Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

חילופי סרוגים בהתעוררות

חילופי סרוגים בהתעוררות
צילום באדיבות: טלמון & בן שמעון

חבר מועצת העיר ירושלים מטעם ״התעוררות״, חנן רובין שהודיע לאחרונה על פרישה בסיומן של ארבע שנות פעילות יוחלף בימים הקרובים ע״י אלעד מלכא.

מדובר בחילופי סרוגים כאשר הן חנן רובין והן אלעד מלכא מזוהים עם הציונות הדתית בעיר.

בתנועת התעוררות מודים לחנן אשר הוביל רפורמות בתחום התמיכות, חיזק בצורה משמעותית את ההתייחסות למשפחות בירושלים ולגני המשחקים, נלחם נגד הגזענות בספורט, חיזק את החברה האזרחית ויצר תמיכה בארגוני ההתחדשות היהודית, וייצג את התנועה בועדת התכנון והבנייה.

אלעד מלכא אשר שימש כבר כחבר המועצה בעבר מטעם ״התעוררות״ הוביל מהלכים משמעותיים מאוד בתחומי חיזוק מערכת החינוך הבלתי פורמלית ותנועות הנוער, קידם עשרות פעולות בתחומי דת ועיר, בכללם מאבק ברבנות ובכשרות סובלנית, בחירת רב ראשי ציוני. לקח על עצמו לאחרונה את נושא התחבורה ומוביל מאבק עיקש לפירוק המונופול של אגד ולטיוב התחבורה הציבורית בעיר.

צילום באדיבות: טלמון & בן שמעון

חבר המועצה היוצא חנן רובין מסר בתגובה: "הייתה לי הזכות לייצג במועצת העיר ירושלים את תושבי העיר ואת תנועת התעוררות בארבע השנים האחרונות, ואני עוזב בתחושה שהצלחנו לייצר שינוי חיובי ועמוק בתחומים עליהם הופקדתי. בחרתי לעזוב את תפקידי מתוך הבנה אישית שכדי לשנות באמת את המערכת הפוליטית בישראל ולהיות מוכן לצאת למסע ארוך ומייגע צריך לדעת גם לוותר על הכח הפוליטי מרצון. אני נשאר מחוייב לירושלים ולהצלחתה, ואמשיך לפעול בכל המישורים על מנת לסייע לה להיות מגדלור לעולם היהודי ובכלל, ולהוות מקור פורץ דרך לחדשנות ולשיתופי פעולה חוצי מגזרים. כל ההצלחות שלי הן שיקוף של הגיבוי שקיבלתי מחבריי לתנועת התעוררות ובראשם חברי המועצה עופר, עינב ויואב, ומשיתופי הפעולה הן עם הדרג המקצועי והן עם חברי המועצה האחרים ובראשם ראש העיר ניר ברקת. אני בטוח שאלעד שמחליף אותי יוכל להמשיך בכך ואף ליזום דברים חדשים ואני מאחל לו בהצלחה רבה.
את השנים הקרובות אשקיע במיזם שייסדתי עם שותפים שמטרתו לפתור בעיות חברתיות באמצעות טכנולוגיה, ואני מקווה שאוכל להתגבר על אתגרים שראיתי כיצד המערכת הציבורית פוליטית נכשלת בהם.
אני רוצה להגיד תודה למשפחה שלי שאיפשרה לי לבצע את שליחותי על הצד הטוב ביותר ולקב"ה שזיכה אותי בתפקיד כל כך משמעותי ששיאו בשנת ה50 לאיחודה של ירושלים, בירת ישראל, העיר שחוברה לה יחדיו."

חבר המועצה הנכנס אלעד מלכא מוסר: "אני גאה לחזור למועצת העיר. את חלקה הראשון של הקדנציה סיימתי עם רעב לעשות עוד ועם סיפוק עצום מהזכות לשרת את תושבי ותושבות ירושלים. האתגרים בפניהם ניצבת העיר התחדדו בשנה וחצי האחרונות ויד לי הזכות לחזור למועצת העיר ולהשפיע על האופן שבו נתמודד עם האתגרים הללו. אני מודה מקרה הלב לפעילי התעוררות בירושלים שנותנים בי את אמונם לחזור בפעם השניה בקדנציה אחת למועצת העיר. אעשה כמיטב יכולתי להצדיק את האמון בי."

יו"ר תנועת התעוררות וסגן ראש העיר עופר ברקוביץ' מוסר: "אני מודה לחנן רובין על שירות אדיר למען ירושלים ולמען התעוררות. חנן היה שותף מצויין לפעילות העניפה של התעוררות בשנים האחרונות, בפעילותו בועדת התמיכות וחיזוק החברה האזרחית, שדרוג הגנים והפארקים למשפחות, ובמהלכים נוספים. אני גאה בחזרתו של אלעד מלכא למועצת העיר. אלעד הוא מעמודי התווך של התנועה, היה חבר מועצת עיר מצוין, מוביל עשרות מהלכים בתחומי דת ועיר, שיפור התחבורה הציבורית וחיזוק תנועות הנוער. אני משוכנע שכניסתו המחודשת תחזק את התנועה באתגרים שלה לשנה הקרובה."

יצויין כי מינויו של אלעד מלכא ממתין לאישור שר הפנים.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
שבוע הקולנוע היהודי ירושלים 2023 יציין השנה את מהדורתו ה-25 ויתקיים בחג החנוכה, בתאריכים 9 עד 14 בדצמבר 2023, בסינמטק ירושלים
"נפש אחת" (One Life) בכיכובו של זוכה אוסקר, סר אנתוני...
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'
נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח ביום רביעי, י"ב בתשרי, 27...
שיתוף פעולה ישראלי-אמריקני: הושלם אימון משותף במערכות ההגנה האווירית של ישראל וארה"ב להגנה מטילים
מנהלת חומה במפא״ת שבמשרד הביטחון, הסוכנות האמריקאית להגנה מפני טילים...
נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל ביום שלישי, ד' בתשרי, 19...
משרד הביטחון וצה״ל החלו בעבודות לשדרוג והרחבת מעבר מזמוריה מדרום לירושלים והמעברים אייל ותרקומיא לאורך קו התפר
העבודות הן חלק מפרויקט רחב, ביוזמת שר הביטחון, יואב גלנט,...
אירוע לציון 50 שנה ללחימת חטיבה 14 במלחמת יום הכיפורים
"לפני חמישים שנה בדיוק עמדנו בפני איום קיומי מבחוץ, כשאויבינו...
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה השתתף באמירת הסליחות בירושלים
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה יצחק הרצוג, השתתף...
נשיא המדינה העניק את "עיטור הנשיא" לשנת תשפ"ג לאישים שתרמו תרומה ייחודית למדינת ישראל
לרגל שנת ה-75, נשיא המדינה יצחק הרצוג העניק ביום רביעי...
פעוטון העצים של 'יער האקלים' יישתל על גגו של אברהם ירושלים
הכדור שלנו מתחמם, והעיר מתמלאה ביותר מידי בניינים ופחות מידי...