Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

ישיבת הממשלה החגיגית לציון יום ירושלים ה- 51

ישיבת הממשלה החגיגית לציון יום ירושלים ה- 51

 

הממשלה צפויה לאשר תכנית רב שנתית לצמצום פערים בתחומי חינוך והשכלה גבוהה, כלכלה ומסחר, תעסוקה, רווחה ותחבורה, במזרח ירושלים בהשקעה של 1.5 מיליארד ש"ח וכן העברת יחידות ארציות של הממשלה לירושלים

ראש העיר ירושלים ניר ברקת אמר בפתח ישיבת הממשלה המיוחדת ליום ירושלים: "השנה אני מתרגש במיוחד, להשתתף בישיבת הממשלה החגיגית בפעם העשירית והאחרונה  כראש העיר ירושלים. כשנכנסתי לתפקידי לפני עשר שנים, מעטים האמינו שניתן לחולל שינוי עמוק בירושלים, רבים כבר הספידו אותה ואמרו עליה שהיא "אבודה".  כיום, ירושלים נמצאת בתנופה עצומה בכל התחומים. בהיי-טק ירושלים היא בין חמש הערים הצומחות ביותר בעולם. העיר עברה רנסנס תרבותי וספורטיבי חסר תקדים. מערכת החינוך שלנו, הפכה לנכס ומושכת צעירים רבים שבוחרים לגדל בה את ילדיהם. ההשקעות האדירות בפיתוח ובתשתיות מחברות ומאחדות את ירושלים ומייצרות הזדמנויות להתחדשות עירונית ולצמיחה כלכלית. אני מודה לאלוהים שהייתה לי הזכות לעמוד בראשות העיר המרתקת והמורכבת ביותר בעולם. אני רוצה להודות לך אדוני ראש הממשלה בנימין נתניהו, תמיד עמדת לימינה של ירושלים: בזכות הפעולות החשובות שהובלת, ירושלים היום חזקה יותר ברמה הבינלאומית, הביטחונית והכלכלית. אני רוצה להודות גם לכם שרי הממשלה, הממשלה המחויבת ביותר עבור ירושלים. בשם תושבי ירושלים אני רוצה גם להודות לנשיא ארה״ב, דונלד טראמפ, על ההכרה בירושלים כבירת ישראל והעברת השגרירות. צעד שמייצר לא פחות מסדר עולמי חדש! בסיום הקדנציה אעזוב את ראשות העיר אך אני מתחייב כאן כי לעולם לא אעזוב את ירושלים – בכל תפקיד ציבורי שאמלא אמשיך לשרת את ירושלים ולחזק את בירת הנצח של העם היהודי כי הצלחתה של ירושלים היא ההצלחה של המדינה כולה! חג ירושלים שמח!"

 

ממשלת ישראל מקיימת היום, כמדי שנה, את ישיבתה החגיגית לרגל יום ירושלים, אשר נערכת השנה במוזיאון ארצות המקרא. בישיבת הממשלה יובאו לאישור שורת החלטות בעלות משמעות כלכלית וחברתית נרחבת לתושבי העיר ירושלים.

בראש שורת ההחלטות עומד צמצום פערים חברתיים כלכליים במזרח ירושלים ופיתוח כלכלי – תכנית רב שנתית לצמצום פערים בתחומי חינוך והשכלה גבוהה, כלכלה ומסחר, תעסוקה ורווחה, תחבורה, שיפור השירות, תכנון ורישום מקרקעין. תקציב התוכנית עומד על 1.5 מיליארד ₪ לשנים 2018-2023, כאשר מחצית מן הסכום יוקדש לטובת פיתוח תשתיות פיזיות ומחציתו לפעולות שוטפות בתחומים הרכים.

כמו כן צפויה הממשלה להחליט על העברת יחידות ארציות של הממשלה לירושלים. מטרת ההחלטה להפחית את האישורים שנותנת ועדת החריגים לפטור מחובת מעבר לירושלים ולזרז את תכנית המעבר של יחידות ארציות לירושלים.

עוד צפויה הממשלה לאשר תכנית לעידוד פעילות השכלה גבוהה התחום לימודי הקולנוע בירושלים- חיזוק תעשיית הקולנוע והטלוויזיה בירושלים בהשקעה של כ- 20 מיליון ש"ח נוספים. מוקד התוכנית הוא הכשרת הון אנושי בתחום, אשר יוביל לגידול משמעותי במספר הלומדים תחומים אלו בעיר.

בנוסף עומדת לאישור הממשלה החלטה לחיזוק ומיצוב אגן העיר העתיקה- אישור תכנית חומש נוספת בסך 350 מיליון ₪ אשר תתמקד בפיתוח המרחב הציבורי באגן העיר העתיקה לרבות הר הזיתים, כלכלה, מסחר, אירועי עוגן, פיתוח תשתיות, ניקיון ותחזוקה שוטפת.

החלטות נוספות אשר תובאנה לאישור הממשלה בישיבה זו הן התוכנית הלאומית לחשיפת ירושלים הקדומה-הקצאת 47 מיליון ש"ח לשנים 2018-19 לטובת חשיפה, חקירה ופיתוח של אתרי העתיקות בירושלים הקדומה כולל חשיפות ארכיאולוגיות, מחקר, מיתוג, פיתוח תשתיות וחווית מבקר. וכן קידום רכבל תיירותי למרחב ירושלים – המשך תכנון והקמת הרכבל לירושלים הקדומה בתוואי שבין מתחם התחנה לשער האשפות והעמדת מסגרת תקציבית של עד 200 מיליון ש"ח ל 2018-19.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הקרן לידידות תרמה רכב הסעות בקרוב לחצי מיליון שקלים למרכז לטיפול בקשיש בקהילה בירושלים
בכך יתאפשר למלב"ב בירושלים, המציע לקשישים עם דמנציה פעילות חברתית,...
מתגייסים למענם: רשת מלונות פתאל ועמותת 'נצח יהודה' ביוזמה מרגשת למען פצועי צה"ל והמשפחות השכולות
רשת מלונות פתאל בשיתוף עמותת 'נצח יהודה' יארחו בסוף השבוע...
פסח במוזאון קסטל
מוזאון הצייר משה קסטל מזמין אתכם לחוויה משפחתית ייחודית ומהנה...
שלוש מדליות זהב, מדליית כסף ושתי מדליות ארד ליקבי ירושלים אגודה חקלאית שיתופית בתחרות BEST VALUE היוקרתית
זו השנה ה-16 ברציפות שתחרות היין BEST VALUE נערכת לקראת...
נשיא המדינה נפגש עם נשיא רואנדה והעניק לו את דיסקית החטופים בקריאה לשחרורם המיידי
נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש היום, יום ראשון, כ״ח באדר...
חדש בירושלים מרכז הקונגרסים בנייני האומה מציין 70 שנה ופותח לראשונה את שעריו לסיורים מודרכים בתערוכות השונות
הסיורים חינם בתיאום מראש! במסגרת חגיגות ה70 יפתח לראשונה מרכז הקונגרסים...
הפיכתם של מרחבים עירוניים לאזורים מתחדשים
עורך דין התחדשות עירונית מתמחה בעניינים משפטיים הקשורים לפרויקטים של...
קבוצת בית ירושלמי תקים מגדל בן 30 קומות מעורב שימושים בכניסה לעיר- בית הכרם
הוועדה המחוזית נתנה תוקף לפרויקט "פני העיר" בבית הכרם הכולל...
פורום כיתות הכוננות 'הנני' ותנועת הביטחוניסטים תרמו עשרות אפודים קרמיים ליישוב קדומים
מסייעים לקדומים. פורום כיתות הכוננות 'הנני' בשיתוף תנועת הביטחוניסטים העבירו...
איך שומרים על כושר – גם בנוחות ביתנו
אנשים רבים חושבים שהתעמלות עבור חיטוב וירידה במשקל, או שמירה...