Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

שנת הלימודים תשע"ו נפתחה בירושלים

שנת הלימודים תשע"ו נפתחה בירושלים

ראש העיר ירושלים ומחזיק תיק החינוך, ניר ברקת, פתח את שנת הלימודים תשע"ו וסייר במוסדות החינוך בעיר, במסגרתם חנך גנים ובתי ספר חדשים שהוקמו; "גן חב"ד" מהחינוך הממלכתי-דתי בהולילנד ובית ספר יסודי בבית צפאפא. בנוסף פתח ראש העיר את היום המרגש עם תלמידי כיתה א' בבית ספר יסודי "אריאל" בגילה המשלב תלמידים חילונים ודתיים.

במהלך הביקור במוסדות החינוך ברך ראש העיר את התלמידים, המורים והמנהלים בברכת שנת לימודים פורייה, שנה של חברות, למידה וצמיחה.  ראש העיר ברקת ציין "זה היום הכי מרגש בשנה עבורי, השנה פתחנו 280 כיתות חדשות לכל הגילאים בכל המגזרים בירושלים. מאוד מרגש להיכנס לביה"ס היום ולראות את תלמידי כיתה א׳. יש לנו זכות גדולה לחיות וללמוד בעיר ירושלים ואני מאחל שנת שלום, בשורות טובות והצלחה בלימודים."

ברקת הוסיף כי "30% מתושבי ירושלים הם התלמידים, אבל הם 100% מהעתיד של העיר ולכן עיריית ירושלים פועלת כל העת לצמצם את הפערים בכיתות הלימוד, להוסיף תכניות לימודיות ותכנים ערכיים".

יחד עם ראש העיר, סיירו במוסדות החינוך בעיר גם סגן ראש העיר והמשנה לתיק החינוך הרב אהרון ליבוביץ', סגן ראש העיר ומחזיק תיק המינהלים הקהילתיים מאיר תורג'מן, חברת הכנסת ד"ר נורית קורן וראש מינהל חינוך בירושלים משה (קינלי) טור פז.  במסגרת הביקור, ראש העיר הצטרף לטקס הפרחת בלוני המשאלות המסורתי של תלמידי ביה"ס אריאל ולאחר מכן חנך את ביה"ס היסודי החדש בבית צפאפא ובו 24 כיתות וכ-700 תלמידים.

בהמשך למגמה בשבע השנים האחרונות, מאז כניסתו של ראש העיר ברקת לתפקיד, נמשכת העלייה במספר התלמידים במגזר הציוני בירושלים גם בשנת הלימודים תשע"ו, זאת לאחר למעלה מעשור של ירידה. זאת ועוד, בשנת הלימודים הקרובה נרשמה עלייה של למעלה מ- 1,300 תלמידים בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים במערכת החינוך הציונית (מ"מ וממ"ד) בבירה, לצד צמיחה המתקיימת גם במגזר החרדי ובמגזר הערבי.

תקציב, בניה ושיפוצים:

לקראת שנת הלימודים הוקמו במגזר הציוני (ממלכתי, ממ"ד) 3 חטיבות צעירות שיפעלו בבתי הספר היסודיים, ונבנו 18 גני ילדים חדשים. במזרח העיר נפתחו 6 בתי ספר חדשים ובית ספר טכנולוגי חדש במזרח העיר נמצא אף הוא בשלבי תכנון. בחינוך החרדי ישנו המשך צמצום בפערים במבני החינוך בשכונות החרדיות במסגרתן נבנו 11 גני ילדים חדשים וסה"כ יאוכלסו במהלך שנת הלימודים 72 כיתות חדשות במוסדות החינוך החרדיים.

עיריית ירושלים הגדילה ב-12% את התקציב העירוני והשקיעה כ-112 מיליון ₪ בשיפוץ ושדרוג בתי הספר וגני הילדים במערכת החינוך בעיר לקראת פתיחת שנת הלימודים תשע"ו. במסגרת השיפוצים חודשו כיתות גן, חצרות גנים ובוצעו טיפולים שוטפים ושיפוצי עומק בבתי הספר ברחבי העיר על מנת לחדש ולהתאים אותם לקראת שנת הלימודים הבאה. כ-240 מוסדות חינוך רשמיים בעיר שופצו במסגרת ההכנות לפתיחת השנה וזאת לצד למעלה מ-140 כיתות חדשות שנבנו עבור מערכת החינוך בשנת הלימודים הנוכחית.  

תכניות חינוכיות:

השנה הרחיבה העירייה את פרויקט בתי הספר הדיגיטליים, וצפויים להשתתף בו 17 בתי ספר על יסודיים מתוכם 9 בי"ס שמצטרפים אליו זו הפעם הראשונה. משכך, עם תחילת שנת הלימודים, 1,000 מורים ו-3,500 תלמידים צוידו בטאבלטים, שיחליפו את ספרי הלימוד והמחברות גם יחד. מספר הגדול פי שלוש מנתוני השנה שעברה. יודגש כי השאיפה היא לא להחליף את המורים במחשבים, אלא להעמיד את המורים הירושלמים בחזית הטכנולוגית לפחות כמו שהם עומדים בחזית החינוכית.

בנוסף, כ- 50,000 תלמידים מ-92 בתי ספר ו- 46 גני ילדים ישתתפו בפרויקט "בית ספר בקהילה"  בהשקעה עירונית של 4.5 מיליון ₪.

כמו כן, העירייה תפעיל השנה זו הפעם החמישית את תכנית הצהרונים העירוניים המוזלים (ציל"ה). בתכנית זו צפויים להשתתף כ-466 צהרונים בגני הילדים וכ-145 בתי ספר.

בנוסף, במהלך חופשת הקיץ נקלטו יותר מ-140 סייעות חדשות אשר ישולבו בגני הילדים ברחבי העיר, זאת במסגרת רפורמת "הסייעת השנייה" עליה הכריז לאחרונה שר החינוך נפתלי בנט.

מערכת החינוך בירושלים הינה מערכת החינוך הגדולה ביותר בישראל והיא מונה למעלה מ- 268,000 תלמידים בחינוך הממלכתי, ממ"ד, ערבי וחרדי. בשנת הלימודים תשע"ו ילמדו במערכת החינוך הממלכתית והממ"ד ובמזרח העיר למעלה מ- 150,000 תלמידים, ועוד קרוב ל- 20,000 תלמידים במזרח העיר הלומדים במערכת החינוך הפרטית. במערכת החינוך החרדית יילמדו השנה כ- 100,000 תלמידים.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
נשיא המדינה אירח אחיות ואחים מצטיינים ממערכת הבריאות
נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, אירחו היום, יום שלישי,...
הפועל לב ירושלים מסכמת עונה היסטורית
הפועל לב ירושלים מסכמת עונה היסטורית כמחזיקת גביע המדינה וסגנית...
מתגייסים למענם: רשת מלונות פתאל ועמותת 'נצח יהודה' ביוזמה מרגשת למען פצועי צה"ל והמשפחות השכולות
רשת מלונות פתאל בשיתוף עמותת 'נצח יהודה' יארחו בסוף השבוע...
נשיא המדינה נפגש עם נשיא רואנדה והעניק לו את דיסקית החטופים בקריאה לשחרורם המיידי
נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש היום, יום ראשון, כ״ח באדר...
פורום כיתות הכוננות 'הנני' ותנועת הביטחוניסטים תרמו עשרות אפודים קרמיים ליישוב קדומים
מסייעים לקדומים. פורום כיתות הכוננות 'הנני' בשיתוף תנועת הביטחוניסטים העבירו...
Oh My Electric Eye - יצירת מחול בבכורה מאת דנה נעים חפוטה 3 באפריל במחול שלם בירושלים 4 באפריל במרכז סוזן דלל
Eye (העין האלקטרונית שלי) יצירתה החדשה של דנה נעים חפוטה...
הפועל לב ירושלים פותחת את ההרשמה לאקדמיה לכדורסל נערות בחוות הנוער הציוני
למועדון כדורסל הפועל לב ירושלים פרויקט ייחודי לפיתוח שחקניות כדורסל...
13 אותות הוקרה לאזרחים בדואים שהצילו יהודים במהלך ה-7 באוקטובר
במוזיאון ידידי ישראל בירושלים התקיים אתמול ארוע הוקרה ראשון מסוגו,...
יפן בירושלים פריחת הדובדבן הקסומה בגן הבוטני גבעת רם ירושלים
סיורים בין עצי הדובדבן * איך נראה טקס תה יפני...
חדש בירושלים ICC College האקדמיה להפקות אירועים וכנסים בבנייני האומה יוצאת לדרך!
בנייני האומה פותחים לראשונה אקדמיה להפקות להכשרה מקצועית במגוון תחומים...