Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ירושלים קוטפת השנה את הפרס הארצי לקידום הנוער

ירושלים קוטפת השנה את הפרס הארצי לקידום הנוער

יחידת הנוער בעיריית ירושלים זכתה בתואר יחידה מצטיינת בתחרות כלל ארצית בין רשויות עירוניות. היחידה הומלצה על ידי מנהל חברה ונוער מחוז ירושלים במשרד החינוך לקבלת הפרס. לגמר התחרות הגיעו עשר יחידות שקיבלו את התואר, מבין 190 רשויות עירוניות שהשתתפו בתחרות. התעודה ניתנה ליחידה בין היתר בשל גידול דרמטי באחוזי ההשתתפות של בני הנוער בפעילויות העשרה והתנדבות בשעות אחה"צ בבירה. בתוך כך, חל גידול בכמות החניכים המבקרים במסגרות הנוער שפותחו על ידי העירייה, וצמיחה משמעותית של מאות אחוזים בכמות בני הנוער הנוטלים חלק במסגרות המנהיגות הצעירה במתנ"סים. הרחבת המסגרות התאפשרה בשל תוספת של 150 אלף ש"ח לתקציב העירוני בתחום הנוער (כולל גידול הן בתמיכה בתנועות הנוער והן בפרויקטים תחת מנהלי יחידות הנוער), שבאה לידי ביטוי בהגדלה של מספר הגורמים הפרה-מקצועיים (מתנדבי שנת שירות, חיילי פרק משימה), הפעלה של תכניות חדשות ואטרקטיביות שהצליחו למשוך מספר רב יותר של בני נוער (מד"צים, "אחרי" לצה"ל, לילות לבנים, מגרשים מוארים, ועוד), העצמה מקצועית של מנהלי יחידות הנוער הפועלים בשכונות השונות בעיר אל מול הגורמים השונים ועוד. כמו כן, הוקמו שותפויות רבות ומגוונות עם גורמים רלוונטיים (עירוניים, ממשלתיים וחוץ עירוניים) שהניעו להרחבת הפעילויות והעשרתן במגוון תחומי ידע ותוכן. בנוסף, קיימה השנה יחידת הנוער של עיריית ירושלים הליך דמוקרטי ראשון מסוגו לבחירה ישירה של הנציגים למועצת הנוער העירונית על ידי כלל תלמידי בתי הספר בעיר. יחידת הנוער של עיריית ירושלים פועלת באינטנסיביות בשנים האחרונות על מנת לממש את התפיסה המשותפת לעירייה ולמשרד החינוך של רצף חינוכי מבוקר עד ערב.

דורון נהרי, הממונה על הנוער בעיריית ירושלים, אומר כי "המחלקה לנוער הגבירה באופן משמעותי את היקף עשייתה במרוצת שלושת השנים האחרונות, בין השאר באמצעות פריסת כוח אדם מקצועי ומיומן בכלל שכונות העיר. במקביל פותחו מסגרות הפעלה מגוונות בהן שולבו תכנים מובילים מתחומי החינוך הערכי. בשנה הבאה בכוונתנו להוסיף ולהרחיב את פעילות תרבות הפנאי לנוער במרחב הפתוח שבשכונות השונות, ובמיוחד במרכז העיר, זאת על מנת להרחיב את מעגלי המשתתפים ‏תוך חשיפתם לכלל השירותים המגוונים שמציעה היחידה לנוער."

מירב כהן, חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק הנוער, אומרת כי "בעיריית ירושלים עובד צוות מסור של אנשים שעושים יומם וליל על מנת לפתח את הנוער שגדל בעיר על כל גווניו וכל צרכיו. כולי תקווה שבשנים הקרובות נצליח להרחיב עוד יותר את פעילות החינוך הלא פורמלי בעיר כך שכל בני הנוער בשכונות ירושלים יוכלו ליהנות מחוגי העשרה ופעילויות אחר הצהריים ללא תלות בגובה הכנסתם של הוריהם. אין ספק שההשקעה בנוער שלנו היא ההשקעה הכדאית ביותר בטווח הארוך."

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל ביום שלישי, ד' בתשרי, 19...
אירוע לציון 50 שנה ללחימת חטיבה 14 במלחמת יום הכיפורים
"לפני חמישים שנה בדיוק עמדנו בפני איום קיומי מבחוץ, כשאויבינו...
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה השתתף באמירת הסליחות בירושלים
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה יצחק הרצוג, השתתף...
נשיא המדינה העניק את "עיטור הנשיא" לשנת תשפ"ג לאישים שתרמו תרומה ייחודית למדינת ישראל
לרגל שנת ה-75, נשיא המדינה יצחק הרצוג העניק ביום רביעי...
פעוטון העצים של 'יער האקלים' יישתל על גגו של אברהם ירושלים
הכדור שלנו מתחמם, והעיר מתמלאה ביותר מידי בניינים ופחות מידי...
גאווה מקומית- מצטיין מאו״ג 91
רב סרן יאיר צ'יקו שגדל בלוד קיבל ב-5 בספטמבר הצטיינות...
מצטייני שר הביטחון
ביום ראשון הקרוב ה-3.9, התקיים טקס מצטייני שר הביטחון. בין...
נשיא המדינה יצחק הרצוג במפגש עם חברי הקהילה היהודית באוסטריה:
״ישנם רגעים במשברים מהסוג הזה, שמנהיגות נדרשת כדי לנצל את...
נשיא המדינה התקבל בארמון הנשיאותי בברטיסלבה בטקס קבלת פנים ממלכתי
נשיא המדינה יצחק הרצוג התקבל הבוקר, יום שני, י"ח באלול,...