Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

תרסיס דרך האף נגד שפעת

תרסיס דרך האף נגד שפעת

שירותי בריאות כללית מרחיבה את סל המוצרים המוצע ללקוחותיה לקראת החורף ומציעה לראשונה בארץ את חיסון ה"פלומיסט" (FluMist) – חיסון הניתן כתרסיס לאף לגילאי שנתיים עד 49 ואושר לשימוש על-ידי ה-FDA ומשרד הבריאות בישראל. הכללית תציע את החיסון לראשונה ללקוחות ה'מושלם'. 

אלי דפס, מנכ"ל הכללית: "אנחנו גאים להיות שוב הראשונים להציע ללקוחותינו במושלם מוצרים חדשניים בתחום הרפואה המונעת ולהרחיב את מגוון האפשרויות העומדות לרשותם בהתמודדות מול השפעת .. עד כה התחסנו בכללית כנגד שפעת עונתית מעל ל-650 אלף איש באמצעות החיסון הניתן בזריקה ואנו צופים כי חיסון ה'פלומיסט' ירחיב את מעגל המתחסנים".

עוד הוסיף דפס כי "ההיענות של האוכלוסייה להמלצות לחיסון נגד שפעת לקראת החורף נובעת ממניעים שונים וביניהם החשש מקבלת זריקה. ילדים בגנים ובבתי הספר מהווים מקור משמעותי להדבקה והידבקות  אך ההיענות בקרבם קטנה במיוחד. אנו מקווים כי חיסון זה ישפר את רמת ההיענות למתן חיסון בקרב ילדים ויסייע גם בהפחתה בהפצת השפעת".  

לדברי פרץ גוזה, ראש מערך ביטוחי הבריאות בכללית: "המושלם ממשיך להוביל את החדשנות בשוק הביטוחים המשלימים ולהציע מוצרים חדשנים מהשורה הראשונה בתחום הרפואה המונעת ללקוחותינו. חדשנותו של חיסון ה'פלומיסט' לשפעת עונתית בא לידי ביטוי בכך שהינו בעל יעילות גבוהה ועשוי להקנות הגנה גם לזנים שאינם בחיסון עצמו, החיסון ממושך יותר ומגן למשך יותר משנה ומספק תגובה חיסונית מהירה לילדים המתחסנים לראשונה בחייהם. נתונים אלו יאפשרו לנו להגביר משמעותית את ההיענות, במיוחד בקרב ילדים ויאפשרו לנו לחזק את מערך ההתמודדות עם מגיפת השפעת". 

החיסון הוכח כיעיל במחקרים רפואיים ונמצא בשימוש בארה"ב כחמש שנים. החיסון הביא להפחתה של כ-53% בתחלואת השפעת בקרב המתחסנים בהשוואה לאלה שקיבלו זריקות חיסון כנגד שפעת, כך נמצא במחקר עולמי שהוביל פרופ' שי אשכנזימנהל מחלקה במרכז שניידר לרפואת ילדים ואשר התפרסם בכתב העת Pediatric infectious disease Journal. פרופ' אשכנזי מציין כי "פלומיסט מציג יתרון משמעותי הן ביעילות והן בנוחות השימוש ומאפשר לחזק את ההגנה מפני שפעת תוך מתן דגש על אוכלוסיית הילדים שהיא רגישה במיוחד לנגיף ומהווה גורם מתווך בהדבקת כלל האוכלוסייה". עוד נמצא במחקר כי הייתה הפחתה של כ- 9% במספר הפניות לשירותי בריאות וכ- 16% פחות היעדרויות מבתי הספר בקרב המתחסנים בהשוואה לקבוצה שקיבלה חיסון בהזרקה. 

החיסון מומלץ החל מגיל שנתיים, בהתאם להמלצת משרד הבריאות לחסן גם את אוכלוסיית הילדים בגילאים 2-5 שנים. המלצת משרד הבריאות ניתנה במסגרת תכנית רב שנתית לחסן מפני שפעת את כלל הילדים מגיל חצי שנה ועד 18, המבוססת על המלצות ה-CDC האמריקאי. החיסון אינו מיועד לסובלים מ מחלת דרכי נשימה חסימתית (אסתמה בפרט) ולסובלים ממחלות הפוגעות במערכת החיסונית או החיים בסביבתם הקרובה.

 

לחיסון נדרש מרשם רופא.  החיסון יינתן על-ידי האחות במרפאה במרפאות הנבחרות. עלות מנת חיסון למבוטחי "כללית מושלם" הינה 49 ₪.

 

 

 

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל ביום שלישי, ד' בתשרי, 19...
אירוע לציון 50 שנה ללחימת חטיבה 14 במלחמת יום הכיפורים
"לפני חמישים שנה בדיוק עמדנו בפני איום קיומי מבחוץ, כשאויבינו...
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה השתתף באמירת הסליחות בירושלים
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה יצחק הרצוג, השתתף...
נשיא המדינה העניק את "עיטור הנשיא" לשנת תשפ"ג לאישים שתרמו תרומה ייחודית למדינת ישראל
לרגל שנת ה-75, נשיא המדינה יצחק הרצוג העניק ביום רביעי...
פעוטון העצים של 'יער האקלים' יישתל על גגו של אברהם ירושלים
הכדור שלנו מתחמם, והעיר מתמלאה ביותר מידי בניינים ופחות מידי...
גאווה מקומית- מצטיין מאו״ג 91
רב סרן יאיר צ'יקו שגדל בלוד קיבל ב-5 בספטמבר הצטיינות...
מצטייני שר הביטחון
ביום ראשון הקרוב ה-3.9, התקיים טקס מצטייני שר הביטחון. בין...
נשיא המדינה יצחק הרצוג במפגש עם חברי הקהילה היהודית באוסטריה:
״ישנם רגעים במשברים מהסוג הזה, שמנהיגות נדרשת כדי לנצל את...
נשיא המדינה התקבל בארמון הנשיאותי בברטיסלבה בטקס קבלת פנים ממלכתי
נשיא המדינה יצחק הרצוג התקבל הבוקר, יום שני, י"ח באלול,...