Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

רשויות המדינה מעודדות "לימודי אלכוהול" בקרב חיילים משוחררים

רשויות המדינה מעודדות "לימודי אלכוהול" בקרב חיילים משוחררים

קורס ברמנים, הנקרא בפי משרד התעשיה והמסחר קורס "מוזגות",  מופיע ברשימת הקורסים המאושרים לתשלום באמצעות הפיקדון הצה"לי, המוענק לחיילים משוחררים למטרת הכשרה מקצועית כהכנה לחיים האזרחיים.

 חוק קליטת חיילים משוחררים התשנ"ד – 1994 הטיל על שר העבודה והרווחה את האחריות לאישור מוסדות הכשרה, לצורך מימוש הפיקדון לחיילים משוחררים. חיילים משוחררים הלומדים בהכשרה מקצועית, זכאים על פי חוק זה  לממש את כספי הפיקדון העומדים לרשותם ובכך לרכוש מקצוע. הפיקדון האישי הנע בין 12,265 ש"ח ל- 17,376 ש"ח הוא כסף שהמדינה מעניקה לחיל המשוחרר על מנת לעזור לו לרכוש מקצוע, להקים עסק, לקנות בית או למטרת נישואין.  

"האם אכן המדינה צריכה לקדם ולעודד מקצוע שכל מטרתו מכירת אלכוהול ?האם צריך לעודד צעירים שרק השתחררו מצה"ל לעסוק במכירת אלכוהול ? האם עיסוק במכירת חומר מדכא המאט תפקודים חיוניים של הגוף ובכמויות גדולות ואף גורם להרעלה של הגוף צריך להיות מקצוע של צעיר בן 21 ?" שואלת איילת מאליס, מארגון 'עולם ללא סמים'. 

מן העבר השני, בישיבת הוועדה למאבק בנגע הסמים, ביום שלישי 22 לדצמבר 2009 אומר יו"ר הועדה חבר הכנסת מוחמד ברכה כי – "הרושם שלנו הוא שהמערכת נכשלה בכל מה שקשור בטיפול בצרכני אלכוהול בקרב בני נוער. ואם להתייחס לדוח האחרון של הרשות למלחמה בסמים אנחנו נראה מספרים מבהילים."  

מאליס קובעת כי "על פי מחקרים מדעיים ניתן לראות  כי אלכוהול יוצר השפעה על המוח תוך דקות !. הכבד שמתמודד עם האלכוהול יכול לבצע חילוף חומרים רק לכמות משקה מסוימת בכל פעם, ולכן שאר החומר ממשיך להסתובב ברחבי הגוף, כך שעוצמת ההשפעות על הגוף תלויה ישירות בכמות שנצרכה. כשרמת האלכוהול בדם מגיעה לרמה מסוימת מערכת הנשימה מאטה ויכולה לגרום לתרדמת או מוות – מאחר וחמצן לא מגיע למוח." 

על מנת למנוע את השימוש בסמים ואלכוהול על ידי ילדים ונוער, יש  להביא את הידע האמיתי אל הילדים כך שמלכתחילה לא יבחרו בסמים ואלכוהול כפתרון לבעיות שיש להם. המרצים של ארגון "עולם ללא סמים" מגיעים לכל מקום בארץ כשהם מעבירים לילדים הרצאות שיוצרות שינוי בחשיבה כלפי סמים ואלכוהול. ילדים רבים מספרים כי במהלך ההרצאה הם החליטו כי לא ישתו יותר אלכוהול, או לא יתפתו לסמים כשיציעו להם. 

ארגון "עולם ללא סמים" מוביל תנועה חברתית הנלחמת בתופעת השימוש בסמים ואלכוהול אצל ילדים ונוער ומביאה את האמת על הסמים לידיעת הציבור. הארגון אשר הוקם על ידי ארגון הסינטולוגיה בשנות ה- 80 בלוס אנג'לס, מקיים את הפעילות הלא ממשלתית הגדולה ביותר בעולם לחינוך ומניעת שימוש בסמים ואלכוהול.

 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
13 אותות הוקרה לאזרחים בדואים שהצילו יהודים במהלך ה-7 באוקטובר
במוזיאון ידידי ישראל בירושלים התקיים אתמול ארוע הוקרה ראשון מסוגו,...
יפן בירושלים פריחת הדובדבן הקסומה בגן הבוטני גבעת רם ירושלים
סיורים בין עצי הדובדבן * איך נראה טקס תה יפני...
חדש בירושלים ICC College האקדמיה להפקות אירועים וכנסים בבנייני האומה יוצאת לדרך!
בנייני האומה פותחים לראשונה אקדמיה להפקות להכשרה מקצועית במגוון תחומים...
רעיית נשיא המדינה ביקרה בבסיס חיל הים בחיפה
רעיית הנשיא בקשר ספינת הטילים אח״י ניצחון של חיל הים:...
מלון המלך דוד ירושלים מארח את חאבייר מיליי, נשיא ארגנטינה הנכנס במהלך ביקורו הרשמי הראשון בישראל
נשיא ארגנטינה הנכנס, חאבייר מיליי הגיע עם פמלייתו אמש למלון...
נשיא ארגנטינה לנשיא המדינה: בכוונתי להכריז על חמאס כארגון טרור ולהעביר הצעת חוק בפרלמנט הארגנטינאי בדרישה לשחרור החטופים
נשיא המדינה יצחק הרצוג, אירח היום, יום שלישי, כ״ז בשבט,...
ט"ו בשבט במלונות ibis ירושלים במחירים אטרקטיביים וסיורים ברחבי העיר
מלונות ibis ירושלים מרכז העיר מזמינים את עם ישראל להתרענן...
"למדתי ממך שאפשר לדבר גם ללא מילים" חוגגים 80 לפנחס - ניצול שואה עם מוגבלות אשר מעביר, ללא מילים, הרצאות על חייו, מוגבלותו והדרך להגשים חלומות למרות האתגרים הפיזיים
סיפורו של פנחס, דייר המערך התומך של אלווין בירושלים, שזור...
לציון יום הולדתו של התינוק החטוף כפיר ביבס: נשיא המדינה עם תמונתו על בימת הכנס הכלכלי העולמי בדאבוס
תמונה בועידה המרכזית של הכנס בדאבוס וסיכה עם הפנים של...
ההצגה "זיכרונות מירושלים – ממזרח תפתח הטובה" תופק ותוצג בקרוב במרכז למוסיקה מן המזרח ובפסטיבל ישראל
הצגה חדשה, מענגת ומרתקת תחת הכותרת "זיכרונות מירושלים – ממזרח...