Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

נשיא המדינה ורעייתו השתתפו באירוע לציון יום העצמאות האמריקני

נשיא המדינה ורעייתו השתתפו באירוע לציון יום העצמאות האמריקני
קרדיט צילום: חיים צח/ לע״מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל השתתפו הערב, יום שני, י"ד בתמוז, 3 ביולי, באירוע חגיגי באירוח שגריר ארצות הברית בישראל, תום ניידס, לציון יום העצמאות האמריקני ה-247. עוד השתתפו המארחים שגריר ארה"ב בישראל תומאס ניידס ורעייתו ווירג'יניה, ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו״ר הכנסת אמיר אוחנה, ראש עיריית ירושלים משה ליאון, שרי ממשלה, חברי כנסת, שגרירים ודיפלומטים זרים. הנשיא ברך ואמר ״נפלא להיות כאן איתכם, לחגוג את יום העצמאות ה-247 של אמריקה. מזל טוב לארצות הברית של אמריקה! מזל טוב לנשיא ג'ו ביידן – שביקר אותנו בדיוק לפני שנה – ולסגנית הנשיא קמאלה האריס, שניהם ידידים גדולים של ישראל. הנשיא וסגנית הנשיא ממש כמו קודמיהם בתפקיד, הראו שאין חברה גדולה לישראל מארצות הברית.

אני חייב להתחיל את החגיגות של הערב באמירה קודרת יותר. שוב, מדינת ישראל נאלצת להתמודד עם שנאה וטרור. אני רוצה לשלוח חיזוק וכוחות לחיילי צה״ל האמיצים ולכוחות הביטחון הפועלים כעת בג'נין. הם מסכנים את חייהם כדי להגן על עם ישראל ועל כולנו מפני הטרור. הם עושים הכל על מנת לשמור על חיי חפים מפשע, בנסיבות כה קשות. אני מתפלל שיסיימו את משימתם ויחזרו לביתם בשלום. אנחנו גם מתפללים, שאומותינו יהיו מאוחדות, יחד, במאבק בטרור. אנחנו חולקים את התקווה למטרה הסופית: שלום ושגשוג, גם כאשר אנו נלחמים.

חברים, האומות שלנו חולקות מורשת היסטורית עמוקה ואמונה עמוקה ומתמשכת בערכים של דמוקרטיה, חיים, חירות וצדק. אין ספק שכוחה של הברית שלנו הוא שאין שני לה: בטוב שהיא הביאה לעולם, ובהבטחה שהיא טומנת בחובה לעתידנו. שיתוף הפעולה שלנו, שחוצה כל מגזר ותחום אפשרי, היווה עוגן קריטי של ביטחון, יציבות ושלום עבור שתי מדינותינו, והביא את ההבטחה לתקווה ושגשוג לאזור זה.

חברים יקרים, אני רוצה לנצל הזדמנות זו להודות ליו"ר הקונגרס לשעבר, לחברת הקונגרס ננסי פלוסי, וליו"ר הנוכחי קווין מקארתי, על שהזמינו אותי לנאום בפני שני בתי הקונגרס בהמשך החודש, בשם האומה שלנו. זו זכות וכבוד עצום. אבל יותר מכל, כנשיא ישראל, אני מצפה לחלוק את הסיפור הייחודי של ישראל עם העם האמריקאי בשם כל ישראלי. סיפורה של אומה שעלתה כעוף החול מתוך אפר ההרס הבלתי נתפס, לאומה מודרנית משגשגת בחזית המאמצים לעשות עולם טוב יותר לכולנו: מדינת ישראל היהודית והדמוקרטית שלנו. לסיום, חברים יקרים, כמה מילות פרידה מהשגריר טום נידס, ואשתו היקרה, וירג'יניה – המארחים שלנו הערב. תום היקר, במהלך כהונתך כשגריר ארצות הברית בישראל, מצאנו בך מיכל ואני חבר אמיתי. אני לא יודע אם כילד בדולות', מינסוטה, אי פעם דמיינת שתמצא את עצמך בתפקיד הזה, למרות שאני יודע שמורי בית הספר העברי שלך האמינו בך מההתחלה.

מה שברור הוא שבתקופתך כאן שירתת את העם האמריקאי בפטריוטיות עמוקה ובכבוד. אבל, אתה גם שירת את הסיבות הגדולות יותר של דיאלוג בין אומות, של צדק, דמוקרטיה ושלום. הבאת כמה תכונות קריטיות לפוסט המאתגר הזה: אנרגיה חסרת גבולות, אופטימיות ומיומנות. בזמנים סוערים אלו, תמיד הפגנת מחויבות בלתי מתפשרת לביטחון ישראל ולשלום ושיתוף פעולה עם שכנינו. לא פחדת לומר דברים בצורה ברורה, ישירה וכל הזמן. בסגנון ישראל! וגם הצלחת להקשיב. למרבה המזל, הישירות שלך תמיד באה יחד עם חוש הומור בריא ומפותח מאוד, שכולנו הערכנו אותו. אני לא בטוח איך נסתדר בלי "שבת שלום" שלך! בבסיס הכל, האהבה שלך לארצך שלך – ולשלנו ולעם שלנו – זרחה באור. טום, אנו מודים לך ומאחלים לך בהצלחה (בהצלחה)! אני גם רוצה להוסיף מילת תודה לאשתך היקרה, וירג'יניה. וירג'יניה, הנוכחות והתמיכה שלך כל כך ניכרות לאורך כל הדרך. מיכל ואני נתגעגע אליך גם כן, ונשתף את כל משאלותינו ככל שתמשיך לפרק הבא. חברים, אני מאחל שארץ החופשיים ובית האמיצים, וארץ ישראל הזו ידעו רק שלום ושגשוג, ביטחון והצלחה. מי יתן והקשרים העמוקים והמתמשכים שלנו ימשיכו להיות סמל נוצץ למה שיכול להיות אפשרי בין אומות.״

קרדיט צילום: חיים צח/ לע״מ
כתבות נוספות שיעניינו אתכם
שבוע הקולנוע היהודי ירושלים 2023 יציין השנה את מהדורתו ה-25 ויתקיים בחג החנוכה, בתאריכים 9 עד 14 בדצמבר 2023, בסינמטק ירושלים
"נפש אחת" (One Life) בכיכובו של זוכה אוסקר, סר אנתוני...
נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'
נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח ביום רביעי, י"ב בתשרי, 27...
שיתוף פעולה ישראלי-אמריקני: הושלם אימון משותף במערכות ההגנה האווירית של ישראל וארה"ב להגנה מטילים
מנהלת חומה במפא״ת שבמשרד הביטחון, הסוכנות האמריקאית להגנה מפני טילים...
נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל ביום שלישי, ד' בתשרי, 19...
משרד הביטחון וצה״ל החלו בעבודות לשדרוג והרחבת מעבר מזמוריה מדרום לירושלים והמעברים אייל ותרקומיא לאורך קו התפר
העבודות הן חלק מפרויקט רחב, ביוזמת שר הביטחון, יואב גלנט,...
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה השתתף באמירת הסליחות בירושלים
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה יצחק הרצוג, השתתף...
נשיא המדינה העניק את "עיטור הנשיא" לשנת תשפ"ג לאישים שתרמו תרומה ייחודית למדינת ישראל
לרגל שנת ה-75, נשיא המדינה יצחק הרצוג העניק ביום רביעי...
נשיא המדינה נשא דברים בטקס האזכרה לנשיא התשיעי שמעון פרס ז"ל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, ורעייתו מיכל השתתפו היום, יום רביעי,...
משרד הבטחון ימגן רכבים ביהודה ושומרון
בהנחיית שר הביטחון, יואב גלנט, משרד הביטחון ימגן את רכבי...
נשיא המדינה התקבל בארמון הנשיאות בוינה בטקס קבלת פנים ממלכתי
נשיא המדינה יצחק הרצוג התקבל היום, יום שלישי, י"ט באלול,...