Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

קיבלתם דוח תעבורה – מה עושים?

קיבלתם דוח תעבורה – מה עושים?

מי מאתנו לא קיבל לפחות פעם אחת דוח תעבורה? מה שחשוב לדעת הוא כיצד להתמודד איתו. בפני הנהג עומדות למעשה שלוש אפשרויות: לשלם את הדוח, להגיש בקשה לביטולו או לבקש להישפט. כיצד יודעים מה נכון לעשות? פונים אל עורך דין תעבורה לקבלת ייעוץ משפטי.

קיבלתם דוח תעבורה – מה עושים?

ביטול דוח תעבורה או בקשה להישפט

לא פעם, נהגים משלמים את דוח התעבורה ללא קבלת ייעוץ משפטי של עורך דין תעבורה וחבל. מדוע? משום שבחלק ניכר מן המקרים, ניתן לבטל את הדוח או להמירו באזהרה, באמצעות הגשת בקשה מנומקת. כך למשל, כאשר מדובר בדוח בשל מהירות מופרזת, עת שאיתר עורך דין תעבורה פגם במהימנותה של בדיקת המהירות. דוגמא נוספת היא כאשר מדובר בנהג ללא עבר תעבורתי קודם, אז יש הצדקה לבטל את הדוח או לכל הפחות להמירו באזהרה. בקשה לביטול הדוח תוגש תוך 30 יום ממועד קבלתו ואם הוגשה הבקשה לאחר מועד זה, יכול ותידחה מטעם זה בלבד. על כן, חשוב שלא להשתהות ולפנות אל עורך דין תעבורה אשר יטפל בבקשה עבורכם. ומה קורה אם הבקשה לביטול הדוח נדחתה? עורך הדין ייעץ לכם האם כדאי בשלב זה לשלם את הדוח או להגיש בקשה להישפט וזאת כאשר יש לטעמו סיכוי טוב לזיכוי מן העבירה.

ומה אם לא אתם נהגתם?

מטבע הדברים, דוח תעבורה נשלח אל מי שהרכב רשום על שמו שהרי הנחת המוצא של הרשויות היא כי הוא זה שביצע את העבירה. אולם, במקרים רבים, בעל הרכב הוא לא זה שנהג בו במועד האירוע. במצב זה, ניתן להסב את הדוח לאדם אשר נהג ברכב. הבקשה להסבת הדוח תוגש עד למועד תאריך תשלום הדו"ח, כאשר הנהג יכול להגישה באופן עצמאי. אולם, מומלץ למסור את הטיפול בעניין זה אל עורך דין תעבורה, הן משום שבקשה זו כוללת תצהיר והן משום שעורך הדין יידע כיצד לנסחה באופן שיגדיל את הסיכוי לקבלתה. יודגש כי הסבה של דוח תעבורה אין משמעותה הודאה בביצוע העבירה, אלא היא רק מעידה על כך שהרכב היה ברשותו של אותו נהג ולא של בעל הרכב. לאחר הסבת הדוח על שמו, יוכל הנהג להחליט, לאחר קבלת ייעוץ משפטי, האם לשלם את הדוח, להגיש בקשה לבטלו/להמירו באזהרה או להגיש בקשה להישפט.

קיבלתם דוח תעבורה? אל תשתהו

נהגים רבים אשר מקבלים דוח תעבורה, למשל בגין מהירות מופרזת, נוטים להשתהות עם הטיפול בו וזה אך טבעי, שהרי אנו נוטים לדחות את מה שאינו נעים להתמודד עמו. אולם, במקרה של דוח תעבורה, חשוב מאוד שלא להשתהות ולפנות לייעוץ של עורך דין תעבורה באופן מיידי. הסיבה העיקרית לכך היא כי הגשת בקשה לביטול הדוח או בקשה להישפט, חייבת להיות  מוגשת תוך 30 ו90 יום בהתאמה, ממועד קבלת הדוח. משחלפו מועדים אלו, הבקשה לא תידון אלא במקרים חריגים. בנוסף לזאת, שימו לב כי משרד הרישוי רשאי שלא לחדש רישיון נהיגה לנהג אשר לו חוב בגין תשלום קנסות. כדי להימנע משלילת רישיון הנהיגה או מדחיית אחת הבקשות כאמור, יש לפנות לייעוץ משפטי עם קבלת הדוח.

פנייה אל עורך דין תעבורה

כאמור מעלה, כאשר נהג מקבל דוח תעבורה, באפשרותו לפעול בכמה דרכים. על מנת לבחור באלטרנטיבה הטובה ביותר בנסיבות העניין, מומלץ לפנות אל עורך דין תעבורה. עורך הדין הנו בעל הניסיון המקצועי והידע המשפטי הנדרש ויוכל אפוא לייעץ לנהג בדבר הפתרון המשפטי הטוב ביותר. בין אם מדובר בבקשה לביטול הדוח, המרה באזהרה או בקשה להישפט, עורך הדין ינסחה באופן המיטבי ויגדיל את הסיכוי לקבלתה. למותר לציין כי עורך הדין יקפיד כמובן על לוחות הזמנים הקבועים בחוק להגשת כל בקשה. במקרה של משפט תעבורה, עורך הדין ייצג את הנהג ויעשה את המיטב להביא לזיכוי הנהג מן העבירה.

המאמר נכתב ע״י עורך דין תעבורה ניר שלום – להתייעצות ניתן להתקשר 077-9976882

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
להחזיר את עצמנו כמה שנים לאחור- זה אפשרי
במיוחד בעידן שלנו, בו כולם מצלמים ומצטלמים כל הזמן, המודעות...
התוכניות וההחלטות שחברה מקבלת
אסטרטגיה עסקית כוללת את התוכניות וההחלטות שחברה מקבלת כדי להשיג...
להכין את הארון לחורף- ממה מתחילים?
כשהיינו קטנים היתה החלפה ברורה של תכולת ארון הבגדים מבגדי...
כל הפרטים החשובים על תהליך גירושין
תשלומי מדור מייצגים את חובתם של ההורים להעניק לילדיהם סביבה...
איך מחשבים התקנה של מערכת סולארית לבית הפרטי
עם כל הכבוד לאידיאולוגיה ולהכרה בכך שעלינו, על כולנו, מוטלת...
יוון כמו שלא הכרתם - מחכה לכם לטיול מרתק
את המראות הקסומים שתפגשו בצפון יוון, קשה לתאר במילים. מלבד...
למי פונים כשזקוקים לעזרה בחיפוש מידע?
אירועים שונים בחיים מחייבים לפעמים שינוס מתניים כדי לצאת מאזור...
הפיכתם של מרחבים עירוניים לאזורים מתחדשים
עורך דין התחדשות עירונית מתמחה בעניינים משפטיים הקשורים לפרויקטים של...
לפי אלו קריטריונים בוחרים את שיטות יציקת הבטון לתבניות?
כאשר מתחילים פרויקט בניה חדש, חשוב לקחת בחשבון כי יסודות...
לחגוג אחרת את האירועים הפרטיים שלכם
כמה שנים הבטחתם לעצמכם שיום אחד תקומו מהכיסא באירוע כלשהו...