Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

30 מליון שקלים להקמת בית ספר למלונאות בירושלים

30 מליון שקלים להקמת בית ספר למלונאות בירושלים
תיירות. צילום באדיבות pixabay

הממשלה אישרה תוספת של 30 מיליון שקלים לתכנית היובל, עבור הקמת שלוחה ירושלמית של בית הספר לאירוח ומלונאות לוזאן (Ecole Hoteliere de Lausanne) שבשווייץ, הנחשב לאחד מבתי הספר היוקרתיים בעולם בתחום.

אישור התקציב נעשה לאחר ביקור משלחת מנהלים מלוזאן בירושלים לצורך סגירת קצוות אחרונים למהלך. בחודשים האחרונים נרשמת עליה של עשרות אחוזים במספר התיירים המבקרים בבירה בהשוואה לתקופות המקבילות אשתקד, ובתי מלון בעיר מדווחים על תפוסה מלאה.

במטרה לחזק את מעמדה של ירושלים כעיר תיירות בינלאומית ובכדי לענות על הצורך ההולך וגובר בכוח אדם מקצועי ומיומן בתחום אשרה השבוע הממשלה הקמת בית ספר בינלאומי להכשרה מקצועית ואקדמית במקצועות ההארחה, הקולינריה והמלונאות בירושלים בעלות של 30 מיליון שקלים.

תיירות. צילום באדיבות pixabay

השלוחה בירושלים עתידה לעסוק בעיקר בהכשרה המקצועית של מקצועות התיירות השונים תוך התמקדות בהשוואת הענף כולו לסטנדרט בינלאומי מקפיד. ההחלטה המקצועית על כך התקבלה לאחר סדרת פגישות שנערכו בין צוותים מירושלים ומלוזאן, ששיאן ביקור משלחת מנהלים בירושלים לפני כחודש, במהלכו נפגשו עם בכירים בענף התיירות בירושלים. מהפגישות עלה, כי העיר מציעה אמנם מגוון הולך וגדל של חדרים בבתי מלון ואמצעי תחבורה נוחים, אבל עובדות ועובדי התיירות בירושלים מתקשים להעניק לתיירים חוויה מהוקצעת יותר, כזו שבזכותה אנשים חוזרים ומבקרים באותו המקום שוב ושוב. החוויה הזו טמונה בין היתר בהידוק הקשר בין התייר לנותני השירות.

המהלך, שקיבל היום כאמור זריקת עידוד ממשלתית, הוא פרי יוזמה של הרשות לפיתוח ירושלים (הרל"י), בתמיכה ושיתוף עיריית ירושלים, משרד ירושלים ומורשת ומשרד התיירות. בשלב הראשון ייפתחו באופן מוגבל קורסים בני מספר חודשים בדרג ניהולי וקורסים מקצועיים ברמות שונות. בהמשך יעובו הקורסים ומסלולי הלימוד תחת מוסד אקדמי מוכר על מנת להציע לישראלים בירושלים לימודים המעניקים תואר אקדמי בתחום.

שר ירושלים ומורשת זאב אלקין: "לירושלים יש פוטנציאל תיירותי עצום ואנחנו פועלים בצורה נמרצת כדי לממש אותו לאחר המהפכה בהגדלה דרמטית של חדרי מלון שהובלנו אנחנו באים לענות על הצורך בגידול דרמטי בכוח עבודה מקצועי ומיומן בתחום המלונאות. ההחלטה הזו יחד עם שאר הצעדים שאנחנו מובילים במסגרת הפיתוח האסטרטגי בירושלים תייצר גידול דרמטי במספר התיירים לישראל מה שיתרום תרומה עצומה לקידום העיר ותושביה.״

ראש העיר ירושלים ניר ברקת: "ירושלים היא העיר המתויירת ביותר בישראל ואחת מ-100 הערים המתויירות בעולם. אנחנו ממשיכים כל העת להגשים את היעד שהצבתי ל-10 מיליון תיירים בשנה בירושלים ואני בטוח שצעדים אלו בתוספת אלפי חדרי מלון שאנו מקדמים יחזקו את התיירות ואת ירושלים. התיירות מביאה פיתוח כלכלי רב, יוצרת מקומות תעסוקה רבים והכנסה לעסקים ומצעידה את ירושלים לעתיד מבטיח כלכלית."

שר התיירות יריב לוין: ״התיירות הנכנסת נמצאת בצמיחה חסרת תקדים כאשר אנו נמצאים בשנת שיא של כל הזמנים בתיירות לישראל. משרד התיירות משווק את ישראל בעולם ומביא להגדלת מספרי התיירים, ובד בבד פועל להרחבת ההיצע המלונאי וכוח האדם. הקמת בית ספר למלונאות בירושלים הוא צעד חשוב, אשר יתרום להמשך השגשוג בתיירות לישראל.״

אייל חימובסקי, מנכ"ל הרשות לפיתוח ירושלים: "התכנית הרב-שנתית לפיתוח התיירות בירושלים מבוססת לא רק על יעדים כמותיים אלא גם על יעדים איכותיים. והפעם זוהי השקעה לא רק בעיר ובפוטנציאל התיירותי שלה אלא גם בענף שלם של מקצועות, המסבים לעובדים בהם בעולם כולו גאווה גדולה – וכך ראוי שיהיה גם כאן."

 

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מעלים זיכרונות: נשיא המדינה יוצא בפרויקט הנצחה מרגש לזכרם של הנופלים והנרצחים במלחמת ״חרבות ברזל״
נשיא המדינה יצחק הרצוג יוצא בפרויקט חדש ומרגש שמטרתו היא...
10,000 עפיפונים עם שמות חללים וחטופים יופרחו לאוויר ביום העצמאות
מטס עפיפונים ענק בהובלת "120 מנהיגות מחברות" ובהכנת והשתתפות הקהל...
לקראת יום הזיכרון נשיא המדינה אירח את נציגי משפחות חללי צה״ל
לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, נשיא המדינה יצחק הרצוג...
מלון וולדורף אסטוריה ירושלים נבחר כמלון המוביל הטוב בישראל לשנת 2024
מלון וולדורף אסטוריה נבחר כמלון המוביל הטוב בישראל לשנת 2024...
נשיא מדינת ישראל נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעיתו מיכל בטקס הנחת זרים ליום הזיכרון לשואה ולגבורה
נשיא מדינת ישראל יצחק (בוז'י) הרצוג נשא דברים בטקס הפתיחה...
נשיא המדינה יצחק הרצוג במפגש עם משפחות שכולות, באתר ההנצחה הממלכתי לזכר חללי צה״ל הבדואים
אנחנו עוסקים כל העת - כל יום, שעה שעה, בימים...
נשיא המדינה נפגש עם מזכיר המדינה האמריקאי
נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש הבוקר, יום רביעי, כ״ג בניסן,...
נשיא המדינה נפגש עם משפחתו של ענר שפירא ז״ל
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל נפגשו הבוקר, יום שלישי,...
הדוקטור הבכיר מ'הדסה' הלחין להקת הרבנות הצבאית ותומר מתנה מבצעים "ריבה ריבך"
להקת הרבנות הצבאית ותומר מתנה בסינגל חדש – "ריבה ריבך"....
נשיא המדינה אירח אחיות ואחים מצטיינים ממערכת הבריאות
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, אירחו היום, יום שלישי,...