Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

יו"ר חדש נבחר למועצת התלמידים והנוער העירונית

יו"ר חדש נבחר למועצת התלמידים והנוער העירונית

השבוע התקיימו הבחירות למועצת התלמידים והנוער העירונית ירושלים לשנת תשע"ג, במסגרתן נבחר יו"ר חדש למועצה ובעלי תפקידים נוספים; סגנית יו"ר, מזכ"ל, דוברת, גזברית, מבקר, ראש תחום תרבות ופנאי וראש תחום פרויקטים חברתיים, זאת לאחר שבמהלך השבוע האחרון חשפו המועמדים את מצעם וניהלו קמפיינים בבתי הספר השונים. הבחירות התקיימו באולם המועצה בעיריית ירושלים וכללו נאומי מועמדים לתפקידים השונים, בחירות דמוקרטיות לכל תפקיד, מפגש של ראש העיר עם היו"ר החדש ועם המועצה כולה.

ברקת פגש את היו"ר החדש, עידן לוי ואמר לו "הצעירים הם החמצן לעתידה של העיר. במסגרת תפקידך ניתן לך כוח רב לשנות ולהשפיע על חיי הנוער בעיר. אני מצפה לעבודה איתך ומאחל לך בהצלחה".

לוי היו"ר הנבחר אמר בנאום ששיכנע את המועצה: "אני מאמין כי יש בי את היכולות ואת הכוחות להוביל שינוי ולו הקטן ביותר בשביל בני הנוער כאן.. כדי לעשות שינוי בעיר הזאת נצטרך לעבוד יחד, באמונה בדרך.. אנו מחויבים לדרוש מהעיר אפשריות בילוי ופנאי, אפשרויות תעסוקה, חינוך איכותי וערכי, מערכת תחבורה ציבורית ראויה, מתקנים ואירועי ספורט, תמיכה לתנועת נוער וסיוע נכון לבני נוער בסיכון ובמצוקה… אני עידן לוי, עוד מעט בן 18, שמיניסט מליד"ה אוהב את העיר הזאת ורוצה שתיתנו לי את האפשרות להוביל את המועצה הזאת".

בשנתיים האחרונות שימש לוי כמ"מ וכסגן יו"ר מועצת הנוער העירונית ועמד בראש מטה הנוער של גלעד שליט, כמו כן הוא הקים את קבוצת הפוטבול הראשונה בארץ, שמשלבת בני נוער מכל בתי הספר בעיר, עבד עם ניצולי שואה והינו פעיל בארגון LEAD  לפיתוח מנהיגות.

 ב-1.11.12 נערכו בחירות ב-25 בתי ספר על יסודיים בעיר ונבחרו 50 בני הנוער שייצגו את 70,000 בני הנוער בגילאי 14-18 שחיים היום בירושלים. לתפקיד סגנית היו"ר נבחרה מיה בן פזי,  המזכ"ל טנא אריאל, הדוברת מאיה אזולאי, הגזברית חן ניאזוב.  

 עוד במסגרת האירוע התכנסה המועצה כולה סביב שולחן המועצה ונפגשה עם ראש העיר ועם יו"ר ויצו העולמית,  פרופ' רבקה לזובסקי, אשר המועצה פועלת בחסותה. ברקת שוחח עם הצעירים ואמר להם: "אני בגילכם ידעתי שאני רוצה להיות מנהל. אם כבר היום אתם יודעים שאתה רוצים להשפיע ולשנות, אני בטוח שאתם תגיעו רחוק. כנבחרי ציבור יש לנו אחריות. מעכשיו ניתן לכם כוח אדיר בידיים שיכול להביא לשינוי ולהשפיע על חיי בני הנוער בעיר, אתם דור העתיד שלנו. חשוב לנו בעירייה לשמוע את קולכם ולהתחשב בדעתכם".

 מועצת הנוער פועלת בחסות המרכז למנהיגות צעירה ויצו "הברר" בירושלים והיא מהווה גוף המייצג את כלל בני הנוער בעיר. המרכז מהווה חממה לפיתוח מנהיגים בקרב בני נוער בכל רחבי העיר ומועצת הנוער העירונית היא אחת מבין עשרות קבוצות מנהיגות הפועלות תחת המרכז. יו"ר ויצו העולמית,  פרופ' רבקה לזובסקי בירכה את המועצה ואמרה: "ויצו גאה לקחת חלק בפיתוח מנהיגות איכותית מובילה בעיר ירושלים. כיו"ר הנהלת ויצו העולמית, שהיא תנועת נשים בינלאומית ציונית, שנוסדה על ידי נשים צעירות במטרה להשפיע ולשנות, שמחתי לגלות ששני שליש מכלל חברי המועצה הן נערות ושעד כה נבחרו לתפקידי המועצה 3 נשים. אני רוצה לחזק אתכן עם תחילת הפעילות הציבורית שלכן. ולכולכם, ככול שתהיו מקצועיים ונחושים יותר – כך תזכו ליתר שיתוף פעולה מצד המשרדים העירוניים ובוודאי מויצו ומלשכתו של ראש העיר".

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
נשיא המדינה אירח אחיות ואחים מצטיינים ממערכת הבריאות
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, אירחו היום, יום שלישי,...
הפועל לב ירושלים מסכמת עונה היסטורית
הפועל לב ירושלים מסכמת עונה היסטורית כמחזיקת גביע המדינה וסגנית...
מתגייסים למענם: רשת מלונות פתאל ועמותת 'נצח יהודה' ביוזמה מרגשת למען פצועי צה"ל והמשפחות השכולות
רשת מלונות פתאל בשיתוף עמותת 'נצח יהודה' יארחו בסוף השבוע...
נשיא המדינה נפגש עם נשיא רואנדה והעניק לו את דיסקית החטופים בקריאה לשחרורם המיידי
נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש היום, יום ראשון, כ״ח באדר...
פורום כיתות הכוננות 'הנני' ותנועת הביטחוניסטים תרמו עשרות אפודים קרמיים ליישוב קדומים
מסייעים לקדומים. פורום כיתות הכוננות 'הנני' בשיתוף תנועת הביטחוניסטים העבירו...
Oh My Electric Eye - יצירת מחול בבכורה מאת דנה נעים חפוטה 3 באפריל במחול שלם בירושלים 4 באפריל במרכז סוזן דלל
Eye (העין האלקטרונית שלי) יצירתה החדשה של דנה נעים חפוטה...
הפועל לב ירושלים פותחת את ההרשמה לאקדמיה לכדורסל נערות בחוות הנוער הציוני
למועדון כדורסל הפועל לב ירושלים פרויקט ייחודי לפיתוח שחקניות כדורסל...
13 אותות הוקרה לאזרחים בדואים שהצילו יהודים במהלך ה-7 באוקטובר
במוזיאון ידידי ישראל בירושלים התקיים אתמול ארוע הוקרה ראשון מסוגו,...
יפן בירושלים פריחת הדובדבן הקסומה בגן הבוטני גבעת רם ירושלים
סיורים בין עצי הדובדבן * איך נראה טקס תה יפני...
חדש בירושלים ICC College האקדמיה להפקות אירועים וכנסים בבנייני האומה יוצאת לדרך!
בנייני האומה פותחים לראשונה אקדמיה להפקות להכשרה מקצועית במגוון תחומים...