Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית
תמונה באדיבות: pixabay

רשלנות רפואית היא מתן שירותים רפואיים או הימנעות מהם ללא נקיטת זהירות סבירה המצופה ונדרשת מרופא או מבעל מקצוע רפואי, אשר בגללו נגרם נזק למטופל, אשר היה נמנע אילו ננקטה מידת הזהירות הנדרשת והמתחייבת. יש סוגים רבים של רשלנות ובהם, בין השאר, רופא משפחה המקל ראש בתלונת מטופל על כאבים סימפטומטיים למחלה קשה ואינו מפנה אותו לבירור מקיף, וכתוצאה מההתמהמהות מחמירה המחלה, ביצוע רשלני של הליך מקובל, הליך מיותר הגורם נזק משני, אי מתן מידע חיוני והכרחי לקבלת החלטה מושכלת האם לבצע הליך או להימנע ממנו, פענוח שגוי של ממצאי תצלום רנטגן, אי שליחה לבדיקה  דחופה, בדיקת דם, ביופסיה, בדיקת סי. טי

קושי להוכיח רשלנות רפואית

כלל אצבע לקביעה כי קיימת רשלנות רפואית הוא הוכחה, כי אבחנתו של רופא מצביעה בוודאות על אבחנה שגויה באופן המצביע על רשלנות. לא קל להוכיח זאת כשם שלא קל להוכיח כי רופא אחראי לרשלנות בשל סטייתו או הימנעותו מהפרקטיקה המקובלת שרופא סביר היה נוקט בה ולחלופין, כאשר נקט שיטת טיפול, אשר רופא סביר לא היה נוקט בה.

רופא יהיה אחראי ברשלנות, אם סטה מהפרקטיקה שרופא סביר היה נוקט אותה בנסיבות המקרה, או אם נקט שיטת טיפול שרופא סביר לא היה נוקט אותה.

שכירת שירותיו של עורך דין להוכחת קיומה  של רשלנות רפואית

על מנת להוכיח רשלנות רפואית ולזכות בפיצוי בגין נזקיה, חשוב להסתייע בשירותי משרד עורכי דין המתמחים בנושא זה. מדובר בתחום המשלב היכרות עם פרקטיקות רפואיות וחוקי משפט. ביסוס טענה לרשלנות רפואית כרוכה בעבודה רבה: איסוף מסמכים רלוונטיים, חקירת עדים, הכרת פרקטיקות רפואיות ייחודיות לסוג המחלה שהאבחנה לגביה או הטיפול שניתם בעטיה מקימים חשד לקיומה של רשלנות ואשר עורך דין מנוסה יעשה הכול לאישושו ולביסוסו.

אי אפשר להפריז בחומרת הנזק שעלול להיגרם למטופל שהפך קרבן לרשלנות רפואית, קל וחומר כאשר מדובר בנזק בלתי הפיך, נזק לצמיתות. מדובר בהשפעה ודאית על גופו ועל נפשו של המטופל, פגיעה מהותית באיכות חייו, הפיכתו לנכה או, חלילה, למשותק, ובמקרי קיצון- למוות.

תביעת פיצויים גדולים מחייבת את הגוף הנתבע להתגונן מפניה, כך שמשפט בנושא רשלנות רפואית עלול להיות קשה ולהימשך זמן רב. סביר להניח ולצפות כי המוסד הרפואי שבו התבצעה לכאורה הרשלנות ינסה להוכיח כי לא הייתה רשלנות וכי הפרקטיקה שנקט רופא או איש צוות רפואי אחר הייתה לא רק סבירה אלא נדרשת והכרחית.

תמונה באדיבות: pixabay

כך או כך, אתם לא לבד במאבק. שכירת שירותו של עורך דין מנוסה, שניהל בהצלחה תיקים שבהם  זכו אנשים בתביעתם בנושא רשלנות רפואית, היא תנאי הכרחי למיצוי הסיכוי לקבלת פיצוי בגין רשלנות רפואית. הכסף כשלעצמו לא יפצה על הנזק שנגרם ולא ישיב את המצב  לקדמותו אבל יהיה בכך משום עשיית דין צדק.

 

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
שינויים במשכנתא במהלך החיים
החיים הם אינם צפויים וכך גם המצב הכלכלי שלנו -...
תכנון נכון מבטיח עתיד מאושר!
ההחלטה מה לעשות עם הפנסיה שלכם יכולה להיות אחת ההחלטות...
תכנית עבודה נכונה מבטיחה הצלחה בעסק
ניהול עסק מחייב כישורים ומיומנויות מסוג אחר מאשר עבודה יצרנית...
בשיא המלחמה- חברת אקסטל השלימה את עסקת הנדל"ן הגדולה ביותר במאה שנים האחרונות בירושלים
חברת אקסטל השלימה את רכישת קרקעות אדמות הפטריארכיה בירושלים מקבוצת...
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
תלת מימד ומוצר ראשוני
אחד השלבים החשובים ביותר בייצור מוצר ולמעשה השלב הכמעט אחרון...
בכיר השפים הירושלמים, השף עזרא קדם, מצטרף לכשרות צהר
השף המוערך עזרא קדם, סמל הקולינריה המקומית אשר יוצר בימים...
שיתוף פעולה חברתי בין אוניברסיטת רייכמן לבן & ג'ריס - למען שירותי הדם של מד"א
במסגרת השת"פ תוצב עמדת תרומת דם של מד"א וסטודנטים שיתרמו דם...
משחק מגנטים לילדים
אחד החידושים בעולם משחקי הילדים בשנים האחרונות הינו ערכות משחק...
לקראת ט"ו בשבט: נשיא המדינה ורעייתו אירחו חקלאים וחקלאיות ואת נציגי 'ארגון מגדלי הפירות בישראל'
לרגל חג האילנות, אירחו כבוד נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו...