Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

החל גל הפיטורים בעיריית ירושלים

החל גל הפיטורים בעיריית ירושלים
road-98134_640

היום (רביעי) החלו פיטוריהם של כ-2,150 עובדי עיריית ירושלים בעקבות גזירות כחלון.  

בעקבות סירובו של כחלון להכיר בצרכיה המיוחדים של ירושלים ולהסדיר את עניין הקיפוח התקציבי, החלה עיריית ירושלים הבוקר בהליך פיטוריהם של כ-2,150 עובדי עירייה ובחברות העירוניות השונות.

עד סוף היום יקבלו העובדים את מכתבי הפיטורים, ונכון לשעה מוקדמת זו, נשלחו למעלה מ-600 מכתבי פיטורים לעובדי העירייה השונים; כ-317 עובדי תברואה, 64 עובדי השיטור העירוני, 160 עובדי טיפות חלב, 18 מעובדי רשות התעסוקה, 21 עובדי רשות הקליטה, 11 עובדי הנהלה ופיתוח, ועובדים מאגפים נוספים. שאר המכתבים נמצאים בשלבי עבודה וניסוח.

העירייה מבטלת כעת פעילויות ותכניות שונות בעקבות הדרישה לקצץ כ-250 מיליון ₪ מתקציבה, מה שבסופו של דבר יביא לפיטורם של למעלה מאלף עובדים נוספים, זאת כתכנית חירום במסגרתה יקוצצו 65 מיליון ₪ בתקציב מנהל החינוך – המשמעות היא ביטול תכניות חינוכיות, ביטול התמיכה בצהרונים, ועוד.

בנוסף לכך, יקוצצו כ-70 מיליון ₪ ממנהל התרבות – כלומר ביטול כל אירועי התרבות החודש, קיצוץ תמיכה במוסדות תרבות, אגודות ספורט, תנועות נוער, בתיירות, ובמנהלים הקהילתיים.

עוד יקוצצו כ-35 מיליון ₪ ברווחה שמשמעותם קיצוץ בעשרות משרות עובדים סוציאליים, סגירת סניפי טיפות חלב בעיר, ביטול התמיכות לעמותות הרווחה וסיוע לנזקקים, סגירת רשויות הקליטה והתעסוקה.

כמו כן יקוצצו 65 מיליון ₪ במנהל התפעול, מה שיביא לפגיעה קשה בניקיונה של העיר, פיטורם של מאות עובדי ניקיון ותברואה, צמצום התחזוקה בגני המשחקים, ביטוח אבטחת הצהרונים, ביטול השיטור העירוני, ועוד.

ראש עיריית ירושלים, מר ניר ברקת ציין, " כחלון נושא באחריות לפיטורים ולפגיעה אנושה בפרנסתם של למעלה מ-2,000 משפחות ירושלמיות. אני אמשיך להילחם למען ירושלים ואעשה הכל על מנת לפתור את המשבר ולעשות כמיטב יכולתי על מנת  למנוע את השבתת העיר. כחלון חייב לגלות מנהיגות ולצאת מהמחבוא שלו על מנת שנוכל לפתור המשבר. הפיטורים והקיצוצים הנרחבים החלו בעקבות החלטתו של כחלון לא להעביר לעירייה את התקציבים הנדרשים לה להמשיך את הפעילות העירונית. לצערנו שר האוצר מנהל מלחמה פוליטית על גבם של תושבי ירושלים שתוצאתה פגיעה אנושה בירושלים ובתושביה ומביא לכך שתושב ירושלמי מקבל 30% פחות משאר תושבי הארץ. זהו מאבק על עתידה של ירושלים ששותפים לו עובדי העירייה, הסתדרות מרחב ירושלים, וועדי ההורים, המינהלים הקהילתיים ברחבי העיר וכל אוהבי ירושלים ששולחים לשר האוצר אמירה חדה וברור: די להפקרת ירושלים!"

 

 

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הישג משמעותי לירושלים: הפועל לב ירושלים עלתה לחצי גמר גביע המדינה
הפועל לב ירושלים, קבוצת הנשים המרעננת של ליגת העל, עלתה...
גבר בשנות ה-20 נרצח, צעירה נפצעה קשה, ו- 4 פצועים בינוני בפיגוע ירי בכביש מעלה אדומים ירושלים. בנוסף פונו מהזירה אישה שנחבלה ו-4 נפגעי חרדה
הבוקר בשעה 7:29 התקבלו קריאות רבות במוקד החירום 101 של...
13 אותות הוקרה לאזרחים בדואים שהצילו יהודים במהלך ה-7 באוקטובר
במוזיאון ידידי ישראל בירושלים התקיים אתמול ארוע הוקרה ראשון מסוגו,...
"אשרי האיש" תערוכת תמונות קווילטינג (עבודת טלאים) של האומנית מרלן סנדרס (1948–2022)
תערוכה המציגה פן אחר של אומנות הקווילטינג. לא שימושן הפופולארי ככיסויי...
יפן בירושלים פריחת הדובדבן הקסומה בגן הבוטני גבעת רם ירושלים
סיורים בין עצי הדובדבן * איך נראה טקס תה יפני...
רעיית נשיא המדינה ביקרה בבסיס חיל הים בחיפה
רעיית הנשיא בקשר ספינת הטילים אח״י ניצחון של חיל הים:...
מלון המלך דוד ירושלים מארח את חאבייר מיליי, נשיא ארגנטינה הנכנס במהלך ביקורו הרשמי הראשון בישראל
נשיא ארגנטינה הנכנס, חאבייר מיליי הגיע עם פמלייתו אמש למלון...
נשיא ארגנטינה לנשיא המדינה: בכוונתי להכריז על חמאס כארגון טרור ולהעביר הצעת חוק בפרלמנט הארגנטינאי בדרישה לשחרור החטופים
נשיא המדינה יצחק הרצוג, אירח היום, יום שלישי, כ״ז בשבט,...
פסטיבל הקולנוע ירושלים: אור סיגולי יחליף את אלעד סמורזיק כמנהל האמנותי של הפסטיבל
אלעד סמורזיק, המנהל האמנותי של הפסטיבל בעשור האחרון, הודיע על...
סקיצות חלוקה בחישוב מדויק
עולם הסקרים והמיפוי עבר כברת דרך ארוכה עם התקדמות הטכנולוגיה....