Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

שיטת בנייה ירוקה

שיטת בנייה ירוקה
קרדיט FREEPIK

האתגרים הסביבתיים והצורך לייעל תהליכים הביאו לפיתוח שיטת בנייה חדשה ומודרנית. שיטת הבנייה העדכנית ביותר נקראת שיטת בנייה ירוקה. נסביר על כמה מהעקרונות העומדים בבסיס של דרך העבודה הזאת ולמי זה מתאים. 

שיטת בנייה ירוקה
קרדיט FREEPIK

שימוש בתבניות מוכנות מראש 

כמו בכל שיטה לבניה, גם שיטת הבנייה הירוקה מבוססת על תוכנית הנדסית ואדריכלית מוקדמת. אולם, בשיטה החדישה לא רק התוכניות והשרטוטים מוכנים מראש. גם חלקים ניכרים מהמבנה שאותו מקימים מוכנים מראש. במקום שהכל יתבצע אך ורק באתר הבניה, מיצרים בתנאים מבוקרים תבניות קשיחות ועמידות במיוחד. כך למשל תבניות בעלות ליבת בטון, שילוב של רשתות חיבור וקורות פלדה. 

שימוש בחומרי בניה ממוחזרים 

עיקרון חשוב נוסף של שיטת הבניה הירוקה הוא השימוש בחומרי בנייה ממוחזרים. השימוש בחומרים כאלה, שחלקם מגיע כתוצר לוואי בענף הבניה או מהריסת מבנים ישנים, הינו בעל ערך סביבתי עצום. כך ניתן להפחית עלויות ולמנוע כריית משאבים מיותרת. אין צורך להזמין תוצרים ממחצבות ומכרות. אין צורך להביא לפגיעה סביבתית מיותרת. שימוש בחומרים ממוחזרים בשילוב בנייה חסכונית וכמעט ללא פסולת בניין מביאים לתוצאה ירוקה באופן חסר תקדים. 

תהליך הקמה מהיר יותר בשילוב עמידות

שיטת בניה ירוקה מודרנית היא בדרך כלל מהירה יותר מכל תהליך מסורתי מקובל. חשוב לציין כי מהירות הביצוע נעשית בשילוב בקרת איכות לכל אורך הדרך. ומדובר בשיטה שעומדת בכל התקנים המובילים, לא רק בארץ אלא גם בעולם. מבנים שנבנים בשיטה הזאת כוללים בניני מגורים, ווילות, בתי ספר, מבנים מסחריים ועוד. תוצאות ניסויים מבוקרים הראו על עמידות יוצאת מן הכלל גם במצבי קיצון. לדוגמא, עמידות בפני שריפות, הצפות, רעידות אדמה, רוחות עזות. 

בידוד תרמי ואקוסטי 

בעבר לא היו מיחסים חשיבות רבה לתכונות של בידוד בהקמת בניינים או מבנים אחרים. התוצאה – בתים שבהם קר יותר בחורף וחם יותר בקיץ. אולם בבנייה ירוקה מתייחסים להיבטים הללו, בכל הכבוד הראוי. תבניות משולבות של בטון וחומרים מבודדים ומוקצפים יוצרים קירות מבודדים במיוחד. הבידוד הופך את הסביבה הפנימית לנעימה יותר. פחות חום חודר פנימה בקיץ, פחות קור פולש פנימה, בחורף. התוצאה – חיסכון עצום בעלויות האנרגיה. בנוסף, חומרי הבידוד יוצרים חלל פנים שקט יותר. הרעשים נשארים בחוץ ולא חודרים פנימה. כמו כן, ניתן לשלב חומרים בעלי התנגדות גבוהה לאש. 

שיטת בנייה ירוקה – עכשיו גם בישראל 

בארץ השימוש בעקרונות הירוקים הרבה יותר חדש ביחס למקובל בחו"ל. אולם הבשורות הטובות הן שחברות מתמחות כבר הספיקו לצבור ניסיון ולא מעט קבלנים כבר בונים ואפילו מסרו מפתחות למבנים ירוקים, בתי דירות, ווילות ועוד. אם רצונכם לדעת עוד ולבדוק איך תוכלו לשלב את השיטה גם אצלכם, זה פשוט מתמיד. לרשותכם חברה מומלצת העוסקת בתחום הבנייה הירוקה בישראל עם תוצאות יוצאות מן הכלל. 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
גדר מעוצבת - הדרך המושלמת לשדרג את הבית
גדר אלומיניום מעוצבת היא הבחירה האולטימטיבית לכל מי שרוצה להוסיף...
טיפים להתמודדות חכמה עם תביעת לשון הרע שהוגשה נגדכם
חוק איסור לשון הרע, התשכ"ה-1965, נועד להגן על כבודו ושמו...
שחזור מידע בירושלים
כך תפעלו כשהקבצים החשובים לכם נעלמו [פתרון] איבוד מידע חשוב הוא...
הבחירה המושלמת לגבר המודרני
רשת סוואג 69, שהוקמה בשנת 2017 על ידי מעצב האופנה...
איך עובד ומה תפקידם של מערכות כיבוי אש ספרינקלרים
על מנת לבנות מבנה גדול או בניין לצרכי מסחר, עסקים...
עיצוב בית פרטי VS עיצוב דירה בבניין למגורים
לא פעם עולות שאלות בנוגע להבדלים בין עיצוב פנים של...
היכן כדאי למקם את השירותים באירוע?
אחד היתרונות הבולטים בהפקת אירוע שטח הוא היכולת לתכנן בעצמכם...
לתת סיכוי לכל גישור
גירושין הם הפתרון לסכסוכים משפחתיים רבים אולם אינם הפתרון היחיד...
כך תיהנו מהגינה בכל ימות השנה
יש לכם בית גינה אבל האמת היא שאתם לא נהנים...
מוצרים לשיער מחומרים טבעיים בלבד- האם הם טובים יותר עבורך?
כבר זמן מה, מוצרי טיפוח אורגניים לשיער מבוקשים ביותר. מוצרים...