Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

ראש העיר משלים את רפורמת העסקים עם הטבה נוספת לבעלי העסקים:

ראש העיר משלים את רפורמת העסקים עם הטבה נוספת לבעלי העסקים:
pixabay

עיריית ירושלים תחלק מענקים עד סך 280,000 ₪ לטובת שדרוג חזיתות המרכזים המסחריים

עד סך 280,000 ₪ לטובת שדרוג חזיתות המרכזים המסחריים
pixabay

עיריית ירושלים בבשורה חשובה לבעלי העסקים במרכזים המסחריים בשכונות. לאחר עבודת הכנה מקיפה והבנת צרכי בעלי העסקים במסגרת פרויקט שדרוג המרכזים מסחריים, האגף לקידום עסקים בשיתוף חברת "עדן" מפרסמים השבוע את נוהל המענקים הכספיים לשדרוג חזיתות בתי העסק.
תכנית המענקים הינה חלק ממהלך מקיף לשיפור ושדרוג בתי העסק והמרכזים בשכונות, אשר תורמים רבות למסחר המקומי ויחסי הגומלין בין בעלי עסקים לתושבים.

המענקים יעמדו על סכום כולל של עד 280,000 ₪, כאשר ההקצאה הינה עד 7,000 ₪ לעסק בעל חזית אחת (עבור שדרוג חלון ראווה ושדרוג שלט או סוכך), או עד 14,000 ₪ לעסק בעל חזית כפולה.
תכנית המענקים מיועדת למרכזים המסחריים בהם בוצע שדרוג פיזי, בשכונות: גילה, הר נוף, גבעה צרפתית, קרית יובל, נווה יעקב, פסגת זאב, רמות, רוממה, ארמון הנציב, בית הכרם וקרית מנחם. בשבועות הקרובים יגיע צוות הפרויקט למרכזים השונים למסירת חוברות שדרוג המרכזים ומתן מידע נוסף לבעלי העסקים.

ראש העיר ירושלים, מר משה ליאון : "כהמשך ישיר לרפורמת העסקים, ולאחר שיפוץ שעברו מרכזים מסחריים רבים בעיר, היום אנו מודיעים על עוד הקלה משמעותית לבעלי העסקים הקטנים והבינונים בעיר. העסקים הקטנים חשובים לעיר ירושלים ואנחנו כעירייה נשקיע, נפתח ונדאג לכולם. שדרוג החזיתות זהו פרויקט שגם ישפר את נראות המרחב הציבורי וגם ישדרג את העסקים עצמם."

יאיר גבאי, מנהל מחלקת מנהלות עסקים באגף לקידום עסקים של עיריית ירושלים: "המענקים החדשים יסייעו רבות הן לבעלי העסקים והן לנראות המרכזים המסחריים. כולי תקווה כי בעלי העסקים יממשו את המענקים המוצעים וכך חזות בתי העסק תעמוד בכפיפה אחת עם נראות המרכז המשודרג."

כאמור, תכנית המענקים היא חלק ממהלך מתמשך של עיריית ירושלים תחת הכותרת "מחזירים את העסקים לשכונה." רק לאחרונה אושרה רפורמת העסקים הקטנים שיזם ראש העיר הכוללת במרכזה את ביטול אגרת השילוט לשלט המרכזי לכל עסק, צמצום סעיפי גבייה והקלה בביורוקרטיה העירונית שהקשתה על בעלי העסקים.  בנוסף, מבצעת העירייה בחודשים האחרונים שיפוצים במרכזים המסחריים בשכונות, בהשקעה כוללת של קרוב ל- 16 מיליון ₪ מתוך תפיסת המרכזים המסחריים כעוגן כלכלי, תרבותי וקהילתי בשכונה. חידוש המרכזים המסחריים משלב שדרוג פיסי, יצירת מרחב ציבורי נעים, מזמין ובטיחותי, בשילוב שגרת אירועי תרבות ופנאי בתמיכת מינהל תרבות וחברה של העירייה, כאשר כל אלו נסמכים על מאפייני הקהילה המקומית, במטרה לעודד את הקהל המקומי לצרוך קרוב לבית.

מעבר לחידוש וטיפוח פיזי ותרבותי, בשיתוף פעולה של האגף לקידום עסקים בעירייה עם הנהלת מעו"ף, תערך תכנית הכשרות וקורסים מקצועיים לבעלי העסקים, כגון: שדרוג חלון הראווה, ניהול עסק, ניהול מלאי, מכירות אונליין ועוד. בשלב זה מתוכננים כ- 10 קורסים אשר יתקיימו במתקנים העירוניים בשכונות. בנוסף, פותחה חוברת מקצועית יסודית אשר תהווה מדריך בסיסי ומקיף עבור כל המעוניין להקים עסק במרכז מסחרי ותכלול את כל המידע החיוני עבור בעל עסק בתחומי: פיקוח, רישוי, אדריכלות ועוד.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
בנייני האומה חוזרים לפעילות מלאה: מגוון מופעים ופעילויות ב'במת האומה' - חגיגה תרבותית של מוזיקה וקולינריה - פברואר מרץ 2024
בנייני האומה מעדכנים - חוזרים לפעילות מלאה כולל כנסים, ארועים...
הישג משמעותי לירושלים: הפועל לב ירושלים עלתה לחצי גמר גביע המדינה
הפועל לב ירושלים, קבוצת הנשים המרעננת של ליגת העל, עלתה...
הפועל לב ירושלים פותחת את ההרשמה לאקדמיה לכדורסל נערות בחוות הנוער הציוני
למועדון כדורסל הפועל לב ירושלים פרויקט ייחודי לפיתוח שחקניות כדורסל...
גבר בשנות ה-20 נרצח, צעירה נפצעה קשה, ו- 4 פצועים בינוני בפיגוע ירי בכביש מעלה אדומים ירושלים. בנוסף פונו מהזירה אישה שנחבלה ו-4 נפגעי חרדה
הבוקר בשעה 7:29 התקבלו קריאות רבות במוקד החירום 101 של...
13 אותות הוקרה לאזרחים בדואים שהצילו יהודים במהלך ה-7 באוקטובר
במוזיאון ידידי ישראל בירושלים התקיים אתמול ארוע הוקרה ראשון מסוגו,...
"אשרי האיש" תערוכת תמונות קווילטינג (עבודת טלאים) של האומנית מרלן סנדרס (1948–2022)
תערוכה המציגה פן אחר של אומנות הקווילטינג. לא שימושן הפופולארי ככיסויי...
יפן בירושלים פריחת הדובדבן הקסומה בגן הבוטני גבעת רם ירושלים
סיורים בין עצי הדובדבן * איך נראה טקס תה יפני...
חדש בירושלים ICC College האקדמיה להפקות אירועים וכנסים בבנייני האומה יוצאת לדרך!
בנייני האומה פותחים לראשונה אקדמיה להפקות להכשרה מקצועית במגוון תחומים...
רעיית נשיא המדינה ביקרה בבסיס חיל הים בחיפה
רעיית הנשיא בקשר ספינת הטילים אח״י ניצחון של חיל הים:...
מלון המלך דוד ירושלים מארח את חאבייר מיליי, נשיא ארגנטינה הנכנס במהלך ביקורו הרשמי הראשון בישראל
נשיא ארגנטינה הנכנס, חאבייר מיליי הגיע עם פמלייתו אמש למלון...