Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

מהי ההחלטה החשובה שתתקבל היום בממשלה, עליה הצהיר רוה"מ נתניהו

מהי ההחלטה החשובה שתתקבל היום בממשלה, עליה הצהיר רוה"מ נתניהו
קובי גדעון / לע״מ

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח הבוקר את ישיבת הממשלה במשלוח תנחומים למשפחות נרצחי הפיגוע שהתרחש אתמול בחווארה.

״בשם אזרחי ישראל, אני מבקש לשלוח תנחומים למשפחתם של שי ואביעד זכרונם לברכה. אב ובנו שנרצחו בפיגוע הקשה והאכזרי בחווארה. כוחות הביטחון פועלים עכשיו כדי לתפוס את הרוצח, ולבוא איתו חשבון. בדיוק כפי שעשינו עם כל מי שרצח ישראלים מאז הקמת הממשלה. גם יומו של המחבל הזה יגיע, ומהר יותר ממה שהוא חושב. ב-16 השנים של הממשלות בראשותינו, ביצענו רפורמות מהפכניות שהפכו את ישראל לאחת מהמדינות המתקדמות בעולם. אנחנו ממשיכים לנוע קדימה בכל העוצמה. ביום חמישי, הלכתי יחד עם חברתי שרת התחבורה, וחברי שר התחבורה לשעבר, וסגן שרת התחבורה, ואחרים, חנכנו את הרכבת הקלה הראשונה בגוש דן.

כבר למחרת ביום הנסיעה הראשון, כמאה אלף ישראלים נסעו ברכבת החדשה. מאז קום המדינה, מדברים ומדברים על רכבת קלה בגוש דן, אנחנו עשינו את זה. היום אנחנו מקדימים רוב מדינות העולם, עם אחת הרכבות הממוחשבות המחושמלות מהשקטות והבטוחות ביותר. זהו חלק מחזון התחבורה הענק של רשת המטרו, שבכלל תעשה מהפך אדיר בכל התחבורה בלב הארץ, במרכז הארץ.

כבר הפכנו את ישראל לצומת תחבורתי בינלאומי עם נמלי הים שבנינו, מדיניות השמיים הפתוחים שהובלנו, שאתה הובלה – השר ישראל כ״ץ. שדות תעופה בינלאומיים שבנינו והרחבנו, וטיסות מעל שמי סעודיה, שקיצרו דרמטית את הדרך למדינות המפרץ ולאסיה. זהו מזרח תיכון חדש באמת.

המהפכה התחבורתית היא רק אחת מהמהפכות הרבות שהובלנו; הפכנו את ישראל למעצמה כלכלית, באמצעות מהפכת השוק החופשי שהובלנו. הפכנו אותה למעצמת אנרגיה באמצעות מהפכת הגז שהובלנו. הפכנו אותה למעצמת מים באמצעות מהפכת ההתפלה שהובלנו. הפכנו אותה למעצמה קיברנטית באמצעות מהפכת הסייבר שהובלנו. הפכנו את ישראל למעצמת שלום, שלום אמיתי, עם מהפכת הסכמי אברהם שהובלנו. ועוד היד נטויה. בימים אלו, אנחנו גם שוקדים על המהפכה ביוקר המחיה, על ידי הפחתת מכסים ופתיחת חסמים לייבוא, כדי להוריד את המחירים.

בשעה שחברות הדירוג מורידות את דירוג האשראי של מעצמות גדולות, הן מאשררות את דירוג האשראי של ישראל ברמתו הגבוהה מאוד. הן רואות את נתוני האבטלה הנמוכים שלנו. את הצמיחה הגבוהה שלנו. את השקעות הענק של אינטל, אמזון ואנבידיה בישראל, את החברות החדשות שהן מחפשות עוד גז במים שלנו.

ואולי עסקה שמסמלת יותר מכל, את המהפכה העצומה במעמדה של ישראל, היא העסקה הביטחונית הגדולה בתולדות המדינה, שחתמנו בשבוע שעבר עם גרמניה. עסקת ׳החץ 3׳, בשווי של 14 מיליארד שקל. עסקה זו ממחישה את השינוי הכביר שחל בתולדות עמנו, שהיה חסר ישע בזמן השואה, והוא מחוזר היום על ידי העולם כולו.

אגב, יכול להיות שאנחנו נתרום למערכת ההגנה של גרמניה גם את דניאל פרץ, אנחנו נבחן את זה בימים הקרובים.

בכל ישיבות הממשלה אנחנו מקדמים את מדינת ישראל בצעדים חדשים – היום אנחנו נאשר בממשלה זריקת עידוד למערכת הבריאות שלנו, באמצעות עידוד הבאת רופאים זכאי עלייה לישראל. זהו לא רק מהלך ציוני, זה גם מהלך חשוב שיסייע לבריאות של כולנו.

אנחנו גם לא שוכחים לרגע את ירושלים, והמחייבות שלנו לעזור לכל תושביה. הממשלה תקבל היום החלטה חשובה, לטובת תושבי מזרח ירושלים. אני שמח וגאה שההחלטה שנקבל, בגובה של 3 מיליארד שקלים, הרבה יותר גבוה מכל סכום שתוקצב קודם לכן, לשרותים אזרחיים במזרח העיר. מאוחר יותר אנחנו נמסור על כך הצהרה מפורטת יחד עם השר לענייני ירושלים, שר האוצר, וראש עיריית ירושלים, אבל אני מבקש להודות לכם, ולכל מי שעמלו בנושא כבר עכשיו. תודה רבה לכם״.

צילום: קובי גדעון / לע״מ
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
בנייני האומה חוזרים לפעילות מלאה: מגוון מופעים ופעילויות ב'במת האומה' - חגיגה תרבותית של מוזיקה וקולינריה - פברואר מרץ 2024
בנייני האומה מעדכנים - חוזרים לפעילות מלאה כולל כנסים, ארועים...
הישג משמעותי לירושלים: הפועל לב ירושלים עלתה לחצי גמר גביע המדינה
הפועל לב ירושלים, קבוצת הנשים המרעננת של ליגת העל, עלתה...
גבר בשנות ה-20 נרצח, צעירה נפצעה קשה, ו- 4 פצועים בינוני בפיגוע ירי בכביש מעלה אדומים ירושלים. בנוסף פונו מהזירה אישה שנחבלה ו-4 נפגעי חרדה
הבוקר בשעה 7:29 התקבלו קריאות רבות במוקד החירום 101 של...
13 אותות הוקרה לאזרחים בדואים שהצילו יהודים במהלך ה-7 באוקטובר
במוזיאון ידידי ישראל בירושלים התקיים אתמול ארוע הוקרה ראשון מסוגו,...
רעיית נשיא המדינה ביקרה בבסיס חיל הים בחיפה
רעיית הנשיא בקשר ספינת הטילים אח״י ניצחון של חיל הים:...
מלון המלך דוד ירושלים מארח את חאבייר מיליי, נשיא ארגנטינה הנכנס במהלך ביקורו הרשמי הראשון בישראל
נשיא ארגנטינה הנכנס, חאבייר מיליי הגיע עם פמלייתו אמש למלון...
נשיא ארגנטינה לנשיא המדינה: בכוונתי להכריז על חמאס כארגון טרור ולהעביר הצעת חוק בפרלמנט הארגנטינאי בדרישה לשחרור החטופים
נשיא המדינה יצחק הרצוג, אירח היום, יום שלישי, כ״ז בשבט,...
התפריט החדש של ברברה קפה
ב״ברברה קפה״ משוק מחנה יהודה עמלו בתקופה האחרונה על תפריט...
נשיא המדינה יצחק הרצוג ביקר בישיבת ההסדר בירוחם שאיבדה שמונה מבוגריה במערכה והתייחס לנפילתם של 24 לוחמי צה״ל
״התחלנו את היום בבשורה מרה מאוד, על אובדנם ונפילתם של...
ט"ו בשבט במלונות ibis ירושלים במחירים אטרקטיביים וסיורים ברחבי העיר
מלונות ibis ירושלים מרכז העיר מזמינים את עם ישראל להתרענן...