Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

חברת עדן מסכמת את שנת 2022 ופותחת את השנה הבאה. פיתוח רובע הכניסה לעיר, שדרוג אזורים, רחובות ואנרגיה ירוקה: התוכניות של חברת עדן לשנת 2023

חברת עדן מסכמת את שנת 2022 ופותחת את השנה הבאה. פיתוח רובע הכניסה לעיר, שדרוג אזורים, רחובות ואנרגיה ירוקה: התוכניות של חברת עדן לשנת 2023
צילום: באדיבות חברת עדן

דירקטוריון חברת עדן, סיכם את הפעילות בשנת 2022 ואישר את תוכנית העבודה לשנת 2023:

בעיריית ירושלים ובחברת עדן, מציינים בסיפוק את פעילות החברה בשנת 2022, בה נרשמו מספר הישגים בולטים אשר קידמה החברה – שיווק מוצלח של שלושה מתחמים (A,J,B) ברובע הכניסה לעיר, חנוכת קמפוס ירושלים לאומנויות, קידום החלטת ממשלה מהפכנית לפיתוח משק האנרגיה בירושלים, בתקציב של כ-90 מיליון שקלים, וכן הצבת עשרות עמדות טעינה לרכבים חשמליים, תחנות השכרה לאופניים במסגרת מיזם ירופאן והתקנת פאנלים סולאריים על גגות מבנים עירוניים.

במסגרת התוכנית לשנת 2023, תמשיך החברה בקידום מיזמים שונים בתחומי פעילותה. לחברה ירשם גידול של 20% בתקציב הפעילות לשנה זו, בהשוואה לתקציב שנה קודמת. כך, ישווקו שלושה מתחמים נוספים במתחם רובע הכניסה לעיר – מתחמים C,D,L1 וכן ימשיך פיתוח המרחב הציבורי ברחובות הרובע המתהווה. כמו-כן, יקודם תכנון רחוב צלאח א-דין, לרבות הקמת האב תעסוקתי ברחוב. יפותח חניון המשולש בשער שכם, יסתיימו העבודות ברחוב סולטן סולימאן ויבוצעו מיזמי פלייסמיקיינג בכיכר החשמל לעידוד תנועת התושבים במתחם.

בנוסף, תקדם חברת עדן עבור עיריית ירושלים גם את מיזם הרכבת הכבדה במרכז העיר ובמתחם התחנה, לרבות תכנון הממשקים בין הרכבת הכבדה, קו הרכבת הקלה והרכבל, העתידים לקום באזור. כחלק מהמשך קידום תוכנית האב האסטרטגית להתייעלות אנרגטית, יתוקנו עמדות טעינה נוספות ובהם עוד מאות שקעי טעינה עבור רכבים חשמליים וכן יותקנו פאנלים סולאריים על עשרות גגות נוספים ברחבי העיר.

קמפוס ירושלים לאומנויות, צילום: ארנון בוסאני

החברה, הממונה גם על תחום פיתוח החניונים ברחבי העיר, תקדם הקמה ותפעול של שני חניונים נוספים ברחבי העיר –חניון תת קרקעי ברחוב פייר קניג (כ-600 מקומות חניה) אשר העבודות להקמתו החלו בשבועות האחרונים וחניון טדי (400 מקומות חניה). החברה, אמורה לקבל לידה את תפעול חניון שז"ר, עם סיום העבודות עליו המבוצעות בימים אלו על ידי חברת מוריה.

מיזמים אלו, יקודמו לצד המשך הפעילות השוטפת של החברה – לשדרוג אזורי העיר השונים ומרכזים מסחריים בשכונות, מתן מענקים לעסקים ופיתוח המרחב הציבורי ועידוד התנועה במרחב, על ידי פעילויות ומיצגים שונים.

ראש העיר ירושלים ויו"ר חברת עדן, משה ליאון: "חברת עדן נוטלת חלק מהותי במהפכה העוברת על העיר ירושלים בכל תחומי החיים תוך מתן דגש על פיתוח אזורים, פיתוח רובע הכניסה לעיר ומיזמים התורמים לאיכות חייהם של תושבי ירושלים. החברה סיימה את שנת 2022 עם הצלחות גדולות ומשמעותיות. גם בשנה הקרובה תירתם חברת עדן למשימות בניית ירושלים ותמשיך לפתח את בירתנו לטובת כלל תושביה והבאים בשעריה. אני מבקש להודות ולהעריך את מנכ"ל חברת עדן וכל עובדי החברה על עוד שנה מוצלחת".

צילום: באדיבות חברת עדן

עידו הרשקוביץ, מנכ"ל חברת עדן: "חברת עדן, ממשיכה בתנופת הפיתוח של העיר ירושלים וגאה ליזום ולהוביל פרויקטים כלכליים והכל בהתאם לחזונו של ראש העיר מר משה ליאון. גם השנה, נמשיך לעסוק ולטפל בכל נושא שיש בו כדי לסייע לפיתוחה הכלכלי תוך התמקדות בחמישה תחומי ליבה-עיקריים ניהול ופיתוח אזורים כלכליים ואסטרטגיים, תכנון והשבחת נכסים, קידום פרויקטים עסקיים וחניונים, חדשנות אורבנית ואנרגטית. תודה מיוחדת לעובדות ועובדים החברה על העשייה, החשיבה, ההשקעה וההתמדה בגיבוש התוכניות והביצוע המצוין. יחד נמשיך להצעיד את העיר ירושלים להישגים נוספים".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
שבוע הקולנוע היהודי ירושלים 2023 יציין השנה את מהדורתו ה-25 ויתקיים בחג החנוכה, בתאריכים 9 עד 14 בדצמבר 2023, בסינמטק ירושלים
"נפש אחת" (One Life) בכיכובו של זוכה אוסקר, סר אנתוני...
נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'
נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח ביום רביעי, י"ב בתשרי, 27...
שיתוף פעולה ישראלי-אמריקני: הושלם אימון משותף במערכות ההגנה האווירית של ישראל וארה"ב להגנה מטילים
מנהלת חומה במפא״ת שבמשרד הביטחון, הסוכנות האמריקאית להגנה מפני טילים...
נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל ביום שלישי, ד' בתשרי, 19...
משרד הביטחון וצה״ל החלו בעבודות לשדרוג והרחבת מעבר מזמוריה מדרום לירושלים והמעברים אייל ותרקומיא לאורך קו התפר
העבודות הן חלק מפרויקט רחב, ביוזמת שר הביטחון, יואב גלנט,...
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה השתתף באמירת הסליחות בירושלים
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה יצחק הרצוג, השתתף...
נשיא המדינה העניק את "עיטור הנשיא" לשנת תשפ"ג לאישים שתרמו תרומה ייחודית למדינת ישראל
לרגל שנת ה-75, נשיא המדינה יצחק הרצוג העניק ביום רביעי...
נשיא המדינה נשא דברים בטקס האזכרה לנשיא התשיעי שמעון פרס ז"ל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, ורעייתו מיכל השתתפו היום, יום רביעי,...
משרד הבטחון ימגן רכבים ביהודה ושומרון
בהנחיית שר הביטחון, יואב גלנט, משרד הביטחון ימגן את רכבי...
נשיא המדינה התקבל בארמון הנשיאות בוינה בטקס קבלת פנים ממלכתי
נשיא המדינה יצחק הרצוג התקבל היום, יום שלישי, י"ט באלול,...