Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

שדולה חדשה למען ירושלים נולדה בכנסת

שדולה חדשה למען ירושלים נולדה בכנסת

הכנסת קיימה היום כינוס ייסוד שדולת ירושלים בכנסת, שאת הקמתה יזם ראש העיר ירושלים ניר ברקת יחד עם חברי הכנסת: זבולון אורלב, אורי אריאל, זאב אלקין, נחמן שי ואורי מקלב.  ברקת הודה לחברי הכנסת על התגייסותם למען ירושלים וציין כי אין פעולה של מתן בלי חיזוקה של ירושלים. " כל מחווה לפלשתינים צריכה להיעשות במקביל לפעולה של חיזוק ירושלים, חשוב להעביר מסר שזה לא מתן ומתן. המסר שאנחנו צריכים להטמיע הוא שירושלים צריכה חיזוקים ועלינו לנצל כל מצב למצוא את הדרך לחזק את ירושלים. ירושלים היא מעל הכול והיא משימה לאומית. בלי הירתמות של הממשלה והכנסת, היכולת שלנו לחולל את השינויים הדרמטיים שאנחנו רוצים היא קטנה ביותר".  

השדולה החדשה תפעל בכנסת ובממשלה לחיזוק מעמד העיר ירושלים כבירת ישראל, וקידום נושאים חשובים בה  תוך שיתופי פעולה עם המטרופולין. ראש העיר ניר ברקת הודה בפתח כינוסה של השדולה לחברי הכנסת על שהתאחדו במטרה לתת לירושלים את הכבוד הראוי לה ואמר "בשבועות האחרונים הוכח שהכנסת עובדת יחד עם עיריית ירושלים משיגים הישגים. מטרת השדולה כפי שאנחנו רואים אותה היא חיפוש קשר ישיר בין ירושלים לבין הישובים מסביב לה, ולסנכרן את פעילות חברי הכנסת לפעילות העירייה בנושאים אלו. לירושלים חשיבות רבה. למעלה משלושה מילארד רואים בחשיבותה של ירושלים ובהצלחתה כמודל ומיקרוקוסמוס לקורה בעולם. כל רעיון ויזמות חדשה ירושלים צריכה להיות תחילה. אנחנו רוצים שירושלים תהיה הראשונה שמאמצת פיתוחים חשובים".

ברקת הוסיף כי " דרך חוק ירושלים ניתן להחריג את ירושלים לטובה. אסור שעל ירושלים יחולו החלטות עם השלכות רוחב על ערים אחרות בארץ.  יש חשיבות רבה להרחבת את הקשר בין ירושלים לערי הלווין במודל של שיתופי פעולה בהם כולם מרוויחים. משהו טוב קורה בירושלים בתקופה האחרונה בעיר, ואני תקווה שהמגמה הזו של שיתופי הפעולה תלך ותתרחב".  

חברי הכנסת התייחסו לחשיבות חיזוק ירושלים ושמירה על מעמדה: ח"כ זבולון אורלב שאירח את השדולה באולם ועדת החינוך שבראשותו: "ירושלים מגלמת בתוכה הסכמה לאומית רחבה. דווקא בשל כך, ירושלים זקוקה לסיוע והעדפה שלא ניתנים לה. ירושלים מטבעה עתירה ועמוסה בבעיות שעניינם בניגודים ובקיטובים של האוכלוסיות השונות בה. לפחות בתחומים שיש לנו השפעה מעשית חייבים להתגייס. השדולה תעסוק בצורך לחזק את ירושלים בתקציבים, בחוקים ובכל מה שקשור למעמדה. מלכתחילה סברתי כי יש להקים ועדה פרלמנטרית שתרכז את הטיפול בירושלים". 

ח"כ זאב אלקין: "תמיד נשבעו אמונים לירושלים, כשזה הגיע להחלטות מעשיות היא נשארה בצד. אנחנו רוצים לדאוג שזה לא יקרה, שבעשייה הרבה שיש במדינה לא נשכח שירושלים היא הבירה, היא המרכז. אסור שהמדינה תשכח את ירושלים". 

ח"כ אורי אריאל: ירושלים היא עיר הקודש, ושני מליארד מתעניינים במה שקורה בה. יהודים, נוצרים, מוסלמים ואחרים. השדולה תהיה שדולה של כל ירושלים, כל הדתות והאזרחים, כולם ראויים לטיפול ללא יוצא מן הכלל כדי שירושלים תהיה עיר השלום ותגדל ותפרח. 

ח"כ אורי מקלב: צריך להגיע לאחדות בתוך ירושלים, לשמר אותה כעיר קדושה וכבירת העם היהודי. מעבר לכך היא עיר מוניציפאלית ואנחנו רואים את נושאי הבניה והתעסוקה כנושאים חשובים וכן את הנושאים הקטנים כמו הרכבת קלה. 

ח"כ יואל חסון: לא ייתכן שירושלים תטופל רק ברמה המוניציפאלית, מידנת ישראל צריכה לקבל החלטה שירושלים לא רק בירת ישראל בפן הסמלי אלא שהיא משמרת ומקדמת את פיתוחה. ח"כ חסון הוסיף כי לא ייתכן שמשרדי ממשלה לא יהיו בשטח המוניציפאלי של ירושלים. 

מבין חברי הכנסת שנכחו בכינוס:  זבולון אורלב, זאב אלקין, אורי אריאל, אורי מקלב, אופיר אוקוניס, איוב קרא, ניסים זאב, אלכס מילר, ציפי חוטבלי, שלמה מולה, דוד אזולאי, יעקב כץ, אריה אלדד, גדעון עזרא, רחל אדטו, מיכאל בן ארי, יוסי כץ, יואל חסון, מנחם אליעזר מוזס, גדעון עזרא, יוליה שמאלוב-ברוקביץ וזאב ביילסקי.

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
נשיא המדינה קיבל את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל
נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל ביום שלישי, ד' בתשרי, 19...
אירוע לציון 50 שנה ללחימת חטיבה 14 במלחמת יום הכיפורים
"לפני חמישים שנה בדיוק עמדנו בפני איום קיומי מבחוץ, כשאויבינו...
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה השתתף באמירת הסליחות בירושלים
בחודש הסליחות ולקראת ראש השנה, נשיא המדינה יצחק הרצוג, השתתף...
נשיא המדינה העניק את "עיטור הנשיא" לשנת תשפ"ג לאישים שתרמו תרומה ייחודית למדינת ישראל
לרגל שנת ה-75, נשיא המדינה יצחק הרצוג העניק ביום רביעי...
פעוטון העצים של 'יער האקלים' יישתל על גגו של אברהם ירושלים
הכדור שלנו מתחמם, והעיר מתמלאה ביותר מידי בניינים ופחות מידי...
גאווה מקומית- מצטיין מאו״ג 91
רב סרן יאיר צ'יקו שגדל בלוד קיבל ב-5 בספטמבר הצטיינות...
מצטייני שר הביטחון
ביום ראשון הקרוב ה-3.9, התקיים טקס מצטייני שר הביטחון. בין...
נשיא המדינה יצחק הרצוג במפגש עם חברי הקהילה היהודית באוסטריה:
״ישנם רגעים במשברים מהסוג הזה, שמנהיגות נדרשת כדי לנצל את...
נשיא המדינה התקבל בארמון הנשיאותי בברטיסלבה בטקס קבלת פנים ממלכתי
נשיא המדינה יצחק הרצוג התקבל הבוקר, יום שני, י"ח באלול,...