Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

יו"ר חדש נבחר למועצת התלמידים והנוער העירונית

יו"ר חדש נבחר למועצת התלמידים והנוער העירונית

השבוע התקיימו הבחירות למועצת התלמידים והנוער העירונית ירושלים לשנת תשע"ג, במסגרתן נבחר יו"ר חדש למועצה ובעלי תפקידים נוספים; סגנית יו"ר, מזכ"ל, דוברת, גזברית, מבקר, ראש תחום תרבות ופנאי וראש תחום פרויקטים חברתיים, זאת לאחר שבמהלך השבוע האחרון חשפו המועמדים את מצעם וניהלו קמפיינים בבתי הספר השונים. הבחירות התקיימו באולם המועצה בעיריית ירושלים וכללו נאומי מועמדים לתפקידים השונים, בחירות דמוקרטיות לכל תפקיד, מפגש של ראש העיר עם היו"ר החדש ועם המועצה כולה.

ברקת פגש את היו"ר החדש, עידן לוי ואמר לו "הצעירים הם החמצן לעתידה של העיר. במסגרת תפקידך ניתן לך כוח רב לשנות ולהשפיע על חיי הנוער בעיר. אני מצפה לעבודה איתך ומאחל לך בהצלחה".

לוי היו"ר הנבחר אמר בנאום ששיכנע את המועצה: "אני מאמין כי יש בי את היכולות ואת הכוחות להוביל שינוי ולו הקטן ביותר בשביל בני הנוער כאן.. כדי לעשות שינוי בעיר הזאת נצטרך לעבוד יחד, באמונה בדרך.. אנו מחויבים לדרוש מהעיר אפשריות בילוי ופנאי, אפשרויות תעסוקה, חינוך איכותי וערכי, מערכת תחבורה ציבורית ראויה, מתקנים ואירועי ספורט, תמיכה לתנועת נוער וסיוע נכון לבני נוער בסיכון ובמצוקה… אני עידן לוי, עוד מעט בן 18, שמיניסט מליד"ה אוהב את העיר הזאת ורוצה שתיתנו לי את האפשרות להוביל את המועצה הזאת".

בשנתיים האחרונות שימש לוי כמ"מ וכסגן יו"ר מועצת הנוער העירונית ועמד בראש מטה הנוער של גלעד שליט, כמו כן הוא הקים את קבוצת הפוטבול הראשונה בארץ, שמשלבת בני נוער מכל בתי הספר בעיר, עבד עם ניצולי שואה והינו פעיל בארגון LEAD  לפיתוח מנהיגות.

 ב-1.11.12 נערכו בחירות ב-25 בתי ספר על יסודיים בעיר ונבחרו 50 בני הנוער שייצגו את 70,000 בני הנוער בגילאי 14-18 שחיים היום בירושלים. לתפקיד סגנית היו"ר נבחרה מיה בן פזי,  המזכ"ל טנא אריאל, הדוברת מאיה אזולאי, הגזברית חן ניאזוב.  

 עוד במסגרת האירוע התכנסה המועצה כולה סביב שולחן המועצה ונפגשה עם ראש העיר ועם יו"ר ויצו העולמית,  פרופ' רבקה לזובסקי, אשר המועצה פועלת בחסותה. ברקת שוחח עם הצעירים ואמר להם: "אני בגילכם ידעתי שאני רוצה להיות מנהל. אם כבר היום אתם יודעים שאתה רוצים להשפיע ולשנות, אני בטוח שאתם תגיעו רחוק. כנבחרי ציבור יש לנו אחריות. מעכשיו ניתן לכם כוח אדיר בידיים שיכול להביא לשינוי ולהשפיע על חיי בני הנוער בעיר, אתם דור העתיד שלנו. חשוב לנו בעירייה לשמוע את קולכם ולהתחשב בדעתכם".

 מועצת הנוער פועלת בחסות המרכז למנהיגות צעירה ויצו "הברר" בירושלים והיא מהווה גוף המייצג את כלל בני הנוער בעיר. המרכז מהווה חממה לפיתוח מנהיגים בקרב בני נוער בכל רחבי העיר ומועצת הנוער העירונית היא אחת מבין עשרות קבוצות מנהיגות הפועלות תחת המרכז. יו"ר ויצו העולמית,  פרופ' רבקה לזובסקי בירכה את המועצה ואמרה: "ויצו גאה לקחת חלק בפיתוח מנהיגות איכותית מובילה בעיר ירושלים. כיו"ר הנהלת ויצו העולמית, שהיא תנועת נשים בינלאומית ציונית, שנוסדה על ידי נשים צעירות במטרה להשפיע ולשנות, שמחתי לגלות ששני שליש מכלל חברי המועצה הן נערות ושעד כה נבחרו לתפקידי המועצה 3 נשים. אני רוצה לחזק אתכן עם תחילת הפעילות הציבורית שלכן. ולכולכם, ככול שתהיו מקצועיים ונחושים יותר – כך תזכו ליתר שיתוף פעולה מצד המשרדים העירוניים ובוודאי מויצו ומלשכתו של ראש העיר".

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל ביום שלישי, ד' בתשרי, 19...
אירוע לציון 50 שנה ללחימת חטיבה 14 במלחמת יום הכיפורים
"לפני חמישים שנה בדיוק עמדנו בפני איום קיומי מבחוץ, כשאויבינו...
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה השתתף באמירת הסליחות בירושלים
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה יצחק הרצוג, השתתף...
נשיא המדינה העניק את "עיטור הנשיא" לשנת תשפ"ג לאישים שתרמו תרומה ייחודית למדינת ישראל
לרגל שנת ה-75, נשיא המדינה יצחק הרצוג העניק ביום רביעי...
פעוטון העצים של 'יער האקלים' יישתל על גגו של אברהם ירושלים
הכדור שלנו מתחמם, והעיר מתמלאה ביותר מידי בניינים ופחות מידי...
גאווה מקומית- מצטיין מאו״ג 91
רב סרן יאיר צ'יקו שגדל בלוד קיבל ב-5 בספטמבר הצטיינות...
מצטייני שר הביטחון
ביום ראשון הקרוב ה-3.9, התקיים טקס מצטייני שר הביטחון. בין...
נשיא המדינה יצחק הרצוג במפגש עם חברי הקהילה היהודית באוסטריה:
״ישנם רגעים במשברים מהסוג הזה, שמנהיגות נדרשת כדי לנצל את...
נשיא המדינה התקבל בארמון הנשיאותי בברטיסלבה בטקס קבלת פנים ממלכתי
נשיא המדינה יצחק הרצוג התקבל הבוקר, יום שני, י"ח באלול,...