Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility MEKOMONET-->

פרויקט חדש של עיריית ירושלים ועמותת "קעליטה" מעודד יזמים עולים ובעלי עסקים מצרפת לעלות ולהשתקע בעיר

פרויקט חדש של עיריית ירושלים ועמותת "קעליטה" מעודד יזמים עולים ובעלי עסקים מצרפת לעלות ולהשתקע בעיר
pixabay

היוזמה תתרום רבות לכלכלת העיר ותוסיף עשרות מקומות עבודה ותעסוקה

פרויקט חדש של עיריית ירושלים ועמותת "קעליטה"
pixabay

בעלי עסקים ויזמים מצרפת, ירושלים קוראת לכםפרויקט חדש ביוזמת עיריית ירושלים ועמותת "קעליטה" (ארגון הגג של עולי צרפת בישראל) החל לפעול לאחרונה במטרה ליצור "מסלול ירוק" שיעודד יזמים עולים ובעלי עסקים מצרפת לעלות לישראל ולפתוח בה בתי עסק, להעביר את העסקים שלהם לירושלים (מהעיר בה הם נמצאים כעת) ו/או לפתוח שלוחה מקומית של העסק שלהם בירושלים. משמעות הפרויקט: תרומה גדולה לכלכלת העיר ולגיוון התרבותי בה, הגדלת ההכנסות ממיסים ומארנונה והרחבת היצע התעסוקה בעיר.

הפרויקט, שהחל לפעול בינואר 2019 ועתיד להימשך עד סוף השנה, הוביל עד כה לעלייתם של 12 יזמים דוברי צרפתית שהשתקעו בעיר והפכו אותה לביתם. היזמים פתחו בירושלים עסקים במגוון תחומים: הפקת סרטים, בית עסק למחשבים, גלריה לאמנות, קליניקה לפודולוגיה (בעיות שמקורן בכף הרגל), חנות יין ומשקאות, פיצרייה ועוד. יזמים רבים נוספים אמורים לעלות במהלך השנה הקרובה, לאחר שנחשפו לעיר בעקבות הפרויקט. בהגיעם לארץ, זוכים היזמים לליווי צמוד ללא עלות מטעם נציגי עיריית ירושלים ועמותת "קעליטה", סיוע בבניית תכנית עסקית, ליווי מול הרשויות, בירוקרטיה ורגולטורים, סיוע משפטי, ייעוץ כלכלי, שירותי נטוורקינג, איתור שטחים מתאימים, סיוע בהוצאת אישורים ורישיונות עסק, חיבור לרשתות חברתיות ומקצועיות בעיר ועוד.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "עידוד עלייה בקרב יהודי התפוצות הוא פרויקט מבורך שיביא להגדלת העלייה מצרפת לירושלים. עיריית ירושלים מנגישה את כל שירותיה בימים אלה עבור העולים החדשים, הם יינתנו במגוון שפות ויענו על כל צורך של העולה באמצעות המסלול הירוק הייעודי שיפותח. אני מזמין את בעלי העסקים להגיע ולפתוח את עסקיהם ברחבי הבירה".

פיני גלינקביץ', מנהל הרשות העירונית לעליה וקליטה בעיריית ירושלים, מספר כי "ירושלים היא עיר קולטת עלייה; באמצע שנת 2018 התגוררו בירושלים 23,122 עולים חדשים (עשר שנים מיום עלייתם לארץ), מתוכם 6,169 מצרפת. יצרנו מסלול VIP לכל עולה לעיר המעוניין לפתוח עסק, החל משלב טרום העלייה והמשך לאחר עלייתו ארצה לירושלים. במסגרת זו אנו מספקים ליווי צמוד באמצעות פרויקטור מקצועי ורשת ארגונית תומכת, מסייעים בכל השלבים, בהסרת חסמים – ובמציאת כל התמיכות והתגמולים להם זכאים העולים. מאז תחילת הפרויקט, ראינו שהוא לא רק תורם להגעת בעלי עסקים מצרפת לארץ, אלא גם גורם להגירה פנימית של בעלי עסקים ממוצא צרפתי שהגיעו בתחילה לערים אחרות לארץ – וכעת מחליטים לעבור לירושלים. אין עוררין על תרומתם הרבה של העולים החדשים לעיר – מבחינה תרבותית, כלכלית ועוד, ואני בטוח שמהפרויקט החדש נצא כולנו נשכרים".

אריאל קנדל, מנכ"ל עמותת "קעליטה" (ארגון הגג של עולי צרפת בישראל), מספר כי "העולים מצרפת מהווים כוח כלכלי גדול ופוטנציאל צמיחה משמעותי לעיר ירושלים. מחקר כלכלי שנערך באוניברסיטת בר-אילן על ידי החוקרות פרופ' אליס ברזיס ודפנה אבירם-ניצן, העלה כי העולים מצרפת מהווים פוטנציאל צמיחה עצום למשק הישראלי: על כל 1 ש"ח שהמדינה מתקצבת לעידוד וקליטת העלייה מצרפת, היא מקבלת חזרה כ-15 ש"ח בתוספת תוצר ו-3.7 ש"ח בהכנסות ממס. עוד נמצא במחקר שתרומתם של עולי צרפת לצמיחה נאמדת בכ-0.46% בממוצע לשנה, שמשמעותה תוספת תוצר ממוצעת של כ-5 מיליארד ש"ח לשנה, וכי השקעה בקליטת העולים מצרפת היא השקעה כדאית ביותר למשק, ומניבה תשואה של כ- 1400% במונחי תוצר ו- 274% במונחי תקציב המדינה. כתושב ירושלים מזה שנים רבות, אני שמח מאוד לראות כי עיריית ירושלים השכילה להבין את הפוטנציאל הרב הטמון בעולים מצרפת, ובטוח כי הפרויקט החדש יגרום לעלייה גדולה של אנשי עסקים מצרפת שיהפכו את ירושלים לביתם".

אודות "קעליטה": עמותת "קעליטה", שהוקמה ביוני 2015 על ידי הפילנתרופ ואיש העסקים היהודי-צרפתי מרק אייזנברג, היא ארגון הגג של עולי צרפת בישראל. קעליטה שמה לה למטרה לסייע ולהביא לשיפור משמעותי בקליטת העולים דוברי הצרפתית, להעלות את חשיבות העלייה והקליטה ולהציב אותה בראש סדר העדיפויות של החברה בישראל – ובכך לתרום לפתרון בעיות הנוגעות לכלל החברה הישראלית. מאז החלה לפעול, שיפרה העמותה משמעותית את סיכויי ההצלחה של העולים מצרפת בארץ וחיזקה את התרומה הכלכלית, החברתית והרוחנית של העלייה מצרפת.

כתבות נוספות שיעניינו אתכם
מתגייסים למענם: רשת מלונות פתאל ועמותת 'נצח יהודה' ביוזמה מרגשת למען פצועי צה"ל והמשפחות השכולות
רשת מלונות פתאל בשיתוף עמותת 'נצח יהודה' יארחו בסוף השבוע...
פסח במוזאון קסטל
מוזאון הצייר משה קסטל מזמין אתכם לחוויה משפחתית ייחודית ומהנה...
שלוש מדליות זהב, מדליית כסף ושתי מדליות ארד ליקבי ירושלים אגודה חקלאית שיתופית בתחרות BEST VALUE היוקרתית
זו השנה ה-16 ברציפות שתחרות היין BEST VALUE נערכת לקראת...
נשיא המדינה נפגש עם נשיא רואנדה והעניק לו את דיסקית החטופים בקריאה לשחרורם המיידי
נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש היום, יום ראשון, כ״ח באדר...
חדש בירושלים מרכז הקונגרסים בנייני האומה מציין 70 שנה ופותח לראשונה את שעריו לסיורים מודרכים בתערוכות השונות
הסיורים חינם בתיאום מראש! במסגרת חגיגות ה70 יפתח לראשונה מרכז הקונגרסים...
הפיכתם של מרחבים עירוניים לאזורים מתחדשים
עורך דין התחדשות עירונית מתמחה בעניינים משפטיים הקשורים לפרויקטים של...
קבוצת בית ירושלמי תקים מגדל בן 30 קומות מעורב שימושים בכניסה לעיר- בית הכרם
הוועדה המחוזית נתנה תוקף לפרויקט "פני העיר" בבית הכרם הכולל...
פורום כיתות הכוננות 'הנני' ותנועת הביטחוניסטים תרמו עשרות אפודים קרמיים ליישוב קדומים
מסייעים לקדומים. פורום כיתות הכוננות 'הנני' בשיתוף תנועת הביטחוניסטים העבירו...
איך שומרים על כושר – גם בנוחות ביתנו
אנשים רבים חושבים שהתעמלות עבור חיטוב וירידה במשקל, או שמירה...
תערוכה חגיגית לכבוד 40 שנה לסדנאות האמנים ירושלים: "האומן 26"
ניהול אמנותי: לי היא שולוב אוצרות: הילי וורטמן מויאל, דביר...