Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

שיטת בנייה ירוקה

שיטת בנייה ירוקה
קרדיט FREEPIK

האתגרים הסביבתיים והצורך לייעל תהליכים הביאו לפיתוח שיטת בנייה חדשה ומודרנית. שיטת הבנייה העדכנית ביותר נקראת שיטת בנייה ירוקה. נסביר על כמה מהעקרונות העומדים בבסיס של דרך העבודה הזאת ולמי זה מתאים. 

שיטת בנייה ירוקה
קרדיט FREEPIK

שימוש בתבניות מוכנות מראש 

כמו בכל שיטה לבניה, גם שיטת הבנייה הירוקה מבוססת על תוכנית הנדסית ואדריכלית מוקדמת. אולם, בשיטה החדישה לא רק התוכניות והשרטוטים מוכנים מראש. גם חלקים ניכרים מהמבנה שאותו מקימים מוכנים מראש. במקום שהכל יתבצע אך ורק באתר הבניה, מיצרים בתנאים מבוקרים תבניות קשיחות ועמידות במיוחד. כך למשל תבניות בעלות ליבת בטון, שילוב של רשתות חיבור וקורות פלדה. 

שימוש בחומרי בניה ממוחזרים 

עיקרון חשוב נוסף של שיטת הבניה הירוקה הוא השימוש בחומרי בנייה ממוחזרים. השימוש בחומרים כאלה, שחלקם מגיע כתוצר לוואי בענף הבניה או מהריסת מבנים ישנים, הינו בעל ערך סביבתי עצום. כך ניתן להפחית עלויות ולמנוע כריית משאבים מיותרת. אין צורך להזמין תוצרים ממחצבות ומכרות. אין צורך להביא לפגיעה סביבתית מיותרת. שימוש בחומרים ממוחזרים בשילוב בנייה חסכונית וכמעט ללא פסולת בניין מביאים לתוצאה ירוקה באופן חסר תקדים. 

תהליך הקמה מהיר יותר בשילוב עמידות

שיטת בניה ירוקה מודרנית היא בדרך כלל מהירה יותר מכל תהליך מסורתי מקובל. חשוב לציין כי מהירות הביצוע נעשית בשילוב בקרת איכות לכל אורך הדרך. ומדובר בשיטה שעומדת בכל התקנים המובילים, לא רק בארץ אלא גם בעולם. מבנים שנבנים בשיטה הזאת כוללים בניני מגורים, ווילות, בתי ספר, מבנים מסחריים ועוד. תוצאות ניסויים מבוקרים הראו על עמידות יוצאת מן הכלל גם במצבי קיצון. לדוגמא, עמידות בפני שריפות, הצפות, רעידות אדמה, רוחות עזות. 

בידוד תרמי ואקוסטי 

בעבר לא היו מיחסים חשיבות רבה לתכונות של בידוד בהקמת בניינים או מבנים אחרים. התוצאה – בתים שבהם קר יותר בחורף וחם יותר בקיץ. אולם בבנייה ירוקה מתייחסים להיבטים הללו, בכל הכבוד הראוי. תבניות משולבות של בטון וחומרים מבודדים ומוקצפים יוצרים קירות מבודדים במיוחד. הבידוד הופך את הסביבה הפנימית לנעימה יותר. פחות חום חודר פנימה בקיץ, פחות קור פולש פנימה, בחורף. התוצאה – חיסכון עצום בעלויות האנרגיה. בנוסף, חומרי הבידוד יוצרים חלל פנים שקט יותר. הרעשים נשארים בחוץ ולא חודרים פנימה. כמו כן, ניתן לשלב חומרים בעלי התנגדות גבוהה לאש. 

שיטת בנייה ירוקה – עכשיו גם בישראל 

בארץ השימוש בעקרונות הירוקים הרבה יותר חדש ביחס למקובל בחו"ל. אולם הבשורות הטובות הן שחברות מתמחות כבר הספיקו לצבור ניסיון ולא מעט קבלנים כבר בונים ואפילו מסרו מפתחות למבנים ירוקים, בתי דירות, ווילות ועוד. אם רצונכם לדעת עוד ולבדוק איך תוכלו לשלב את השיטה גם אצלכם, זה פשוט מתמיד. לרשותכם חברה מומלצת העוסקת בתחום הבנייה הירוקה בישראל עם תוצאות יוצאות מן הכלל. 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
רפואה אלטרנטיבית: צמחי מרפא המחזקים את הגוף
כאשר אנו קונים לעתים קרובות תרופות בבית המרקחת, אנו לא...
הפעלה למבוגרים, קריוקי לאירועים
אם אתם מחפשים הפעלה למבוגרים או קריוקי לאירועים, הגעתם למקום...
האם כדאי לעבור יישור שיניים שקוף כמבוגר?
מבוגרים רבים, שפספסו את הליך יישור השיניים שלהם בצעירותם, מניחים...
הסיבות המרכזיות בגינן כדאי ללמוד קלינאות תקשורת
תואר ראשון בקלינאות תקשורת מציע נושאי לימוד מרתקים ומספקים, אבל...
טיפים להשגת הגדלת חזה במראה טבעי
הפופולריות של השתלות חזה נמצאת במגמת עלייה מתמדת. מדובר באחד...
איזור מגורים עם מחויבות לפיתוח ירוק ובר קיימא
דירות למכירה בהרצליה הירוקה המערבית בולטות כאזור מגורים מוביל המשלב...
נפרדים מהאלכוהול אחת ולתמיד
לאחרונה אחת מהאהבות הכי גדולות שיש לכם זה אלכוהול? בלי...
מה חשוב לדעת על תיקון רכב היברידי?
רכבים היברידיים הם רכבים נפוצים ביותר כיום. כך שאם בעבר...
כל מה שנחוץ לבטיחות ותקינות הרכב שלכם
כלי רכב משרתים אותנו כל עוד הם אמינים ותקינים והבטיחות...
סכסוכים משפטיים אזרחיים מנוהלים בידיים טובות
תביעות שאינן קשורות לתחום הפלילי הן תביעות שאזרחים מגישים נגד...