Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

הדאטון החינוכי של ירושלים יתקיים בסוף השבוע הקרוב

הדאטון החינוכי של ירושלים יתקיים בסוף השבוע הקרוב
create-3026190_640

 

הדאטון החינוכי של ירושלים – ביוזמת מנהל החינוך בעיריית ירושלים באמצעות זרוע החדשנות (ביתא מחנכים), ייערך השבוע במוזיאון המדע בימים חמישי ושישי הקרובים (28-29.12.17) בהשתתפותם של כ-350 אנשי חינוך, טכנולוגיה ותלמידים מרחבי העיר.

הדאטון הינו תחרות פיתוח הנמשכת 24 שעות, במהלכן יעבדו המשתתפים על פיתוחם של כלי לימוד וטכנולוגיה המותאמים לכל תלמיד. ארבעת הצוותים המנצחים יזכו לליווי מקצועי והטמעת היוזמה במערכת החינוך העירונית כבר בשנת הלימודים הקרובה, וכן תקציבי פיתוח בשווי 120,000 ₪ על מנת לייעל את התהליך.

האמונה המלווה את מארגני האירוע היא שפיתוח הלמידה המותאמת אישית, הינה פריצת דרך שתאפשר בסופו של דבר קפיצת מדרגה משמעותית בחינוך. השאלה עמה היו צריכים להתמודד הצוותים הייתה "כיצד ניתן להשתמש בפדגוגיה חדשנית מבוססת נתונים, במטרה לבנות תכנית לימודים מותאמת אישית לכל תלמיד ותלמידה באשר הם?"

התחרות מחולקת לשלושה סבבים, אשר בכל אחד מהם ינופו קבוצות בהתאם להחלטת השופטים. לחצי הגמר יעלו כעשרה צוותים, מתוכם יישארו שישה שיעלו לגמר. ההכרזה על הזוכים תתקיים כחודש לאחר התחרות, ביום החדשנות בעיר, במעמד ראש עיריית ירושלים מר ניר ברקת.

מראש מנהל החינוך, אביב קינן נמסר כי, " ירושלים כבירת החינוך והחדשנות של ישראל מובילה אירוע יחיד מסוגו וחסר תקדים בהיקפו, שמציב בקדמת הבמה את הצורך להתאים את בתי הספר והחינוך לשנת 2017. המיקוד באירוע הוא ביוזמות שבאות מתוך בתי הספר וישפיעו ישירות עליו. התהליך המתרחש לקראת הדאטתון ובמהלכו, משקף את ההשקעה הגדולה של מיהל החינוך בעיריית ירושלים, לאפשר לכל תלמיד ותלמידה ללמוד ולהצליח במסגרות חינוך מצוינות, רלוונטיות ומשמעותיות."

מנהל ביתא מחנכים, זיו בר הוסיף והסביר כי, "היוזמה מתבססת על האמונה כי הרעיונות והפתרונות האמתיים מגיעים מ"השטח": מהמורים והתלמידים, שהם היזמים החינוכיים, החווים את הלמידה באופן יומיומי ומכירים את האתגרים ואת ההזדמנויות. יחד עם זאת, במנהל החינוך מבינים כי לא ניתן להסתפק רק ברעיונות טובים, אלא יש לוודא סיכוי היתכנות גבוהים, בעיקר בעולם הטכנולוגי ולכן משודכים ליזמים אנשי טכנולוגיה ודאטה, יועצים ומומחים בתחומים שונים".

ממר ניר ברקת ראש עיריית ירושלים נמסר, ניר ברקת, ראש העיר ירושלים: "מערכת החינוך של ירושלים יודעת להתאים את עצמה לצרכים המודרניים והעדכניים ביותר שקיימים בשטח. הדאטתון החינוכי של העירייה נולד כי אני מאמין שכל מורה ומנהל, מתחיל או ותיק, יכול להעניק את הרעיונות המבריקים והיצירתיים ביותר לאתגרים הרבים שבפנינו."

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
במעמד רעיית נשיא המדינה, הגב' מיכל הרצוג: פורום "120 מנהיגות מחברות" ערך את הכנס השנתי, בסימן ברית נשים ישראלית בבית הנשיא
שיתוף הפעולה בין בית הנשיא לפורום '120 מנהיגות מחברות' הוא...
מסעדת תמול שלשום מציינת 30 שנות פעילות עם שפית חדשה ומנות חדשות
תמול שלשום, מוסד התרבות ובית הקפה הירושלמי המוכר והאהוב, בבעלות...
פסטיבל EGG'S BENEDICT בוולדורף אסטוריה מלון וולדורף אסטוריה ירושלים מזמין את הקהל הרחב לחגוג בארוחת בוקר מפנקת עם מגוון מנות EGG'S BENEDICT (בין התאריכים 19.5 –31.5)
מנת ה EGG'S BENEDICT היא אחת ממנות ארוחת הבוקר והבראנץ'...
מעלים זיכרונות: נשיא המדינה יוצא בפרויקט הנצחה מרגש לזכרם של הנופלים והנרצחים במלחמת ״חרבות ברזל״
נשיא המדינה יצחק הרצוג יוצא בפרויקט חדש ומרגש שמטרתו היא...
10,000 עפיפונים עם שמות חללים וחטופים יופרחו לאוויר ביום העצמאות
מטס עפיפונים ענק בהובלת "120 מנהיגות מחברות" ובהכנת והשתתפות הקהל...
לקראת יום הזיכרון נשיא המדינה אירח את נציגי משפחות חללי צה״ל
לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, נשיא המדינה יצחק הרצוג...
76 יצירות, שרובן מוצגות לראשונה, בתערוכה לכבוד יום העצמאות ה- 76 למדינת ישראל – "דיוקן עצמאי: דמות ונפש הצייר באמנות הישראלית" במוזיאון קסטל במעלה אדומים
בתערוכה, שנפתחת לקהל הרחב החל מיום ראשון, 12 במאי, וצפויה...
נשיא מדינת ישראל נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעיתו מיכל בטקס הנחת זרים ליום הזיכרון לשואה ולגבורה
נשיא מדינת ישראל יצחק (בוז'י) הרצוג נשא דברים בטקס הפתיחה...
מועדי הגבורה בחודש מאי באירוח ביתי בירושלים
מועדי הגבורה הם הזמן הנכון ביותר לשמוע על סיפור ההתיישבות...
נשיא המדינה יצחק הרצוג במפגש עם משפחות שכולות, באתר ההנצחה הממלכתי לזכר חללי צה״ל הבדואים
אנחנו עוסקים כל העת - כל יום, שעה שעה, בימים...