Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

תהליך התמכרות להימורים

תהליך התמכרות להימורים
credit canva

התמכרות להימורים היא דבר שיכול לקרות בפתאומיות ולכל אחד, גם לעובד היי-טק מלא בחשיבות עצמית שבטוח שהתמכרות זה לחלשים וגם לנער שעכשיו מתחיל תיכון וחולם להיות טייס.

כתוצאה מכך, תהליך של גמילה מהימורים הוא שונה אצל כל אדם, וצריך להיות מותאם במיוחד עבורו. במרכז גמילה מהימורים רטורנו מסבירים כיצד מתחילה התמכרות להימורים ואיך מטפלים בה: 

איך מתמכרים להימורים?

מומחי צוות מרכז גמילה מהימורים 'רטורנו' יודעים לספר שאין שום בעיה בשליחת טופס לוטו אחד או בהימור עם חברים על תוצאות של ממשחק. הבעיה נוצרת כשההתמכרות מתחילה לנהל לך את החיים כפי שהיא רוצה. זה מתחיל בקטנה, כשההתמכרות משתלטת לך על המחשבות ומכריחה אותך לכסוס ציפורניים בהמתנה לתוצאות המשחק על חשבון העבודה שלך.

ההתמכרות להימורים מחמירה בדרך כלל על חשבון הכסף שלך. היא מתחילה להעלים לך את החלקים במשכורת שאתה רוצה לחסוך עבור הילדים, ממשיכה לנשוך בנתח המיועד לפינוקים הקבועים ובסוף נוגסת בכל פה בתקציב המיועד למשכנתא ולשכירות.

בשלב הזה בדרך כלל מתחילות תופעות הלוואי. השקרים, ההסתרות, ההתגנבויות. הפעם הראשונה שבה ההימור מצליח היא מרגשת. הריגוש הזה מוסיף קצת פלפל לחיים, ומכריח את המכור להמר. עוד קצת. עוד פעם אחת וזהו. מכאן המצב רק יכול להתדרדר – ההתמכרות להימורים הולכת ומחמירה, המשפחה הופכת למנוכרים כשאתה מנסה "לשנורר" מהם כסף, והשלב הבא הוא, חלילה, הלוואות בריבית רצחנית מהשוק האפור והשחור שאין לך שום דרך להחזיר.

למה אף אחד לא מדבר על התמכרות להימורים?

התמכרות להימורים והצורך הקריטי של טיפול בהימורים לא נתפסת כדבר רציני בפני הציבור הרחב. התמכרות לסמים או התמכרות לאלכוהול מפחידות הרבה יותר, כשהתמכרות להימורים לא מתקשרת עם מה שיכול לקרות בסוף, כמו בכל התמכרות: הרס המסלול הנורמלי בחיים, הרס התא המשפחתי, בור כלכלי עצום, ולבסוף גם אובדנות.

דו"ח שכתב מרכז המחקר והמידע של הכנסת עבור הוועדה המיוחדת לענייני התמכרויות, סמים ואתגרי הצעירים בישראל קובע כי כרבע מיליון ישראלים מעל גיל 18 סובלים מהתמכרות להימורים, וכי חלקם הניכר מכור להימורים חוקיים. הדו"ח מוסיף כי כחצי מהסובלים מהתמכרות להימורים חשבו מחשבות אובדניות או ביצעו ניסיונות התאבדות, וכי פחות מ-7% מהמכורים פונים לקבל טיפול גמילה מהימורים.

מה התהליך של גמילה מהימורים?

כדי לאפשר תהליך גמילה מהימורים מקצועי במסגרת הקהילה – הוקמה תכנית 'תפנית' של מרכז גמילה מהימורים רטורנו.

התוכנית, שהורכבה ממומחים לטיפול בהתמכרות להימורים, מסבירה כי הצעד הראשון שחיוני לגמילה מהימורים הוא ההכרה כי האדם אכן מכור. הכרה זו היא קשה, למכור עצמו ולסביבה, אבל בלעדיה היא אפשר להמשיך הלאה.

למה דווקא מרכז גמילה מהימורים רטורנו?

ב'רטורנו' מסבירים גם כי השלב הבא בגמילה מהימורים הוא למצוא את המניעים להתמכרות להימורים. כל התמכרות נובעת ממניע כלשהו, בדרך כלל מניע מודחק, ובלי למצוא אותו ההתמכרות להימורים פשוט תשוב על עצמה בכל פעם מחדש.

כדי לרכוש את המיומנות הנדרשת להתמודד עם ההתמכרות להימורים, בתוכנית 'תפנית' של מרכז גמילה מהימורים רטורנו בונים עבור כל מטופל תוכנית אישית מסודרת המתאימה בדיוק עבורו, כדי שיוכל להתמודד לאורך כל תהליך הגמילה מהימורים, ואף אחריו.

צרו קשר אם אתם חשים מוצפים מההתמכרות להימורים, או שאחד מהאנשים שאתם אוהבים סובל ממנה.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מה באמת צריך לדעת על הובלת משרד?
כל מי שמחליט להעביר את המשרד שלו למקום חדש תוהה...
האחים סופר מריו- המשחק הנוסטלגי שרלוונטי גם עכשיו
זירת הגיימרים רוחשת כותרים חדשים, הרפתקאות ועלילות ומרתקת רבים כאשר...
כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור מלון לליל הכלולות
אנחנו לא חושבים כי בחיים הבוגרים יש אירוע משמעותי ומרגש...
ככה תכינו עוגיות חמאה שנמסות בפה
עוגיות חמאה הן מאפה קלאסי אהוב שקשה לעמוד בפניו. העדינות,...
לעבוד בתנאים האופטימליים ביותר בכל מפעל
מבנה של מפעל מתוכנן כך שיהיו לו תשתיות שיתאימו לכל...
להכיר בני זוג בדרך מהנה יותר
דייטים הם סיוט לאנשים רבים, במיוחד לאחר שנכוו במערכות יחסים...
גניבת פרטים- איך מתמודדים מבחינה משפטית?
עבירות הקשורות למחשבים, אינטרנט ולמידע הרב שרץ בו נחשבות לבעיה...
האם אפשר לעשות שינוי תודעתי? התשובה היא כן
כל כך הרבה פעמים אנחנו פועלים על אוטומט, ובפועל, פשוט...
תהליך בדיקות ההאזנה – כיצד זה עובד?
בעולם שבו פרטיות הפכה למטבע נדיר, חשיבותה של בדיקת האזנה...
צוואה הדדית- מה חשוב לדעת
כאשר אדם מגיע לגיל מבוגר, הוא מתחיל לעכל את העובדה...