Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

PwC Israel עוברת למשרדים חדשים בירושלים ומתכוננת לגייס עשרות עובדות החרדיות

PwC Israel עוברת למשרדים חדשים בירושלים ומתכוננת לגייס עשרות עובדות החרדיות
קרדיט: עידן גרוס

פירמת הייעוץ וראיית החשבון PwC Israel מרחיבה את הסניף הירושלמי ועוברת למשרדים החדשים ב-RAD Tower שבהר חוצבים כחלק מאסטרטגיית ההתרחבות והגיוון שלה. הפירמה מאמינה בהשקעה במשאב האנושי וכתוצאה מכך בחרה להתרחב למשרדים חדשים, טכנולוגיים, מרווחים ואף ירוקים. חלק מאסטרטגיה זו כוללת יצירת תנאי עבודה ורווחה המתאימים לכולם. כך, הפירמה שוכרת בקומה נפרדת שטח עבור העובדות החרדיות כדי לייצר תשתית לקליטה רחבה של עובדות חרדיות. נכון להיום מועסקות 25 נשים חרדיות והצפי הוא להגדיל משמעותית בעשרות עובדות בשנה הקרובה וכך הלאה בשנים הבאות. הפירמה רואה חשיבות בהשקעה ויצירת התשתית ותנאי העבודה מתאימים עבורן – סביבת נשים, כשרות מהודרת, אינטרנט מסונן, פעילויות גיבוש מתאימות ועוד.

קרדיט: עידן גרוסעל אף שנושא שילוב חרדים צובר תאוצה בשנים האחרונות, הנכונות להתאמות טכניות, הכלה וגיוון תעסוקתי הן חלק מהתרבות הארגונית של הפירמה כבר המון שנים. לראייה, מלכי אייכנשטיין, שותפה בפירמה, אשר עובדת בה כבר מעל ל-30 שנה. נדגיש כי הסניף הירושלמי, שנפתח עוד בשנות ה-20 של המאה הקודמת, אינו סניף ייעודי למגזר החרדי והוא מעסיק עובדים מכל רחבי הספקטרום של החברה הישראלית. וזאת כחלק מאסטרטגיה ארוכת שנים של הפירמה לפיה אין פתיחה של סניפים נפרדים המיועדים לאוכלוסיות מסוימות, אלא הן נקלטות כחלק ממשרד מגוון. בהתאם, הבנות שנקלטות בסניף הירושלמי מועסקות בתנאי שכר זהים למקבילים שלהם ואף זוכות לעבוד לא רק על לקוחות המטופלים בסניף הירושלמי אלא שהן מצוותות לצוותים במשרדים בתל אביב ומטפלות בלקוחות הגדולים והמובילים במשק. חלק מאסטרטגיית המעבר למשרדים החדשים היא מתן אפשרות טכנולוגית לעבודה מרחוק עבור אותם תיקים המטופלים גם בתל אביב. כחלק מההתחשבות באזור המגורים שלהן והתנאים הייחודיים שהמשרד יוצר עבורן, הן תשבנה בירושלים.

כבר למעלה מ-20 שנה, מדינת ישראל הבינה את הפוטנציאל האדיר הטמון בהון האנושי של הציבור החרדי. בעבר, נפתחו מקומות ייעודיים אשר הותאמו לציבור החרדי אך במחיר שבו השכר היה נמוך ו/או התניה בקבלת הטבות מהמדינה. אין כל ספק שמהלכים אלו, במבחן התוצאה תרמו רבות למגזר החרדי להשתלב בעולמות התעסוקה, אך אין מדובר במקרה דנן. פירמת PwC כאמור, פועלת כבר עשרות שנים ומשלבת בתוכה את שלל המגזרים בחברה הישראלית.

עולם התעסוקה הירושלמי מציע משרות לעובדות החרדיות מתרכז בעיקרו במגזר הציבורי, וזאת בשל ריבוי משרדי הממשלה בעיר. פירמת PwC מציעה לראשונה את האפשרות לשמור על צביון החיים הדתי והמגורים בירושלים, אך גם כניסה למגזר הפרטי ועבודה לצד לקוחות מובילים במשק.

רוב הנשים החרדיות שצפויות להיקלט בשנים הבאות תגענה מתכנית "איגוד מנהלי הסמינרים של בית יעקב, תכנית ראיית חשבון" – תכנית המרכזת את כל הסמינרים. ההשכלה שהעובדות רוכשות עברה שינויים רבים ולאחרונה אין הן הנשים זוכות לראיית חשבון גרידא, כי אם גם השכלה במערכות מידע. הפירמה עובדת בצורה פרטנית מול הסמינרים ואחראיות המגמה. על בסיס בניית יחסי אמון ושיחות מקדימות, נוצרת הכרות גם עם הבנות עצמן.

מלכי אייכנשטיין, שותפה ב-PwC Israel: "במשך שנים אנחנו מקפידים לקלוט נשים חרדיות מתוך מטרה של גיוון, אף שבשנים האחרונות זה הפך למשהו מקובל במשק וכולם מדברים על גיוון והכלה. היינו מהראשונים שהרימו את הדגל הזה ופתחנו את הדלת לנשים חרדיות, אבל עד היום לא יכולנו להציע לבנות חרדיות התאמה מלאה בסביבת העבודה עבורן. עכשיו אנחנו לוקחים את זה צעד קדימה ויוצרים סביבה מתאימה להן בתוך החברה. אנחנו מכשירים קומה נפרדת שתהיה ייעודית עבורן. בנוסף, סביבת העבודה כוללת אינטרנט מסונן, אוכל בכשרות מהודרת, ומוודאים שהן תשבנה עם חרדיות נוספות כך שהן ירגישו בנוח".

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מתגייסים למענם: רשת מלונות פתאל ועמותת 'נצח יהודה' ביוזמה מרגשת למען פצועי צה"ל והמשפחות השכולות
רשת מלונות פתאל בשיתוף עמותת 'נצח יהודה' יארחו בסוף השבוע...
נשיא המדינה נפגש עם נשיא רואנדה והעניק לו את דיסקית החטופים בקריאה לשחרורם המיידי
נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש היום, יום ראשון, כ״ח באדר...
חדש בירושלים מרכז הקונגרסים בנייני האומה מציין 70 שנה ופותח לראשונה את שעריו לסיורים מודרכים בתערוכות השונות
הסיורים חינם בתיאום מראש! במסגרת חגיגות ה70 יפתח לראשונה מרכז הקונגרסים...
בנייני האומה חוזרים לפעילות מלאה: מגוון מופעים ופעילויות ב'במת האומה' - חגיגה תרבותית של מוזיקה וקולינריה - פברואר מרץ 2024
בנייני האומה מעדכנים - חוזרים לפעילות מלאה כולל כנסים, ארועים...
הישג משמעותי לירושלים: הפועל לב ירושלים עלתה לחצי גמר גביע המדינה
הפועל לב ירושלים, קבוצת הנשים המרעננת של ליגת העל, עלתה...
גבר בשנות ה-20 נרצח, צעירה נפצעה קשה, ו- 4 פצועים בינוני בפיגוע ירי בכביש מעלה אדומים ירושלים. בנוסף פונו מהזירה אישה שנחבלה ו-4 נפגעי חרדה
הבוקר בשעה 7:29 התקבלו קריאות רבות במוקד החירום 101 של...
13 אותות הוקרה לאזרחים בדואים שהצילו יהודים במהלך ה-7 באוקטובר
במוזיאון ידידי ישראל בירושלים התקיים אתמול ארוע הוקרה ראשון מסוגו,...
רעיית נשיא המדינה ביקרה בבסיס חיל הים בחיפה
רעיית הנשיא בקשר ספינת הטילים אח״י ניצחון של חיל הים:...
מלון המלך דוד ירושלים מארח את חאבייר מיליי, נשיא ארגנטינה הנכנס במהלך ביקורו הרשמי הראשון בישראל
נשיא ארגנטינה הנכנס, חאבייר מיליי הגיע עם פמלייתו אמש למלון...
נשיא ארגנטינה לנשיא המדינה: בכוונתי להכריז על חמאס כארגון טרור ולהעביר הצעת חוק בפרלמנט הארגנטינאי בדרישה לשחרור החטופים
נשיא המדינה יצחק הרצוג, אירח היום, יום שלישי, כ״ז בשבט,...