Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

"פריחה מאוחרת" – ספר הביכורים של הפרדסן דוד ויסוקר

"פריחה מאוחרת" – ספר הביכורים של הפרדסן דוד ויסוקר

"פריחה מאוחרת" מכיל כחמישים סיפורים קצרים, שנכתבו תוך שימת דגש על חריזה ומשקל. הסיפורים שבספר מחולקים לחמישה שערים: השער הראשון, שָׁרָשִׁים וּמַעְגָּל רִאשׁוֹן, מוקדש לילדותו של ויסוקר בשנו‏ת הארבעים והחמישים, בארץ ישראל הישנה והטובה. הוא כולל חוויות כמו יום טיול בשדות העמק, געגועים לאוכל של אמא או ביקור אצל הדודים ב'כרך הגדול'- הוא כפר ויתקין. השער השני, דְּבָרִים מֵהַלֵב, מוקדש לחוויות אישיות, וכולל סיפורים קטנים, אישיים ומעוררי הזדהות, על אירועים יום יומיים לכאורה, כמו שיחת העלאת שכר של חבר עם הבוס בעבודה, מפגש משעשע עם שוטר או רגעים מבהילים בדרך לחדר ניתוח.  

השער השלישי, כַּל מִינַי, כולל אסופה של סיפורים המבוססים על מגוון חוויות שאסף ויסוקר בארץ ובעולם. מקצתם קצרצרים, מעין תמונות או הבזקי תודעה, כמו סיפור על טיפות מים היוצרות למחבר קשת קטנטנה ופרטית, מקצתם ארוכים ומשעשעים, כמו חוויות מביקור בשוק מרקש שבמרוקו או קומדיית מצבים בבית מלון באילת, בה מעורבים שני זוגות אוהבים וזוג תחתונים אדומים לוהטים.

 בשער הרביעי, בְּעִקְּבוֹת מְשׁוֹרְרִים וּבְהַשְׁפָּעָתָם, מאגד ויסוקר את כל רשמיו בנושאי כתיבה, לימודה וייסוריה, ומקדיש שירים למשוררים שבהשפעתם כתב, ובהם דוד אבידן, אלכסנדר פן, מאיר ויזלטיר ואגי משעול. השער החמישי והאחרון, עַל נְכָדִים וְסִפּוּרִים לִילָדִים, כולל סיפורים שכתב וסיפר ויסוקר לנכדיו.  

בספרו "פריחה מאוחרת" עוסק ויסוקר בנושאים דומים לאלו שהעסיקו את מיטב סופרי ומשוררי ארצנו: כחיים חפר, הוא משתמש בחרוזים בכדי לתאר ענייני דיומא. בדומה ליורם טהרלב, הוא חורז על חוויות נעורים ואהבת המולדת. כמו מאיה ערד, לה מוקדש אחד השירים שבספר, הוא מתאר בחרוזיו אהבה ויחסים תוך-משפחתיים. סיפוריו של ויסוקר מתוארים בשפה פשוטה, ישירה ו"בגובה העיניים". החריזה, משעשעת לפרקים ונוקבת לפעמים, מקנה לסיפורים צביון ייחודי, רענן ושובה לב.

 אודות המחבר: דוד ויסוקר נולד וגדל במושב כפר חוגלה שבעמק חפר, להורים חקלאים, והוא בוגר בית הספר 'כדורי'. כיום מתגורר במושב הדר-עם שבעמק חפר. בגיל שישים אחז לראשונה בעט, ומאז הוא כותב סיפורים קצרים ומחורזים. "פריחה מאוחרת" הוא ספרו הראשון של ויסוקר, היוצא לאחר כמעט עשור של כתיבה. למרות אהבה חדשה זו, שספר ביכורים זה הוא פרי בטנה, לא שכח ויסוקר את אהבתו הראשונה, ועד היום משמש כיועץ לענייני תכנון מים, ומחזיק בעמק חפר משק חקלאי הכולל פרדסים.  

כל האיורים בספר צוירו על ידי רועי גלוסקא.  מחיר מומלץ לצרכן: 68 ש"ח, 143 עמודים. להשיג בסטימצקי, צומת ספרים ובחנויות ברחבי הארץ

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
במעמד רעיית נשיא המדינה, הגב' מיכל הרצוג: פורום "120 מנהיגות מחברות" ערך את הכנס השנתי, בסימן ברית נשים ישראלית בבית הנשיא
שיתוף הפעולה בין בית הנשיא לפורום '120 מנהיגות מחברות' הוא...
מסעדת תמול שלשום מציינת 30 שנות פעילות עם שפית חדשה ומנות חדשות
תמול שלשום, מוסד התרבות ובית הקפה הירושלמי המוכר והאהוב, בבעלות...
פסטיבל EGG'S BENEDICT בוולדורף אסטוריה מלון וולדורף אסטוריה ירושלים מזמין את הקהל הרחב לחגוג בארוחת בוקר מפנקת עם מגוון מנות EGG'S BENEDICT (בין התאריכים 19.5 –31.5)
מנת ה EGG'S BENEDICT היא אחת ממנות ארוחת הבוקר והבראנץ'...
76 יצירות, שרובן מוצגות לראשונה, בתערוכה לכבוד יום העצמאות ה- 76 למדינת ישראל – "דיוקן עצמאי: דמות ונפש הצייר באמנות הישראלית" במוזיאון קסטל במעלה אדומים
בתערוכה, שנפתחת לקהל הרחב החל מיום ראשון, 12 במאי, וצפויה...
מועדי הגבורה בחודש מאי באירוח ביתי בירושלים
מועדי הגבורה הם הזמן הנכון ביותר לשמוע על סיפור ההתיישבות...
בקניון הדר נחנכה ׳המרפסת׳, שדרת הבילוי והקולינריה
מאות אורחים, בהם אנשי עסקים, מנכ״לי חברות, פוליטיקאים, ודמויות בולטות,...
פסח במוזאון קסטל
מוזאון הצייר משה קסטל מזמין אתכם לחוויה משפחתית ייחודית ומהנה...
שלוש מדליות זהב, מדליית כסף ושתי מדליות ארד ליקבי ירושלים אגודה חקלאית שיתופית בתחרות BEST VALUE היוקרתית
זו השנה ה-16 ברציפות שתחרות היין BEST VALUE נערכת לקראת...
תערוכה חדשה בבנייני האומה, ירושלים "אוצרים לרגע" - ילדי ישראל מציירים בזמן מלחמה
למעלה מ-1000 ילדי בתי ספר יסודיים מכלל המגזרים ומכל רחבי...
חדש בירושלים מרכז הקונגרסים בנייני האומה מציין 70 שנה ופותח לראשונה את שעריו לסיורים מודרכים בתערוכות השונות
הסיורים חינם בתיאום מראש! במסגרת חגיגות ה70 יפתח לראשונה מרכז הקונגרסים...