Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

ירושלים קוטפת השנה את הפרס הארצי לקידום הנוער

ירושלים קוטפת השנה את הפרס הארצי לקידום הנוער

יחידת הנוער בעיריית ירושלים זכתה בתואר יחידה מצטיינת בתחרות כלל ארצית בין רשויות עירוניות. היחידה הומלצה על ידי מנהל חברה ונוער מחוז ירושלים במשרד החינוך לקבלת הפרס. לגמר התחרות הגיעו עשר יחידות שקיבלו את התואר, מבין 190 רשויות עירוניות שהשתתפו בתחרות. התעודה ניתנה ליחידה בין היתר בשל גידול דרמטי באחוזי ההשתתפות של בני הנוער בפעילויות העשרה והתנדבות בשעות אחה"צ בבירה. בתוך כך, חל גידול בכמות החניכים המבקרים במסגרות הנוער שפותחו על ידי העירייה, וצמיחה משמעותית של מאות אחוזים בכמות בני הנוער הנוטלים חלק במסגרות המנהיגות הצעירה במתנ"סים. הרחבת המסגרות התאפשרה בשל תוספת של 150 אלף ש"ח לתקציב העירוני בתחום הנוער (כולל גידול הן בתמיכה בתנועות הנוער והן בפרויקטים תחת מנהלי יחידות הנוער), שבאה לידי ביטוי בהגדלה של מספר הגורמים הפרה-מקצועיים (מתנדבי שנת שירות, חיילי פרק משימה), הפעלה של תכניות חדשות ואטרקטיביות שהצליחו למשוך מספר רב יותר של בני נוער (מד"צים, "אחרי" לצה"ל, לילות לבנים, מגרשים מוארים, ועוד), העצמה מקצועית של מנהלי יחידות הנוער הפועלים בשכונות השונות בעיר אל מול הגורמים השונים ועוד. כמו כן, הוקמו שותפויות רבות ומגוונות עם גורמים רלוונטיים (עירוניים, ממשלתיים וחוץ עירוניים) שהניעו להרחבת הפעילויות והעשרתן במגוון תחומי ידע ותוכן. בנוסף, קיימה השנה יחידת הנוער של עיריית ירושלים הליך דמוקרטי ראשון מסוגו לבחירה ישירה של הנציגים למועצת הנוער העירונית על ידי כלל תלמידי בתי הספר בעיר. יחידת הנוער של עיריית ירושלים פועלת באינטנסיביות בשנים האחרונות על מנת לממש את התפיסה המשותפת לעירייה ולמשרד החינוך של רצף חינוכי מבוקר עד ערב.

דורון נהרי, הממונה על הנוער בעיריית ירושלים, אומר כי "המחלקה לנוער הגבירה באופן משמעותי את היקף עשייתה במרוצת שלושת השנים האחרונות, בין השאר באמצעות פריסת כוח אדם מקצועי ומיומן בכלל שכונות העיר. במקביל פותחו מסגרות הפעלה מגוונות בהן שולבו תכנים מובילים מתחומי החינוך הערכי. בשנה הבאה בכוונתנו להוסיף ולהרחיב את פעילות תרבות הפנאי לנוער במרחב הפתוח שבשכונות השונות, ובמיוחד במרכז העיר, זאת על מנת להרחיב את מעגלי המשתתפים ‏תוך חשיפתם לכלל השירותים המגוונים שמציעה היחידה לנוער."

מירב כהן, חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק הנוער, אומרת כי "בעיריית ירושלים עובד צוות מסור של אנשים שעושים יומם וליל על מנת לפתח את הנוער שגדל בעיר על כל גווניו וכל צרכיו. כולי תקווה שבשנים הקרובות נצליח להרחיב עוד יותר את פעילות החינוך הלא פורמלי בעיר כך שכל בני הנוער בשכונות ירושלים יוכלו ליהנות מחוגי העשרה ופעילויות אחר הצהריים ללא תלות בגובה הכנסתם של הוריהם. אין ספק שההשקעה בנוער שלנו היא ההשקעה הכדאית ביותר בטווח הארוך."

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
10,000 עפיפונים עם שמות חללים וחטופים יופרחו לאוויר ביום העצמאות
מטס עפיפונים ענק בהובלת "120 מנהיגות מחברות" ובהכנת והשתתפות הקהל...
לקראת יום הזיכרון נשיא המדינה אירח את נציגי משפחות חללי צה״ל
לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, נשיא המדינה יצחק הרצוג...
נשיא מדינת ישראל נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעיתו מיכל בטקס הנחת זרים ליום הזיכרון לשואה ולגבורה
נשיא מדינת ישראל יצחק (בוז'י) הרצוג נשא דברים בטקס הפתיחה...
מועדי הגבורה בחודש מאי באירוח ביתי בירושלים
מועדי הגבורה הם הזמן הנכון ביותר לשמוע על סיפור ההתיישבות...
נשיא המדינה יצחק הרצוג במפגש עם משפחות שכולות, באתר ההנצחה הממלכתי לזכר חללי צה״ל הבדואים
אנחנו עוסקים כל העת - כל יום, שעה שעה, בימים...
נשיא המדינה נפגש עם משפחתו של ענר שפירא ז״ל
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל נפגשו הבוקר, יום שלישי,...
נשיא המדינה אירח אחיות ואחים מצטיינים ממערכת הבריאות
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, אירחו היום, יום שלישי,...
הפועל לב ירושלים מסכמת עונה היסטורית
הפועל לב ירושלים מסכמת עונה היסטורית כמחזיקת גביע המדינה וסגנית...
מתגייסים למענם: רשת מלונות פתאל ועמותת 'נצח יהודה' ביוזמה מרגשת למען פצועי צה"ל והמשפחות השכולות
רשת מלונות פתאל בשיתוף עמותת 'נצח יהודה' יארחו בסוף השבוע...
נשיא המדינה נפגש עם נשיא רואנדה והעניק לו את דיסקית החטופים בקריאה לשחרורם המיידי
נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש היום, יום ראשון, כ״ח באדר...