Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

הדגל הגדול בעולם בירושלים

הדגל הגדול בעולם בירושלים
הדגל הגדול בעולם - מתנת גרייס גופנה

הדגל הגדול בעולם ועליו סמל העיר ירושלים, אריה יהודה, ייחשף לראשונה ביום העצמאות בפארק עמודי הזית בקיבוץ רמת רחל – האירוע פתוח לציבור הרחב

הדגל הגדול בעולם, עליו הוטבע סמל העיר ירושלים – אריה יהודה – יושק וייפרס ביום העצמאות, 2 במאי מהשעה 09:00 למרגלות פסל עמודי הזית מול קיבוץ רמת רחל. מדובר בדגל באורך 110 מטר ורוחב 60 מטר, דגל המשתרע על 6,600 מ"ר כגודל מגרש כדורגל והוא ניתן במתנה לעיר ירושלים לרגל 50 שנות איחוד העיר ולרגל יום העצמאות של מדינת ישראל.

את הדגל הגדול בעולם, יזמה, הפיקה ותרמה גרייס גלינדס גופנה, אשת עסקים נוצרייה בת 55 מהפיליפינים, אוהדת ותומכת גדולה של מדינת ישראל והעם היהודי. גופנה, אשר לרשותה נזקפים 10 שיאי עולם רשומים בספר השיאים של גינס, ביניהם גם דגל מדינת ישראל הגדול בעולם שנחשף מול המצדה ב- 2007, דגל העיר ירושלים שנחשף באצטדיון טדי ב- 2009, דגם לוחות הברית עשויים אבן ודגם ארון הברית הגדול בעולם שדגם שלו יוצג לציבור בצד הדגל מול קיבוץ רמת רחל.

הדגל הגדול בעולם – מתנת גרייס גופנה

לדבריה של גופנה, עסקו בהכנת הדגל 3 אנשים במשך 33 ימי עבודה ואליהם התווספו צוות עוזרים רחב שאף סייע בהבאת הדגל בקונטיינר שלם לישראל. הדגל, יוצב במהלך יום העצמאות החל מהשעה 09:00 ועד 15:00 להנאתו של הציבור הרחב המוזמן להשתתף בהפנינג יום העצמאות במקום בהשתתפות מאות מתושבי העיר וקיבוץ רמת רחל, מהגרות עבודה מהפיליפינים השוהות בישראל ועוד. במסגרת חשיפת הדגל יוצגו 180 דגלי אומות העולם ויחולקו דגלים למשתתפים.

בצד הדגל הענק יוצב גם דגם ארון הברית הגדול בעולם שנחשף לפני 4 שנים בירושלים. דגם ארון העדות, שנבנה על פי המתואר בפרק כ"ה בספר שמות כולל שני כרובי זהב, דגם בגובהה של 5 מטר ובמשקל של 800 ק"ג , יובא לרמת רחל על גבי משאית ויוצב למרגלות פסל עמודי הזית שעיצב הפסל רן מורין ב-1991 ובראשו 3 עצי זית המסמלים את שלושת הדתות: היהדות, הנצרות והאיסלם והם חלק מהפארק בו נטועים 200 עצי זית ב-27 שורות בתוכנית מעגלית שבצידם ייפרס הדגל הענק. גופנה מדגישה כי האירוע הססגוני והדגל החדש שיצרה והביאה כמתנה הוא דרכה להביע את אהבתה ותמיכתה בירושלים ובמדינת ישראל ביום איחוד העיר ויום העצמאות.

גרייס גופנה, נוצרייה תומכת ישראל שמוצאה ממשפחה יהודית ספרדית עתיקה החיה בפיליפינים, מחזיקה בירושלים דירה באופן קבוע ומגיעה לישראל לעיתים תכופות. בשביל רבים מהעובדות הפיליפיניות השוהות בישראל היא השגרירה האמיתית של הפיליפינים בישראל ותמיכתה בישראל לא יודעת שובע. גופנה פרסה בשנים האחרונות את דגליה ברמת הגולן, בקיבוץ מגידו, במצדה, בירושלים וסמוך לרצועת עזה, שם כמעט ונהרגה על ידי ערבים. גופנה מדווחת גם כי בחודש מאי הקרוב יבקר בעידודה נשיא הפיליפינים, רודריגו דוטרטה, לראשונה בישראל. לקראת יום העצמאות היא מאחלת למדינת ישראל ותושביה שגשוג וביטחון ומזמינה את הציבור הרחב להשתתף בהפנינג פריסת הדגל הגדול בעולם.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הפועל לב ירושלים פותחת את ההרשמה לאקדמיה לכדורסל נערות בחוות הנוער הציוני
למועדון כדורסל הפועל לב ירושלים פרויקט ייחודי לפיתוח שחקניות כדורסל...
13 אותות הוקרה לאזרחים בדואים שהצילו יהודים במהלך ה-7 באוקטובר
במוזיאון ידידי ישראל בירושלים התקיים אתמול ארוע הוקרה ראשון מסוגו,...
יפן בירושלים פריחת הדובדבן הקסומה בגן הבוטני גבעת רם ירושלים
סיורים בין עצי הדובדבן * איך נראה טקס תה יפני...
חדש בירושלים ICC College האקדמיה להפקות אירועים וכנסים בבנייני האומה יוצאת לדרך!
בנייני האומה פותחים לראשונה אקדמיה להפקות להכשרה מקצועית במגוון תחומים...
רעיית נשיא המדינה ביקרה בבסיס חיל הים בחיפה
רעיית הנשיא בקשר ספינת הטילים אח״י ניצחון של חיל הים:...
מלון המלך דוד ירושלים מארח את חאבייר מיליי, נשיא ארגנטינה הנכנס במהלך ביקורו הרשמי הראשון בישראל
נשיא ארגנטינה הנכנס, חאבייר מיליי הגיע עם פמלייתו אמש למלון...
נשיא ארגנטינה לנשיא המדינה: בכוונתי להכריז על חמאס כארגון טרור ולהעביר הצעת חוק בפרלמנט הארגנטינאי בדרישה לשחרור החטופים
נשיא המדינה יצחק הרצוג, אירח היום, יום שלישי, כ״ז בשבט,...
ט"ו בשבט במלונות ibis ירושלים במחירים אטרקטיביים וסיורים ברחבי העיר
מלונות ibis ירושלים מרכז העיר מזמינים את עם ישראל להתרענן...
"למדתי ממך שאפשר לדבר גם ללא מילים" חוגגים 80 לפנחס - ניצול שואה עם מוגבלות אשר מעביר, ללא מילים, הרצאות על חייו, מוגבלותו והדרך להגשים חלומות למרות האתגרים הפיזיים
סיפורו של פנחס, דייר המערך התומך של אלווין בירושלים, שזור...
לציון יום הולדתו של התינוק החטוף כפיר ביבס: נשיא המדינה עם תמונתו על בימת הכנס הכלכלי העולמי בדאבוס
תמונה בועידה המרכזית של הכנס בדאבוס וסיכה עם הפנים של...