Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

תוכנית בניין ערים (תב"א) לשלב א' בהר חומה אושרה סוף סוף לאחר שנים ארוכות של דיונים

תוכנית בניין ערים (תב"א) לשלב א' בהר חומה אושרה סוף סוף לאחר שנים ארוכות של דיונים

בפתח הדברים והעדכונים, אני שמח לבשר לכם על אישור תוכנית שינויי תב"ע 10766 לשלב א'. לאחר שנים רבות של מאמצים מול משרד השיכון, מינהל מקרקעי ישראל ועיריית ירושלים, הצלחנו להביא לסיום מוצלח תוכנית לתיקון הכשלים בתכנון הפרוגראמה של מבני הציבור בשכונה. הצלחה זו, היא תוצאה של אכפתיות, מעורבות תושבים ואיחוד כל הכוחות בשכונה, במטרה לשדרג את איכות חיינו. לפנינו משימות רבות שבע"ה נצליח גם בהן.

ברצוני להודות למר משה מרחביה, מנהל מחוז משרד השיכון בירושלים, לראש העיר, למר קובי כחלון, סגן ראש העיר, לחבר מועצת העיר מר מאיר תורג'מן, למר יאיר מעיין, מנכ"ל העירייה, למר אהרל'ה בן נון, מנהל אגף מבני ציבור, למנהלי אגפים בעיריית ירושלים, מינהל מקרקעי ישראל, לחברי המינהל הקהילתי, לחברינו הפעילים יורם עבודי, אריאל קטן, אילן לוי, נחום טרספולסקי, נתן ויינשטין ולחברים רבים נוספים.

להל"ן סטטוס ביצוע עבודות תשתיתיות בשלב א' ו-ב'. העבודות על פארק האקצנטסיבי ליד המגדל ועד לרח' שלמה באום נמצאות בעיצומן. רח' שמואל מאיר נמצא לקראת הסדרה סופית למסירה לעירייה (החלפת מדרכות, נטיעת עצים ואספלטים). בנוסף החלו עבודות בניית מבנה לתנועת נוער ברח' שלמה באום. יחד עם זאת, נמשכים המאמצים ליישם את החלטת מועצת העיר לשלב את פעילות הנוער במבני בתי הספר. כמו כן, החלו עבודות בטיילת ליאו פיקארד הכוללות החלפת ריצוף, נטיעת עצים וצמחייה והתקנת ספסלים ופרגולות. לגבי סיום מעברים בשלב א': שצ"פ סול ליפצין – בהליכי מסירה. שצ"פ ליכטנשטיין – בביצוע. שצ"פ סול ליפצין אתר עתיקות – בביצוע עבודות בינוי וגינון. טיילת לואי פיקארד – התחלת ביצוע החודש. שצ"פ כניסה לשכונה – חיפוי אבן , תשתיות, חשמל ומדרכות. רח' אריה ורשבסקי – מפרדה – עבודות אבן לקראת עבודות גינון. רח' מרדכי וייגרטן – בוצעו עבודות אספלט. רח' בראש רועי-בוצעו עבודות אספלט סופיות. הסדרת צמתים בכביש רח' אליהו קורן – אבני שפה ותיקוני אספלט. רח' שמעון בן חמו-אבני שפה ותיקוני אספלט.

ביה"ס וגני ילדים – הקמת שלד. בעניין מסתורי רוח למרפסות פתוחות, בשנה שעברה התחלנו ביוזמה לאישור בניית מסתורי רוח למרפסות פתוחות עקב רוחות עזות שמקשות עלינו ליהנות מהמרפסות. לשמחתי, משרד השיכון שיתף עימנו פעולה ואף תיקצב עלות אדריכל, שהכין תוכנית לסגירת המרפסות. לצערי, עיריית ירושלים בלמה את היוזמה ובכוונתי לחדש אותה. מהנדס העיר ביקשני ליזום פגישה וכולי תקווה שיעלה בידינו לקדם את התוכנית הנחוצה לנו מאוד. לגבי יוזמה לאישור בנייה בחללים, בכוונתי ליזום יחד עם תושב השכונה וחבר מועצת העיר, מר מאיר תורג'מן, פנייה למהנדס העיר ולגורמים נוספים בעירייה, במטרה להוביל ביחד מתן הכשר לניצול החללים שנוצרו בגין תנאי השטח. יוזמה זו, תשרת את הצדדים בבחינת זה נהנה וזה לא חסר.

אמשיך עם שמירה על כללי חנייה. כידוע לכם, רשות החנייה בעיריית ירושלים הטילה קנסות על תושבים שלא הקפידו על חנייה במקומות מותרים בלבד. לפני מספר חודשים, ביקשתי מרשות הפיקוח לעצור את האכיפה עד לבחינה מחודשת והצבת תמרורים מתאימים בכל רחוב. ברצוני לבקשכם שוב, לשמור על הסדרי חנייה מקובלים ולא להחנות על מדרכות, מעברי חצייה ונתיבי נסיעה, המסכנים את ילדינו. יש לזכור שחנייה במקומות אסורים אלה יחייבו אתכם בקנסות וזאת ללא קשר לבקשתי שלא לרשום דוחות עד להסדרת ה ת מ ר ו ר י ם . באשר לדוחות שנרשמו ברח' סול ליפצין, מר מאיר תורג'מן שלח מכתב לרשות הפיקוח בבקשה לבטלם. בנוסף, פניתי ישירות למנהלת רשות הפיקוח ונאמר לי שיש להגיש ערעור.

עכשיו, לעדכונים מ ה ש י ט ו ר הקהילתי. עקב התפרצויות לגני ילדים בעת האחרונה הוחלט להגביר את סיורי הניידות המשטרתיות במהלך פעילות מוסדות החינוך ל 4- פעמים בשבוע. בחודש נובמבר נגנבו מספר מכוניות והודות לפעילות משטרתית נתפסו כמה בני מיעוטים. לצערי, ישנה תופעה קשה של וונדליזם במתקני גני משחקים ופריצות למתנ"ס ובתי כנסת. הודות לפעילות משטרתית מתברר שהמזיקים הם בשר מבשרינו ועלינו לפעול ביחד למיגור התופעה. אנו שוקלים להפעיל שמירה אזרחית, בהתנדבות, ונודיעכם בקרוב על היוזמה.

בעניין שמירה על הניקיון, כפי שהנכם רואים, הותקנו פחים בשיטה חדשה. אנא מכם, הקפידו על הכנסת השקיות לאשפה, מה שימזער את השארת פסולת סביב הפחים. לאחרונה אנו עדים לבעלי כלבים שאינם מקפידים לאסוף את צואת הכלבים. אבקשכם לא להשאיר את הצואה על המדרכות. אל תאלצו אותנו לבקש את הגברת אכיפה, שתעלה לכם ביוקר. השפ"צ ברצועה הירוקה. בשלבי פיתוח סופיים ראו הוזהרתם. תחבורה: ב 10- לחודש תתקיים פגישה בנושא השינויים בתחבורה הציבורית. ברחוב קורן והרב מן ההר תתחיל לפעול תאורת הרחוב מסוף שבוע זה. לתושבי שלב ב' שיש להם הערות ובעיות, אבקשכם לפנות גם לנציגנו בוועדה הפיזית, המתגוררים בשלב ב'. לנוחיותכם, מצ"ב מס' , הנייד שלהם: נועם בן משה 050-7620316 לילך פרץ 054-5689348 , איציק רחמני 057- 7626120 , רונן וייל 052-4295395 ורפי קראוס .054-5359191 לסיום, הרשו לי להדגיש שוב, שאלמלא האכפתיות והיוזמה מצד פעילי השכונה, הפיתרון למצוקת מבני הציבור לא היה נראה באופק. זאת ההזדמנות לקרוא לכם להצטרף למאמצים להעלות את איכות החיים והסביבה בשכונתנו. "יהודי אף פעם לא עומד במקום הוא כול הזמן רץ, רק שהוא

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הדירות בפרויקט אשטרום קריית היובל ממשיכות להיחטף
כ-110 דירות נמכרו ונותרו למכירה דירות אחרונות בפרויקט * 7...
עיר הנדל״ן בסימן ערים מתחדשות ומשרדים מניבים
מנכ''ל עיריית ירושלים: "ההתחדשות העירונית מצליחה בירושלים כי אנחנו מספקים...
שמאי מקרקעין בירושלים מומלץ
שמאי מקרקעין בירושלים מומלץ - חשיבות כלכלית בראי הקהילה שמאי מקרקעין...
הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מביאה להגשת קובלנה של ועדת האתיקה הארצית בלשכת עורכי הדין
הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מביאה להגשת קובלנה של ועדת האתיקה...
עיריית ירושלים אישרה 3 תוכניות חדשות להתחדשות עירונית
עיריית ירושלים, באמצעות הוועדה המקומית לתכנון ובניה, המליצה להפקדת 3...
מהו ייעוץ משפטי ברכישת דירה?
עבור רבים, רכישת דירה היא למעשה העסקה הכלכלית החשובה והגדולה...
המדריך השלם לשמאי מקרקעין בירושליים 
מבוא: מהו שמאי מקרקעין? (מהי הערכת שווי?) הערכת שווי היא תהליך...
חברת עדן מסכמת את שנת 2022 ופותחת את השנה הבאה. פיתוח רובע הכניסה לעיר, שדרוג אזורים, רחובות ואנרגיה ירוקה: התוכניות של חברת עדן לשנת 2023
דירקטוריון חברת עדן, סיכם את הפעילות בשנת 2022 ואישר את...
אושרה תכנית העבודה של החברה העירונית 'אריאל' לשנת 2023
דירקטוריון החברה העירונית 'אריאל', בהובלתו של יו"ר הדירקטוריון, ראש העיר...
התקבל היתר בנייה למתחם השני בפרויקט 'שדרות היובל' - פרויקט 'פינוי-בינוי' הראשון בשכונת קריית היובל בירושלים
המהפך הגדול בשכונת קריית יובל בירושלים כבר כאן. השכונה הירושלמית...