Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

פתרונות קירור והקפאה תעשייתיים למסעדות

פתרונות קירור והקפאה תעשייתיים למסעדות

מסעדות כשרות ברחבי הארץ נמצאות תחת פיקוח של נציגי הרבנות המקומית. יחד עם זאת, לא כל הסועדים מבינים עד כמה קשה לשמור על כשרות. הסיבה לכך היא לא רק מגוון עצום של חומרי גלם והגבלות על תהליך הבישול, הטיגון והאפייה, אלא גם התייחסות לכל מקרר במטבח בנפרד. במילים אחרות, יש צורך בפתרונות קירור והקפאה ייחודיים על מנת לספק את צרכי התעשייה הכשרה והדתית.

קיימים מספר כללי מפתח שעליהם חשוב לשמור כאשר מקימים חדרי קירור תעשייתיים. חדרים מן הסוג הזה משמשים מסעדות, בתי קפה, בתי מלון, בתי חולים ומוסדות ציבוריים. הם מיועדים לעמוד בטמפרטורות גבוהות ומטרתם לאפשר אחסנה של מגוון מוצרים.

ניתן לנצל פתרונות קירור והקפאה תעשייתיים לטובת ירקות, פירות וכמובן בשר, דגים ומוצרי חלב. מעבר לכך, יש חדרי קירור ניידים שמגיעים במידות מוכנות מראש או חדרי קירור נייחים שמורכבים לפי בקשת הלקוח.

איך הופכים את חדרי הקירור למקום כשר?

הדרך הנכונה להפוך חדרי קירור תעשייתיים למקום כשר הוא לחלק אותם לקטגוריות שונות. ראשית, כדאי לבחור היטב מקפיאים תעשייתיים ולבדוק מה הם מסוגלים להכיל מבחינת נפח. יש להקצות מקום נפרד למוצרי בשר וחלב וכדאי להפריד גם בין דגים ופירות וירקות. החדרים אמורים להיות בעלי סגירה הרמטית שנועדה לשמור את הטמפרטורה הקרה, כאשר הנעילה מתבצעת דרך ידית חיצונית. אף על פי כן, ברוב החדרים יש גם בחלק הפנימי ידית שמאפשרת את פתיחת הדלת במקרי חירום.

סוגיה הלכתית נוספת הקשורה למקפיאים תעשייתיים כשרים היא הפעלה חשמלית. החדרים פועלים על חשמל והם חייבים להישאר מחוברים לתשתית החשמל המרכזית על מנת להבטיח את תקינות הקירור וההקפאה.

בנוסף, בתוך חדרי קירור יש תאורה פנימית. התאמה של פתרונות קירור והקפאה תעשייתיים למסעדות כשרות למשל מתבצעת על ידי התקנת מערכות חכמות. מערכות אלו מאפשרות להוציא ולהכניס את המזון לחדרי הקירור, מבלי שיד אדם תפעיל אביזר חשמלי כלשהו. בחדרי קירור של מטבחים כשרים ושומרי שבת מתקינים טיימרים וממשיכים לשמור על המזון גם בסופי שבוע וחגים.

כך בונים חדרי קירור

מטבחים תעשייתיים לא יכולים לפעול ללא חדרי קירור. הדגש צריך להיות על התייעצות עם אנשי מקצוע לטובת בניית חדר בגודל מתאים, תוך השוואה בין מקפיאים תעשייתיים כפי שאתם יכולים לצפות כאן באתר אלקטרוטרם,  לפי הספק, מפרט טכני, צריכת חשמל, תאורה וכדומה. החדרים מותקנים במקומות שבהם נדרש לאחסן מזון בתנאי קירור והקפאה, אך הם משמשים גם לשמירה על טריות. יש חדרים המשמשים בתור מכולות קירור ואלו מיועדים לאחסון פרחים, תבלינים, תרופות, מנות דם וכן הלאה.

לסיכום, בניית חדרי קירור מתבצעת על פי צרכי הלקוח. במגזר הדתי נבנים חדרים מן הסוג הזה עבור מסעדות ומוסדות ציבוריים, תוך מתן דגש על נושא הכשרות וההפעלה בשבת.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
תכנון נכון מבטיח עתיד מאושר!
ההחלטה מה לעשות עם הפנסיה שלכם יכולה להיות אחת ההחלטות...
תכנית עבודה נכונה מבטיחה הצלחה בעסק
ניהול עסק מחייב כישורים ומיומנויות מסוג אחר מאשר עבודה יצרנית...
בשיא המלחמה- חברת אקסטל השלימה את עסקת הנדל"ן הגדולה ביותר במאה שנים האחרונות בירושלים
חברת אקסטל השלימה את רכישת קרקעות אדמות הפטריארכיה בירושלים מקבוצת...
כמה אתם שווים באמת?
ישראלים שונים מאמריקאים בכך שאינם מודדים את שוויו של אדם...
תלת מימד ומוצר ראשוני
אחד השלבים החשובים ביותר בייצור מוצר ולמעשה השלב הכמעט אחרון...
בכיר השפים הירושלמים, השף עזרא קדם, מצטרף לכשרות צהר
השף המוערך עזרא קדם, סמל הקולינריה המקומית אשר יוצר בימים...
שיתוף פעולה חברתי בין אוניברסיטת רייכמן לבן & ג'ריס - למען שירותי הדם של מד"א
במסגרת השת"פ תוצב עמדת תרומת דם של מד"א וסטודנטים שיתרמו דם...
משחק מגנטים לילדים
אחד החידושים בעולם משחקי הילדים בשנים האחרונות הינו ערכות משחק...
לקראת ט"ו בשבט: נשיא המדינה ורעייתו אירחו חקלאים וחקלאיות ואת נציגי 'ארגון מגדלי הפירות בישראל'
לרגל חג האילנות, אירחו כבוד נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו...
מידע הוא כוח – בעולם שבו אתם רוצים לייצר דירוג אשראי איכותי
היכולת שלנו לבנות תהליכי קבלת החלטות גם בתחום הפיננסי היא...