Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

תוכנית בניין ערים (תב"א) לשלב א' בהר חומה אושרה סוף סוף לאחר שנים ארוכות של דיונים

תוכנית בניין ערים (תב"א) לשלב א' בהר חומה אושרה סוף סוף לאחר שנים ארוכות של דיונים

בפתח הדברים והעדכונים, אני שמח לבשר לכם על אישור תוכנית שינויי תב"ע 10766 לשלב א'. לאחר שנים רבות של מאמצים מול משרד השיכון, מינהל מקרקעי ישראל ועיריית ירושלים, הצלחנו להביא לסיום מוצלח תוכנית לתיקון הכשלים בתכנון הפרוגראמה של מבני הציבור בשכונה. הצלחה זו, היא תוצאה של אכפתיות, מעורבות תושבים ואיחוד כל הכוחות בשכונה, במטרה לשדרג את איכות חיינו. לפנינו משימות רבות שבע"ה נצליח גם בהן.

ברצוני להודות למר משה מרחביה, מנהל מחוז משרד השיכון בירושלים, לראש העיר, למר קובי כחלון, סגן ראש העיר, לחבר מועצת העיר מר מאיר תורג'מן, למר יאיר מעיין, מנכ"ל העירייה, למר אהרל'ה בן נון, מנהל אגף מבני ציבור, למנהלי אגפים בעיריית ירושלים, מינהל מקרקעי ישראל, לחברי המינהל הקהילתי, לחברינו הפעילים יורם עבודי, אריאל קטן, אילן לוי, נחום טרספולסקי, נתן ויינשטין ולחברים רבים נוספים.

להל"ן סטטוס ביצוע עבודות תשתיתיות בשלב א' ו-ב'. העבודות על פארק האקצנטסיבי ליד המגדל ועד לרח' שלמה באום נמצאות בעיצומן. רח' שמואל מאיר נמצא לקראת הסדרה סופית למסירה לעירייה (החלפת מדרכות, נטיעת עצים ואספלטים). בנוסף החלו עבודות בניית מבנה לתנועת נוער ברח' שלמה באום. יחד עם זאת, נמשכים המאמצים ליישם את החלטת מועצת העיר לשלב את פעילות הנוער במבני בתי הספר. כמו כן, החלו עבודות בטיילת ליאו פיקארד הכוללות החלפת ריצוף, נטיעת עצים וצמחייה והתקנת ספסלים ופרגולות. לגבי סיום מעברים בשלב א': שצ"פ סול ליפצין – בהליכי מסירה. שצ"פ ליכטנשטיין – בביצוע. שצ"פ סול ליפצין אתר עתיקות – בביצוע עבודות בינוי וגינון. טיילת לואי פיקארד – התחלת ביצוע החודש. שצ"פ כניסה לשכונה – חיפוי אבן , תשתיות, חשמל ומדרכות. רח' אריה ורשבסקי – מפרדה – עבודות אבן לקראת עבודות גינון. רח' מרדכי וייגרטן – בוצעו עבודות אספלט. רח' בראש רועי-בוצעו עבודות אספלט סופיות. הסדרת צמתים בכביש רח' אליהו קורן – אבני שפה ותיקוני אספלט. רח' שמעון בן חמו-אבני שפה ותיקוני אספלט.

ביה"ס וגני ילדים – הקמת שלד. בעניין מסתורי רוח למרפסות פתוחות, בשנה שעברה התחלנו ביוזמה לאישור בניית מסתורי רוח למרפסות פתוחות עקב רוחות עזות שמקשות עלינו ליהנות מהמרפסות. לשמחתי, משרד השיכון שיתף עימנו פעולה ואף תיקצב עלות אדריכל, שהכין תוכנית לסגירת המרפסות. לצערי, עיריית ירושלים בלמה את היוזמה ובכוונתי לחדש אותה. מהנדס העיר ביקשני ליזום פגישה וכולי תקווה שיעלה בידינו לקדם את התוכנית הנחוצה לנו מאוד. לגבי יוזמה לאישור בנייה בחללים, בכוונתי ליזום יחד עם תושב השכונה וחבר מועצת העיר, מר מאיר תורג'מן, פנייה למהנדס העיר ולגורמים נוספים בעירייה, במטרה להוביל ביחד מתן הכשר לניצול החללים שנוצרו בגין תנאי השטח. יוזמה זו, תשרת את הצדדים בבחינת זה נהנה וזה לא חסר.

אמשיך עם שמירה על כללי חנייה. כידוע לכם, רשות החנייה בעיריית ירושלים הטילה קנסות על תושבים שלא הקפידו על חנייה במקומות מותרים בלבד. לפני מספר חודשים, ביקשתי מרשות הפיקוח לעצור את האכיפה עד לבחינה מחודשת והצבת תמרורים מתאימים בכל רחוב. ברצוני לבקשכם שוב, לשמור על הסדרי חנייה מקובלים ולא להחנות על מדרכות, מעברי חצייה ונתיבי נסיעה, המסכנים את ילדינו. יש לזכור שחנייה במקומות אסורים אלה יחייבו אתכם בקנסות וזאת ללא קשר לבקשתי שלא לרשום דוחות עד להסדרת ה ת מ ר ו ר י ם . באשר לדוחות שנרשמו ברח' סול ליפצין, מר מאיר תורג'מן שלח מכתב לרשות הפיקוח בבקשה לבטלם. בנוסף, פניתי ישירות למנהלת רשות הפיקוח ונאמר לי שיש להגיש ערעור.

עכשיו, לעדכונים מ ה ש י ט ו ר הקהילתי. עקב התפרצויות לגני ילדים בעת האחרונה הוחלט להגביר את סיורי הניידות המשטרתיות במהלך פעילות מוסדות החינוך ל 4- פעמים בשבוע. בחודש נובמבר נגנבו מספר מכוניות והודות לפעילות משטרתית נתפסו כמה בני מיעוטים. לצערי, ישנה תופעה קשה של וונדליזם במתקני גני משחקים ופריצות למתנ"ס ובתי כנסת. הודות לפעילות משטרתית מתברר שהמזיקים הם בשר מבשרינו ועלינו לפעול ביחד למיגור התופעה. אנו שוקלים להפעיל שמירה אזרחית, בהתנדבות, ונודיעכם בקרוב על היוזמה.

בעניין שמירה על הניקיון, כפי שהנכם רואים, הותקנו פחים בשיטה חדשה. אנא מכם, הקפידו על הכנסת השקיות לאשפה, מה שימזער את השארת פסולת סביב הפחים. לאחרונה אנו עדים לבעלי כלבים שאינם מקפידים לאסוף את צואת הכלבים. אבקשכם לא להשאיר את הצואה על המדרכות. אל תאלצו אותנו לבקש את הגברת אכיפה, שתעלה לכם ביוקר. השפ"צ ברצועה הירוקה. בשלבי פיתוח סופיים ראו הוזהרתם. תחבורה: ב 10- לחודש תתקיים פגישה בנושא השינויים בתחבורה הציבורית. ברחוב קורן והרב מן ההר תתחיל לפעול תאורת הרחוב מסוף שבוע זה. לתושבי שלב ב' שיש להם הערות ובעיות, אבקשכם לפנות גם לנציגנו בוועדה הפיזית, המתגוררים בשלב ב'. לנוחיותכם, מצ"ב מס' , הנייד שלהם: נועם בן משה 050-7620316 לילך פרץ 054-5689348 , איציק רחמני 057- 7626120 , רונן וייל 052-4295395 ורפי קראוס .054-5359191 לסיום, הרשו לי להדגיש שוב, שאלמלא האכפתיות והיוזמה מצד פעילי השכונה, הפיתרון למצוקת מבני הציבור לא היה נראה באופק. זאת ההזדמנות לקרוא לכם להצטרף למאמצים להעלות את איכות החיים והסביבה בשכונתנו. "יהודי אף פעם לא עומד במקום הוא כול הזמן רץ, רק שהוא

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
הצלחה באכלוס פרויקט קריית היובל של אשטרום מגורים להשכרה ארוכת טווח בירושלים
בזמן קצר מאד הושכרו כ 350 דירות מתוך 396 דירות...
כל מה שצריך לדעת על בניית ממ"ד לבית
מקלטים הם תוספות חיוניות לבתים פרטיים, כי המספקים הגנה מפני...
שני פרויקטים בשותפות הקבוצות בית ירושלמי ויובלים אושרו להפקדה ע"י הוועדה המחוזית לתכנון ובניה בירושלים בתוך זמן שיא של כ- 4 חודשים בלבד
מדובר בפרויקטי פינוי בינוי להקמת 450 יח"ד חדשות ב-2 פרויקטים...
הפיכתם של מרחבים עירוניים לאזורים מתחדשים
עורך דין התחדשות עירונית מתמחה בעניינים משפטיים הקשורים לפרויקטים של...
לפי אלו קריטריונים בוחרים את שיטות יציקת הבטון לתבניות?
כאשר מתחילים פרויקט בניה חדש, חשוב לקחת בחשבון כי יסודות...
קבוצת בית ירושלמי תקים מגדל בן 30 קומות מעורב שימושים בכניסה לעיר- בית הכרם
הוועדה המחוזית נתנה תוקף לפרויקט "פני העיר" בבית הכרם הכולל...
עיצוב פנים הוא לא תמיד מה שחשבתם
אם נכנסתם לבית והרגשתם בו נוח מיד, ראיתם שכל הפריטים...
איזור מגורים עם מחויבות לפיתוח ירוק ובר קיימא
דירות למכירה בהרצליה הירוקה המערבית בולטות כאזור מגורים מוביל המשלב...
דירות בנופים מרהיבים של הסביבה
דירות למכירה בנווה שאנן חיפה מייצגות פלח ייחודי בשוק הנדל"ן...
סקיצות חלוקה בחישוב מדויק
עולם הסקרים והמיפוי עבר כברת דרך ארוכה עם התקדמות הטכנולוגיה....