Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

קונצרט גאלה

קונצרט גאלה
by Cheryl Mazak


הכנר הנודע פנחס צוקרמן ,הצ'לנית אמנדה פורסיית' וזמרת הסופרן אריאנה צוקרמן יהיו הסולנים בקונצרט ייחודי וחד-פעמי של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.
את שלושת הסולנים תלווה התזמורת הקאמרית של האקדמיה.
הקונצרט יתקיים ב-27.5 בתיאטרון ירושלים במסגרת המושב השנתי של חבר הנאמנים הבינלאומי של האקדמיה. בקונצרט יבוצעו יצירות מאת המלחינים
באך, אופנבך, מוצרט וויוואלדי.

נשיא האקדמיה, פרופ' ינעם ליף: " לקהל הישראלי יש הזדמנות להגיע לקונצרט שהוא אירוע נדיר, בו מופיעים מוסיקאים מהטובים בעולם ביחד עם מוסיקאים בתחילת דרכם, המבצעים על במה אחת יצירות יפהפיות של גדולי המלחינים."

קונצרט גאלה, אולם הנרי קראון בתיאטרון ירושלים, יום שני 27.5 ב-20:30

קונצרט גאלה
by Cheryl Mazak

ב-27.5 יתקיים בתיאטרון ירושלים קונצרט גאלה ייחודי וחד-פעמי בהשתתפות הכנר, ויולן והמנצח הנודע פנחס צוקרמן, באירוע של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. צוקרמן ישהה בישראל כאורח האקדמיה לרגל קבלת תואר עמית כבוד מטעמה, בטקס שיתקיים ערב קודם לקונצרט (26.5). ביחד עם צוקרמן ינגנו בקונצרט אשתו, הצ'לנית אמנדה פורסיית' ובתו, זמרת הסופרן אריאנה צוקרמן. את שלושת הסולנים תלווה בהופעתה הראשונה התזמורת הקאמרית של האקדמיה.

בתוכנית הקונצרט: באך  Laudamus te מתוך המיסה בסי מינור; אופנבך הדמעות של ז'קלין; מוצרט "L'amero saro costante" מתוך Il re pastore; וויוואלדי  קונצ'רטו כפול לכינור ולצ'לו בסי במול מז'ור; מוצרט קונצ'רטו לכינור מס' 5 בלה מז'ור.

הקונצרט והענקת תואר עמית הכבוד יתקיימו במהלך שלושת ימי המושב השנתי הבינלאומי של חבר הנאמנים של האקדמיה. "נפל בחלקנו הכבוד לארח את פנחס צוקרמן, אחד מגדולי המוסיקאים בעולם כיום", אומר נשיא האקדמיה, פרופ' ינעם ליף, ומוסיף כי: "אנחנו מודים לו, לאמנדה פורסיית' ולאריאנה צוקרמן על ההזדמנות ליצור אירוע מוסיקלי בשיתוף סטודנטים מצטיינים מהאקדמיה. לקהל הישראלי יש הזדמנות להגיע לקונצרט שהוא אירוע נדיר, בו מופיעים מוסיקאים מהטובים בעולם ביחד עם מוסיקאים בתחילת דרכם, המבצעים על במה אחת יצירות יפהפיות של גדולי המלחינים".

פנחס צוקרמן, כינור

יליד תל אביב שם החל את לימודי הכינור. בהיותו נער נסע לבית הספר הגבוה למוסיקה ג'וליארד בסיוע קרן התרבות אמריקה-ישראל, שם למד עם המורה האגדי לכינור איוון גלמיאן.
כבוגר התוכנית YCA, קיבל צוקרמן תואר דוקטור לשם כבוד מאוניברסיטת בראון, אוניברסיטת קווינס בקינגסטון, אונטריו, ומהאוניברסיטה בקלגרי. זוכה המדליה הלאומית לאמנויות אשר הוענקה לו ע"י נשיא ארה"ב, רונלד רייגן. צוקרמן, מורה מסור לתלמידיו, שימש כיו"ר התוכנית ע"ש צוקרמן בבית הספר הגבוה למוסיקה במנהטן במשך 25 שנים. ייסד תוכנית מתקדמת להכשרת מוסיקאים צעירים בעלי כשרון יוצא דופן במרכז הלאומי לאמנות באוטווה.

אמנדה פורסיית', צ'לו

ילידת דרום אפריקה, עברה עם משפחתה לקנדה בגיל צעיר שם החלה את לימודי הצ'לו.
בת חסותו של הצ'לן ויליאם פלית' בלונדון, ומאוחר יותר למדה בכיתתו של הצ'לן האמריקאי הארווי שפירו בבית הספר הגבוה למוסיקה ג'וליארד. פורסיית', זוכת פרס ג'ונו, נחשבת כיום לאחת הצ'לניות הדינמיות ביותר בצפון אמריקה. פורסיית' התפרסמה כסולנית, נגנית מוסיקה קאמרית ושימשה כצ'לו ראשון בתזמורת NACO בין השנים 1999-2015. פורסיית' מנגנת על צ'לו איטלקי נדיר משנת 1699 שבנה קרלו ג'וזפה טסטורה.

קונצרט גאלה
by Tim Coburn

אריאנה צוקרמן, סופרן

נולדה בניו יורק. צוקרמן, זוכת פרס קרן סאליבן, הייתה חברה באנסמבל הצעיר של בית האופרה הממלכתית של בוואריה. למדה תיאטרון ומוסיקה באוניברסיטת בראון ובבית הספר הגבוה למוסיקה ג'וליארד. בנוסף להיותה מוסיקאית פעילה, צוקרמן משמשת כיו"ר המחלקה ללימודים ווקאליים בפסטיבל ווינטרגרין המתקיים בכל שנה בווירג'יניה. צוקרמן משמשת כמנהלת הבכירה של המכון הווקאלי בוושינגטון די.סי.

קונצרט גאלה
by Cheryl Mazak

התזמורת הקאמרית של האקדמיה
נגני התזמורת הקאמרית של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים הם סטודנטים מצטיינים בפקולטה לאמנויות הביצוע באקדמיה, הנמנים על תוכנית המצוינות במוסיקה קאמרית ע"ש יונאס וסוריה נזריאן. זוהי הופעתה הראשונה של התזמורת עם הכנר, הויולן, והמנצח פנחס צוקרמן.
העשייה הקאמרית מאפשרת לתלמידים התמודדות עם יצירות פאר מהקאנון הקאמרי הענק. העבודה המשותפת לקראת ביצוע טומנת בחובה אתגרים מוסיקאליים וחינוכיים מעולים ומהווה כר פורה לדיאלוג מעמיק המעשיר את ידיעותיהם של התלמידים תוך שיפור יכולותיהם הטכניות והכליות.

 

קונצרט גאלה – פנחס צוקרמן עם האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים
יום שני 27.5 בשעה 20:30
אולם הנרי קראון, תיאטרון ירושלים
כרטיסים לרכישה בתיאטרון ירושלים [email protected] 02-5605757
מאסטרו פנחס צוקרמן, כינור
אמנדה פורסיית', צ'לו
אריאנה צוקרמן, סופרן
התזמורת הקאמרית של האקדמיה
בתוכנית:

באך
Laudamus te מתוך המיסה בסי מינור
אופנבך
הדמעות של ז'קלין
מוצרט
"L'amero saro costante מתוך Il re pastore, ק.208
וויוואלדי
קונצ'רטו כפול לכינור ולצ'לו בסי במול מז'ור, RV.547
מוצרט
קונצ'רטו לכינור מס' 5 בלה מז'ור, ק.219

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
שבוע הקולנוע היהודי ירושלים 2023 יציין השנה את מהדורתו ה-25 ויתקיים בחג החנוכה, בתאריכים 9 עד 14 בדצמבר 2023, בסינמטק ירושלים
"נפש אחת" (One Life) בכיכובו של זוכה אוסקר, סר אנתוני...
יריד אמנים במגדל דוד - דוכני יצירה מקומית ודוכני אוכל מהצפון, הדרום ומירושלים
מתנות לחנוכה, תכשיטים, קרמיקה, סופגניות בוטיק, ריבות וממרחים, בירות, גבינות...
"כמו האור בכד" (פתגם עממי אתיופי)
תערוכה במוזיאון לאמנות יהודית היכל שלמה בירושלים רח' המלך ג'ורג' 58...
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
תערוכה חדשה של אמנות אתיופית מסורתית במוזיאון לאמנות יהודית בירושלים
"חכמה בבטן כמו אור בכד" – משמעות הפתגם האתיופי הינה...
״ספורט - המשחק של כולנו״ בסוכת נשיא המדינה
נשיא המדינה ורעייתו אירחו הבוקר כ-4,000 מאזרחי ישראל בסוכתם המסורתית כמיטב...
חודש המודעות הבינלאומי לסרטן השד: בית הנשיא הואר בוורוד ביוזמת האגודה למלחמה בסרטן
לרגל פתיחת חודש המודעות הבינלאומי לסרטן השד המצוין בחודש אוקטובר,...
נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'
נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח ביום רביעי, י"ב בתשרי, 27...
אירוע האמנות השנתי הגדול, הותיק והמשפיע ביותר יוצא לדרך!
פסטיבל ״מנופים״ 24-28 באוקטובר 2023 *אירוע מרכזי בהר ציון *מופעים ותערוכות *...
שיתוף פעולה ישראלי-אמריקני: הושלם אימון משותף במערכות ההגנה האווירית של ישראל וארה"ב להגנה מטילים
מנהלת חומה במפא״ת שבמשרד הביטחון, הסוכנות האמריקאית להגנה מפני טילים...