Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

תפקידו של עורך דין בשלב המעצר

תפקידו של עורך דין בשלב המעצר
קרדיט - Canva

כאשר אדם חשוד בעבירה, לרוב הוא ייעצר לחקירה ראשונית שיכולה להימשך עד 24 שעות. כבר בשלב זה חשוב לפנות לעורך דין פליל. הוא ינחה אותו עוד לפני שמתחילה החקירה כיצד לענות. עורך דין פלילי מנוסה יוכל על פי נסיבות המקרה לצפות את הקו על פיו תלך המשטרה ושאלות שיישאלו וכך להנחות את החשוד כיצד לענות ובעיקר איך לא להוסיף מידע מיותר שישמש לרעתו. מעבר לכך, עו"ד פלילי במרכז או בהתאם לאזור הרלוונטי אשר מתמחה במעצרים יהיה לצד החשוד במקרה שהמשטרה תבקש את אישור בית המשפט לבצע הארכת מעצר. למשטרה יש זכות לבקש הארכה של מקסימום 15 יום בפעם אחת ועד 30 יום סה"כ. עורך הדין יביא טיעונים מדוע הדבר מיותר או בעייתי ויציע חלופות כמו מעצר בית או אפילו שחרור בערבות ללא מעצר נוסף.

למה חשוב לשים לב בבחירת עו"ד פלילי?

המשפט הפלילי הואל תחום סבוך ומורכב. הענישה עליו היא במקרים רבים מאסר ובסוג כזה של משפט החשוד (או בהמשך הנאשם) מתמודד מול גופים ממשלתיים מלאי כוח. לכן, בבחירת עורך דין פלילי אין להתפשר. הוא חייב להיות בעל ניסיון רב מאוד במשפט הפלילי עם דגש על תיקים דומים למקרה שלכם ולסוג העבירה. יש הבדל גדול בין עבירות צווארון לבן לבין עבירות מין. לכל סוג עבירה יש את הנקודות הבעייתיות שלה ולכן עורך הדין צריך להתמחות בסוג העבירות הרלוונטי. מומלץ לבחור עורך דין שיהיה קרוב אליכם פיזית. כך תוכלו גם לגשת אליו במקרה הצורך. אם התיק מתנהל ברמת גן, כדאי לחפש עורך דין פלילי רמת גן. חשובה גם הזמינות שלו ולא רק הקירבה, שיהיה זמין לכל שאלה ויחזור אליכם במהירות.

באיזה שלב כדאי לפנות לעורך דין פלילי?

כבר מהרגע שנעצרתם ועוכבתם בעקבות חשד לעבירה חשוב לפנות לעורך דין. יש חשודים שעושים את הטעות ופונים לעורך דין רק כאשר דברים מסתבכים ונראה שהתיק מתקדם לכיוון הגשת כתב אישום. את הטעות עושים בעיקר חשודים שזו פעם ראשונה שלהם בסיטואציה והם גם בטוחים בצדקתם. חשוב לפנות לעורך דין פלילי מהרגע הראשון. לא במקרה חשוד נחקר חקירה באזהרה שאומרת שכל מה שיגיד מעתה עשוי לשמש  נגדו בהמשך. אמנם רגע העיכוב והמעצר הם מלחיצים אך בחירת עו"ד פלילי בתל אביב או בכל מקום אחר צריכה להיות מושכלת, לבחור רק עורך דין מומחה בתחום שיהיה לצידכם כבר משלב טרום חקירה. כמובן שהוא ילווה אתכם בהמשך בכל ההליכים כולל הארכת מעצר אם יש, שימוע בעבירות פשע וכמובן במשפט אם יתקיים.

משרד עורכי דין רונן בנדל הוא משרד ותיק ובעל שם בתחום הפלילים. הוא ליווה בהצלחה חשודים ונאשמים בתיקים מורכבים ומתוקשרים. מוזמנים ליצור קשר.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
רפואה אלטרנטיבית: צמחי מרפא המחזקים את הגוף
כאשר אנו קונים לעתים קרובות תרופות בבית המרקחת, אנו לא...
הפעלה למבוגרים, קריוקי לאירועים
אם אתם מחפשים הפעלה למבוגרים או קריוקי לאירועים, הגעתם למקום...
האם כדאי לעבור יישור שיניים שקוף כמבוגר?
מבוגרים רבים, שפספסו את הליך יישור השיניים שלהם בצעירותם, מניחים...
הסיבות המרכזיות בגינן כדאי ללמוד קלינאות תקשורת
תואר ראשון בקלינאות תקשורת מציע נושאי לימוד מרתקים ומספקים, אבל...
טיפים להשגת הגדלת חזה במראה טבעי
הפופולריות של השתלות חזה נמצאת במגמת עלייה מתמדת. מדובר באחד...
איזור מגורים עם מחויבות לפיתוח ירוק ובר קיימא
דירות למכירה בהרצליה הירוקה המערבית בולטות כאזור מגורים מוביל המשלב...
נפרדים מהאלכוהול אחת ולתמיד
לאחרונה אחת מהאהבות הכי גדולות שיש לכם זה אלכוהול? בלי...
מה חשוב לדעת על תיקון רכב היברידי?
רכבים היברידיים הם רכבים נפוצים ביותר כיום. כך שאם בעבר...
כל מה שנחוץ לבטיחות ותקינות הרכב שלכם
כלי רכב משרתים אותנו כל עוד הם אמינים ותקינים והבטיחות...
סכסוכים משפטיים אזרחיים מנוהלים בידיים טובות
תביעות שאינן קשורות לתחום הפלילי הן תביעות שאזרחים מגישים נגד...