Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

תיקי צוואות וירושות

תיקי צוואות וירושות
קרדיט Canva

חוק הירושה הסדיר את התחום של צוואות וירושות והוא במוקד עיסוקו של כל עורך דין לענייני צוואה כיום. בהתאם לדיני הירושה כאשר הנפטר לא כתב צוואה תקפה העיזבון יועבר ליורשיו של המנוח בהתאם לסדר הטבעי אשר נקבע בחוק. החלופה לחלוקת הירושה הנעשית בהתאם לדין היא חלוקה בהתאם לצוואת הנפטר. בצוואה המצווה למעשה מורה מי יירש את נכסיו לאחר פטירתו ובהתאם לדין לכל אדם יש את הזכות לכתוב צוואה בהתאם לרצונו ואין חובה להיעזר בשירותי עורך דין בתהליך אך מומלץ לעשות זאת על מנת להקשות על היכולת לערער. סוג הצוואה הנפוץ ביותר כיום הוא צוואה בפני עדים הנחתם מול עורך דין. העורך דין נדרש להבטיח את  תקינותה מבחינה משפטית.

מי יכול לרשת בצוואה

בעת כתיבת צוואה המוריש רשאי לחלק את העיזבון כרצונו והוא אינו מחויב בדין להותיר דבר לשאריו. בצוואה ניתן להוריש את העיזבון או חלקים ממנו הן לאנשים והן לארגונים ומטרות. ניתן להכליל תנאים וסייגים על מנת לקבל חלקים מהירושה וחשוב להתייעץ עם עו"ד ירושות על מנת שאלו יעברו בעתיד את מבחן בית המשפט. בהתאם לדיני הירושה מי שהורשע בהליך פלילי במעורבות במותו של הנפטר לא יהיה זכאי לרשת אותו גם אם הוזכר במפורש בצוואה. גם כאשר מי מהיורשים הורשע במעורבות בזיוף או בניסיון להעלמה של צוואה הוא יאבד את זכותו בירושה. לשם מימוש של הצוואה, המוזכרים בצוואה צריכים לפנות לרשם הירושות בבקשה להוצאת צו לקיום הצוואה. לאחר הגשת הבקשה רשם הירושות מפרסם את הבקשה ברשומות או בעיתונות היומית על מנת לאפשר הגשת התנגדות לצו. אם לא מוגשות ערעורים בעילות שצוינו בחוק, הרשם ייתן צו לקיום הצוואה.

סכסוכי ירושה

מחלוקות בין יורשים יכולים להתקיים הן כאשר ישנה צוואה והן כאשר כזו אינה קיימת. כאשר אין צוואה הסכסוכים עשויים לנובע מכך שבבקה למתן צו ירושה לא הוזכרו כל ילדיו של המוריש. עורך דין משפחה בירושלים עשוי לייצג ילד מחוץ למשפחה שזכאי לרשת את הנפטר במקרים בהם זהותו הייתה ידועה לילדים הנוספים וגם במקרה שלא. סכסוכים נוספים נובעים סביב צוואה קיימת כאשר מי מהיורשים מערער על הוראות הצוואה עקב השפעה בלתי הוגנת של מי מהמוטבים שזוכה על חשבון האחרים. יורשים עשויים גם לטעון לאי כשרות משפטית בעת עריכת הצוואה במיוחד כאשר התבצעו שינויים משמעותיים מצוואה קודמת באופן שנישל חלק מהיורשים במפתיע.

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
שירות מקצועי ומהיר לכל סוגי תקלות המחשבים
מעבדה לתיקון מחשב נייד בקוסמי מחשבים מציעה ללקוחותיה שירות מקצועי...
מה באמת צריך לדעת על הובלת משרד?
כל מי שמחליט להעביר את המשרד שלו למקום חדש תוהה...
האחים סופר מריו- המשחק הנוסטלגי שרלוונטי גם עכשיו
זירת הגיימרים רוחשת כותרים חדשים, הרפתקאות ועלילות ומרתקת רבים כאשר...
כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור מלון לליל הכלולות
אנחנו לא חושבים כי בחיים הבוגרים יש אירוע משמעותי ומרגש...
ככה תכינו עוגיות חמאה שנמסות בפה
עוגיות חמאה הן מאפה קלאסי אהוב שקשה לעמוד בפניו. העדינות,...
לעבוד בתנאים האופטימליים ביותר בכל מפעל
מבנה של מפעל מתוכנן כך שיהיו לו תשתיות שיתאימו לכל...
להכיר בני זוג בדרך מהנה יותר
דייטים הם סיוט לאנשים רבים, במיוחד לאחר שנכוו במערכות יחסים...
גניבת פרטים- איך מתמודדים מבחינה משפטית?
עבירות הקשורות למחשבים, אינטרנט ולמידע הרב שרץ בו נחשבות לבעיה...
האם אפשר לעשות שינוי תודעתי? התשובה היא כן
כל כך הרבה פעמים אנחנו פועלים על אוטומט, ובפועל, פשוט...
תהליך בדיקות ההאזנה – כיצד זה עובד?
בעולם שבו פרטיות הפכה למטבע נדיר, חשיבותה של בדיקת האזנה...