Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

מטמון מטבעות שייחשף לראשונה לציבור הרחב יוצג בפתיחה מחדש של מוזיאון ישראל

מטמון מטבעות שייחשף לראשונה לציבור הרחב יוצג בפתיחה מחדש של מוזיאון ישראל
מוזיאון ישראל צילום אלי פוזנר

לאחר כשלושה חודשים שבהם היה המוזיאון סגור, ביום שלישי הקרוב ייפתחו שעריו מחדש לציבור הרחב. באגף לארכאולוגיה יוצג מטמון מטבעות עתיק שהתגלה בחפירות בקיסריה לפני כשנתיים ועד כה מעולם לא הוצג. כמו-כן ייפתחו תערוכות חדשות, ובהן "מלח הארץ" ובמרכזה שלושה אמני-מופת יהודים, התערוכה "בעיקר ורוד" של האמנית תמרה ריקמן ו"בובותיים" שנפתחת בספריית האיור באגף הנוער ועוסקת בזוגות ובצמדים בעולם ספרות הילדים

מלח הארץ
צילום אלי פוזנר מוזיאון ישראל

ביום שלישי הקרוב (1.12.20) יפתח מוזיאון ישראל מחדש את שעריו לקהל הרחב. הכניסה תתאפשר רק ברכישת כרטיסים מראש באתר המוזיאון והביקור יותאם לכללי התו הסגול, הכוללים בין השאר הקפדה על ריחוק, עטיית מסכות והגבלת מספר המבקרים באולמות. 

באגף לארכאולוגיה יוכלו המבקרים ליהנות ממוצג מיוחד – מטמון ובו 26 מטבעות זהב, בצעי מטבעות ועגיל זהב יחיד. המטמון שנחשף בחפירות רשות העתיקות בקיסריה לפני כשנתיים יוצג לראשונה לציבור הרחב. מדובר במטמון ייחודי בהרכבו שהוטמן כנראה זמן קצר לפני שהצלבנים כבשו את קיסריה בסערה בשנת 1101, ונמצא בכלי ברונזה חתום בשבר חרס שהוסתר בדופן באר עתיקה. המטמון הוא עדות נדירה ליחסי מסחר ענפים שאפיינו את האזור באותה התקופה, והוא אחד המטמונים היפים והמרתקים שהתגלו בישראל בשנים האחרונות. 

בובותיים
צילום אלי פוזנר

באגף לאמנויות מוצעות לקהל שתי תערוכות חדשות: "מלח הארץ" המעמידה במרכז את יצירותיהם של יוזף ישראלס, מקס ליברמן ולסר אורי, ובוחנת את ייצוגם של עובדי האדמה, הדייגים והאיכרים הנוצרים דווקא בעיניהם של אמנים יהודים במאה ה-19, והתערוכה "בעיקר ורוד" המציגה עבודות מהשנים האחרונות של האמנית תמרה ריקמן.

בספריית האיור באגף הנוער תיפתח התערוכה "בובותיים" בהשראת השיר "שתי בנות" מאת ח"נ ביאליק. התערוכה מנסה להעניק לצילי וגילי גיבורות השיר פרשנות עכשווית ותלת-ממדית באמצעות איורי מקור של נחום גוטמן, ספרים נדירים  ובובות ישנות וחדשות. השיטוט בספרייה, מאפשר לחפש ולמצוא כל מיני זוגות; צמד בובות ענק ובובות זעירות, בובות עשויות פלסטיק, מתכת או עץ, צמדים מצוירים באיורי ספרים, וגם זוגות של צלמיות ששימשו בפולחן דתי.  

מוזיאון ישראל
צילום אלי פוזנר

עו"ד יצחק מלכו, יו"ר מועצת המנהלים של מוזיאון ישראל: "פתיחתו מחדש של מוזיאון ישראל היא יום חג לציבור הרחב שצמא לתרבות ולאמנות. אנו נרגשים להדליק מחדש את האור באולמות התצוגה שלנו ולאפשר לקהל המבקרים ליהנות מהעושר החומרי והתרבותי של מוזיאון ישראל".     

פרופ' עידו ברונו, מנכ"ל מוזיאון ישראל: "אנחנו נרגשים לפתוח מחדש את שערי המוזיאון עם שפע של תכנים חדשים ומרתקים. חללי מוזיאון ישראל גדולים, מרווחים ומאפשרים הקפדה על כללי הריחוק החברתי והגנה על בריאות הציבור. אנו מקווים כי פתיחת המוזיאון תוביל לפתיחתם של כל מוסדות התרבות במדינה, שכן צריכת תרבות ואמנות אינה בגדר מותרות, אלא תנאי לקיומה של כל חברה חפצת חיים".

מטמון מטבעות
צילום קלרה עמית באדיבות רשות העתיקות
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
עיר עוטפת אור: ביוזמת ובסיוע המחלקה לקידום נשים בעיריית ירושלים, יתקיימו במהלך חודש דצמבר, כולל בימי חג החנוכה, אירועי אירוח ביתי והדלקת נרות ללא תשלום למפוני עוטף ישראל המתארחים בבתי המלון בירושלים
כ-30 מחברות מיזם נשים וסיפורים בירושלים, מזמינות קבוצות המתארגנות עצמאית...
שבוע הקולנוע היהודי ירושלים 2023 יציין השנה את מהדורתו ה-25 ויתקיים בחג החנוכה, בתאריכים 9 עד 14 בדצמבר 2023, בסינמטק ירושלים
"נפש אחת" (One Life) בכיכובו של זוכה אוסקר, סר אנתוני...
יריד אמנים במגדל דוד - דוכני יצירה מקומית ודוכני אוכל מהצפון, הדרום ומירושלים
מתנות לחנוכה, תכשיטים, קרמיקה, סופגניות בוטיק, ריבות וממרחים, בירות, גבינות...
"כמו האור בכד" (פתגם עממי אתיופי)
תערוכה במוזיאון לאמנות יהודית היכל שלמה בירושלים רח' המלך ג'ורג' 58...
נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'
נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח ביום רביעי, י"ב בתשרי, 27...
אירוע האמנות השנתי הגדול, הותיק והמשפיע ביותר יוצא לדרך!
פסטיבל ״מנופים״ 24-28 באוקטובר 2023 *אירוע מרכזי בהר ציון *מופעים ותערוכות *...
שיתוף פעולה ישראלי-אמריקני: הושלם אימון משותף במערכות ההגנה האווירית של ישראל וארה"ב להגנה מטילים
מנהלת חומה במפא״ת שבמשרד הביטחון, הסוכנות האמריקאית להגנה מפני טילים...
נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל ביום שלישי, ד' בתשרי, 19...
משרד הביטחון וצה״ל החלו בעבודות לשדרוג והרחבת מעבר מזמוריה מדרום לירושלים והמעברים אייל ותרקומיא לאורך קו התפר
העבודות הן חלק מפרויקט רחב, ביוזמת שר הביטחון, יואב גלנט,...
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה השתתף באמירת הסליחות בירושלים
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה יצחק הרצוג, השתתף...