוז'י) הרצוג נשא דברים בטקס הפתיחה...
מועדי הגבורה בחודש מאי באירוח ביתי בירושלים
מועדי הגבורה הם הזמן הנכון ביותר לשמוע על סיפור ההתיישבות...
נשיא המדינה יצחק הרצוג במפגש עם משפחות שכולות, באתר ההנצחה הממלכתי לזכר חללי צה״ל הבדואים
אנחנו עוסקים כל העת - כל יום, שעה שעה, בימים...